Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Юрій Браницький: «Успішний розвиток як окремих регіонів, так і країни загалом можливий за умови, що всі гілки влади будуть об’єднані однією метою й однією стратегією у вирішенні тих чи інших проблем»

26.09.2011

Юрій Браницький_250.jpgІнтерв᾿ю голови Калинівської районної ради Вінницької області, члена Народної Партії Юрія Браницького.

– Юрію Олексійовичу, ви вдруге обрані головою районної ради. У чому  полягає причина довіри до вас депутатського корпусу, колег?

– Одразу зазначу, що вся моя діяльність відбувалася і відбувається у тісній співпраці з депутатами, членами Президії, Координаційною радою з питань місцевого самоврядування при голові районної ради, а також районною державною адміністрацією. Саме така підтримка дає мені можливість сприяти вирішенню всіх тих питань, які сьогодні є актуальними в нашому районі. Тому я буду і надалі у своїй діяльності прислухатися до думки кожного депутата окремо і районної ради вцілому. І надалі буду робити все, щоб забезпечити більш демократичне обговорення всіх питань у сесійній залі і прийняття виважених, продуманих рішень на користь громади.

– Ви майже 10 місяців є головою районної ради. Які зміни за цей період відбулись у районі?

– Хочу зазначити, що протягом цього періоду відбулися значні зміни в медичній галузі. Всі, хто мав безпосереднє відношення до реформування медицини в нашому районі, яке проводилось у рамках державного пілотного проекту, пам’ятає, скільки ми провели засідань, нарад, вивчали досвід інших районів, прислухалися до думки фахівців і спеціалістів. В результаті ми одні з перших в Україні створили Центр первинної медико-санітарної допомоги. Це дало нам можливість провести оптимізацію медичних закладів і перейти на дворівневу систему надання медичних послуг.

– У Калинівці було створено дві комунальні установи: «Територіальний центр соціального обслуговування» та «Калинівський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги». Таким чином ви виконуєте свої передвиборчі обіцянки, як вам це вдається?

– Ми відпрацювали певну традиційну, можна сказати, стратегічну лінію районної ради на створення установ і закладів, які б працювали на задоволення соціальних потреб жителів нашого району.

Зокрема, територіальний центр обслуговує вдома 511 одиноких громадян похилого віку. 38 соціальних працівників, які працюють у населених пунктах, надають їм різного виду допомогу. У районі функціонує Центр соціального захисту «Затишок», де постійно проживає близько 30 одиноких громадян. На потреби «Затишку» територіальним центром із загального фонду передбачено в поточному році 515 тис. грн.

Користуючись нагодою, я хочу висловити вдячність керівникам Державного підприємства «Дослідне господарство «Артеміда», Державного підприємства «Дослідне господарство «Корделівське», приватному підприємству з виробництва сільськогосподарської продукції «Радівське», приватному підприємству з виробництва сільськогосподарської продукції «Промінь», відкритому акціонерному товариству «Вінніфрут», приватним підприємцям Майбороді Григорію Прохоровичу, Пастернак Наталії Іванівні, Майданюку Леоніду Петровичу, Майданюк Любов Павлівні, Зубку Віктору Дмитровичу, Васюку Сергію Івановичу, Черкіс Олександру Анатолійовичу, Ференцю Юрію Гавриловичу, які співпрацюють з територіальним центром і надають значну благодійну допомогу одиноким громадянам.

– Юрію Олексійовичу, до вас як до депутата районної ради та представника Народної Партії, напевне, часто звертаються люди. Як відбувається ваша робота у цьому напрямку?

– Так, ми приділяємо постійну увагу розгляду звернень громадян, що є однією з форм їх участі в роботі органів місцевого самоврядування. Ми налаштовані на об’єктивний і своєчасний розгляд звернень з метою задоволення законних вимог заявників та поновлення порушених прав громадян. Мною та заступником проведено 22 виїзні прийоми, на яких, зокрема, розглядалися поточні питання та перспективи розвитку територіальних громад, крім цього, звісно, були звернення як до представника партії, але здебільшого в усній формі. Ми по можливості їх виконуємо.

– Окресліть, будь-ласка, декілька пріоритетних напрямів вашої роботи.

– Працюючи над усім комплексом питань, які потребують вирішення, ми спільно з районною державною адміністрацією маємо два основні напрями.

