- Головна
- Наші новини
- Точка зору
Про ринок землі на прикладі США
11.09.2019
Саме огидніше те, що деякі «українці», заявляючи про свою високоосвіченість і «мудрість», якою прикривають свою продажність, готові годинами розказувати і доказувати про «ефективність» ринку землі. Та про те ,як покупці української землі, будуть дбати про український народ. І як не дивно, що частина поголів’я цього «етносу», яке після продажі землі піде із торбами по світу – у це вірить. Тому трохи історії. У США, наприклад, землю у власність брали дуже «просто» – індіанців, які споконвіку жили на цих землях, колоністи із Європи, або ж знищували, або ж загонили у резервації, і аж потім, коли уряду Великобританії, стало від цього страшно і щоб якось заспокоїти індіанців та зменшити кровопролиття, уряд підтвердив індіанцям права на землю. В знак протесту проти надання індіанцям прав на землю, самі більші на той час землевласники, захопленої у індіанців землі, об’єднавшись, пішли війною проти метрополії, назвавши це - боротьбою за незалежність. Ось як це описує Ніл Фергюсон у своїй книзі «Цивілізація»:
«Важливо те, що в Американській революції істотного значення набула земля. Спроба британського уряду обмежити просування поселенців на захід Аппалачів стало ударом у серце експансіоністській мрії колоністів про майбутнє, мрії про відверту крадіжку, яка так тішила торговців власністю на зразок Джорджа Вашингтона. Коли під час Семилітньої війни лондонський уряд уклав угоди з індіанськими племенами, Вашингтон припустив, що вони – лише тимчасові союзники уряду. Його вразило, коли в королівській прокламації 1763 року, індіанцям дійсно підтвердили права на землю:
« Я (між нами кажучи) ніколи не вважав цю прокламацію нічим іншим, як тимчасовим засобом утихомирення індіанських умів (писав він 1767 року своєму майбутньому партнерові Вільяму Кроуфорду). Звісно, за кілька років її скасують, особливо після того як індіанці дадуть згоду на захоплення нами цих земель. Той…хто нехтує теперішньою можливістю відшукати гарні землі і до певної міри закріпити їх за собою, щоб унеможливити їхнє захоплення іншими, скоро її втратить. Якщо вам не поталанить у пошуку землі, я частково візьму на себе цю справу, щойно з’явиться така можливість, і, крім того покрию всі витрати на її обстеження та оформлення на неї права власності… Досі ви могли легко збагнути, що мій план полягає у гарантуванні успішного земельного бізнесу. Тож вам перепаде із цього добра частка…(Проте) тримайте це у таємниці, або ж довіртеся лише тим… хто сприятиме вам у пошуку земель.»
І як далі пише Фергюсон – «Це найкраща ілюстрація тісного зв’язку між землею та свободою в ранній історії Сполучених Штатів».
А ви українці думаєте, що якщо продасте свою землю, то будете мати кращі шанси, ніж індіанці?
Сергій Медвідь
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".