Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Зелені заповіти Миколи Заська

21.09.2011

Зелені заповіти Миколи Заська_250.jpg

Вересень багатий на різні свята і одне з них ми щойно відсвяткували. День працівників лісового господарства, серед яких народники Чернігівщини мають гідне представництво – людей, відданих своїй справі, які працюють в господарствах різних районів області. Усі вони заслуговують на теплі слова визнання і подяки за свою достойну роботу і поміж них – Микола Засько, депутат фракції Народної Партії у Новгород-Сіверській районній раді 5-го скликання, директор Новгород-Сіверського держлісгоспу в Чернігівській області, відмінник та заслужений працівник лісового господарства, який уже три десятиліття віддає життя цій галузі, член виконкому Новгород-Сіверської районної організації Народної Партії. Микола Михайлович займає принципову життєву позицію, бере активну участь у громадській роботі. До речі, Чернігівська обласна організація Народної Партії висувала кандидатуру пана Заська у кандидати в депутати обласної ради на виборах восени 2010 року. За його ініціативи було прийнято низку важливих для життя громади рішень щодо захисту довкілля, збереження філії «Новгород-Сіверський райавтодор» ДП «Чернігівський облавтодор» тощо. За його сприяння в м. Новгород-Сіверський на Алеї героїв споруджені пам’ятні знаки на честь воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Як людина чуйна і чутлива до бід і проблем інших, він завжди допомагає тим, хто звертається до нього: громадським, релігійним організаціям, школі-інтернату, спортивній секції та окремим людям. Велику подяку йому висловлює і керівництво місцевої гімназії.

Напередодні свята виконком обласної організації Народної Партії вдячними словами вітав пана Миколу – як і всіх працівників лісових господарств Чернігівщини, в тому числі народників – з їхнім професійним святом. І приємно, що такі ж добрі слова звучали на адресу цієї щирої серцем людини не лише від його однопартійців. Наприклад, обласне видання «Деснянська правда» опублікувала статтю «З пахощами ялівцю і моху»...

Прес-служба

Чернігівської обласної організації Народної Партії 

 

...Я кось в Інтернеті йому трапились на очі дивовижні маєтки під червоною черепицею в Кончі-Заспі. Йому було цікаво подивитись. Але він упіймав себе на тому, що не має до того ані найменшої заздрості. Спитали би його: хочеш стати власником такого маєтку? Якби перенести хіба до лісу. Але в лісі такого не треба. Там досить пахучої сторожки зі зруба. Щоби прокинутися вранці, а з привідчиненого вікна пахло ялівцем в росі та непритоптаним мохом. Це те, що є його життям, без чого, власне, і життя йому нема.

У кожного свій шлях, і кожному по-різному відміряно часу, аби знайти свою стежину в житті. Один уже зі шкільної парти готується піти в дорослий світ саме цією стежиною. І не інакше. Інший до останнього вагається із власним вибором. Треті, буває, стартують з одного фахового майданчика, а приземляються зовсім на іншому, протилежному за суттю службових повноважень. І, виявляється, успішно впоруються з обов’язками.

Останнім найважче. Вони найбільше ризикують своїм майбутнім. Бо не всі з тих, хто помилявся у власному виборі, здатні виправити помилку. У Миколи Михайловича Заська, схоже, особливих проблем із вибором не було. І з певністю сьогодні можна сказати, що з вибором він не помилився.

Родом Микола Михайлович із села Кудрівка, що на Сосниччині. Лаконічні рядки біографії багато в чому повторюють біографії ровесників. Закінчив школу, працював у рідному колгоспі «Рассвет», потім служив в армії. Звільнившись у запас, у 1975 році вступив на навчання до Лубенського лісового технікуму за спеціальністю «Лісове господарство». На перших порах, працював лісником, потім – помічником лісничого Гутянського лісництва Холминського лісгоспзагу. У 1984-му закінчив Українську сільськогосподарську академію, одержав диплом інженера лісового господарства і був призначений головним лісничим Борзнянського держлісгоспу. Чим вищі посади він обіймав, тим повніше розкривався його талант фахівця й організатора-управлінця. З 9 березня 1993 року Микола Михайлович – директор державного підприємства «Новгород-Сіверське лісове господарство». Тут же інженером лісових культур працює і його дружина. Сьогодні Микола Засько – визнаний фахівець і керівник лісогосподарської галузі області.

Життєву силу і снагу він бере від лісу, якому віддав понад тридцять літ свого життя, бо по-справжньому його любить. Ліс – його стихія, його робота, його клопоти, будні і свята. Понад півтора десятка років біля керма державного лісгоспу – це велика і відповідальна школа управлінського досвіду.

Сьогодні Микола Михайлович – знана людина на Новгород-Сіверщині, в широкому колі лісівників області й не тільки. Досвідчений організатор і компетентний спеціаліст, кавалер ордена Святого Нестора-літописця, відзначений Українською Православною Церквою за сприяння в розбудові церков району, обирався депутатом обласної ради, відмінник лісового господарства, переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий роботодавець 2003 року»».

А 25 березня 2004 року Миколі Михайловичу запам’ятається надовго: йому було присвоєне почесне звання «Заслужений лісівник України». Із призначенням Миколи Заська на посаду директора підприємство, очолюване ним, почало набирати нових обертів, хоча кризові явища в економіці тоді ще тільки посилювалися. І вони не оминули лісогосподарської сфери. Довелося докласти чимало зусиль, щоб утриматися на плаву й не пасти задніх. Ні, цього не сталося: за основними техніко-економічними показниками новгород-сіверці надійно прописалися в лідируючій групі структурних підрозділів обласного управління лісового та мисливського господарства.

А щоб вийти в лідери, забезпечити стабільну роботу, потрібно було облаштувати належним чином практично І все – від центральної контори, цехів з обробітку деревини до найвіддаленішого лісництва. Сьогодні Новгород-Сіверський держлісгосп має потужний нижній склад, автоколону, два цехи з переробки деревини, сувенірну дільницю, підсобне господарство. Споживачі продукції підприємства нині проживають навіть у країнах далекого зарубіжжя.

Звичайно, Микола Михайлович дбає передусім про те, щоб чітко діяв лісовідтворювальний конвеєр. Усе, що буде зроблено в цьому напрямку нині, належатиме майбутнім поколінням. І в цьому йому сприяють найближчі помічники – головний лісничий Віталій Сідько та головний інженер Олександр Кавурко.

Понад три сотні працівників налічує колектив держлісгоспу. Кожен із них міг би підтвердити, що їхній директор – людина щирого серця, завжди готовий вислухати, допомогти. Без нього не обходиться жодного заходу з благоустрою в районі, не кажучи вже про спонсорську допомогу школам, дитсадкам. Він підтримує розвиток спорту, команда лісівників лідирує в районі. Ліси не випадково називають нашими зеленими заповітами нащадкам. Микола Засько свої зелені заповіти їм уже залишив.

Микола Тищенко,

Чернігівська обласна газета «Деснянська правда»

№ 102 (28216) від 17.09.2011 року

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".