Перш за все – це медична галузь. Розуміючи, що здоров’я жителів нашого району є чи не головною цінністю, ми плануємо шляхом концентрації фінансових і матеріальних ресурсів, залучення благодійних внесків значно покращити матеріально-технічну базу наших медичних закладів, перш за все центральної районної лікарні, і на цій основі підвищити рівень медичного обслуговування людей.

По-друге, на наше здоров’я великий вплив має якість питної води. Саме тому на минулій сесії районної ради ми внесли зміни до рішення 3 сесії районної ради 4 скликання №42  «Про районну програму забезпечення населення сталим водопостачанням», якою передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації на впровадження якісно нового способу очистки питної води. За умови виконання цієї програми та враховуючи участь територіальних громад району в українсько-швейцарському проекті «Деспро», ми маємо всі шанси забезпечити населення нашого району якісною питною водою.

Ми також плануємо покінчити з довгобудами, які існують у нашому районі. Це, насамперед, приміщення, виділене під будинок дитячої творчості, та приміщення колишнього Комунарівського навчального комбінату, в якому після ремонту планується розмісити дитячий садок.

– Юрію Олексійовичу, скажіть, як ви виконуєте передвиборчу програму в напрямку роботи з молоддю?

– На мою думку, ми повинні більш ґрунтовно підходити до розгляду існуючих проблем у молодіжному середовищі. Не вдаючись до детального аналізу, зазначу, що в даний час у районі реалізується 7 програм стосовно дітей і молоді, які передбачають забезпечення їх зайнятості; підтримку обдарованих юнаків і дівчат; забезпечення постійної співпраці з молодіжними та дитячими громадськими організаціями; військово-патріотичне виховання, підготовку молоді до військової служби.

На 4 сесії районної ради 6 скликання, яка відбулася 11 березня 2011 року була прийнята районна програма «Молодь Калинівщини», яка разом з довгостроковими програми в галузі освіти «Сільська школа», «Вчитель», «Програма розвитку інформаційних та інноваційних технологій у закладах освіти району» та іншими створюють сприятливі умови для життєвого самовизначення і самореалізації молоді.

Сьогодні в школах району, відповідно до заходів програми розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій, нараховується 396 комп’ютерів, з них 25 комп’ютерних класів. Разом з тим, на жаль, більшість комп’ютерної техніки вже сьогодні потребує оновлення. До того ж, ми вже сьогодні вступаємо в період оптимізації і реорганізації мережі освітніх закладів. Ми вже приймали рішення з цього приводу.

– Які успіхи у роботі району ви хотіли б виокремити?

– Великий обсяг робіт був здійснений агропромисловим комплексом району. Валове виробництво ранньої групи зернових урожаю поточного року по всіх категоріях господарств складає 89,7 тис. тонн, що перевищує минулорічний на 16,3 тис. тонн, або 22%. Середня урожайність ранніх зернових становить 40,2 ц/га, що на 11,9 ц/га більше від минулорічних показників. Загалом валове виробництво всіх зернових очікується понад 172 тис. тонн, що буде рекордним показником за всі роки незалежності нашої держави.

Такі досягнення в економіці району створили умови для наповнення місцевих бюджетів. За цей же період спостерігається виконання доходної частини всіх сільських бюджетів, а також міського і районного. Я впевнений, що нам вдасться утримати ці позитивні тенденції, закріпити і розвинути їх і на цій основі більш успішно працювати над вирішенням соціальних проблем.

Загальновідомо, що успішний розвиток як окремих регіонів, так і країни загалом можливий за умови, що всі гілки влади будуть об’єднані однією метою й однією стратегією у вирішенні тих чи інших проблем.

Саме тому ми намагалися спільними зусиллями знаходити найбільш ефективні шляхи вирішення проблем. Об’єктивною оцінкою результатів роботи в поточному році є конкретні досягнення, зафіксовані у статистичній звітності.

– Юрію Олексійовичу, що б ви сказали наостанок?

– Безумовно, поряд із проведеною роботою залишається велика кількість невирішених питань. Підбиваючи підсумки, хочу подякувати депутатському корпусу, міському, сільським головам, виконавчому апарату районної ради та районній державній адміністрації за співпрацю та взаєморозуміння.

Переконаний, що районна рада шостого скликання докладе усіх зусиль, щоб виправдати довіру своїх виборців, а невирішені питання в роботі будуть подолані.

 

Спілкувалася Марина Ковальчук

(Вінницька обл.)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".