- Головна
- Відео/фотогалерея
- Публікації
Бути щасливим кожен день
03.07.2019
Під завісу 84-го театрального сезону в Київському національному академічному театрі оперети презентували трагікомедію «Розмова, якої не було» Родіона Білецького. Прем’єра відбулася на сцені «77». Вже традиційного напередодні першого показу нової вистави її творці поспілкувалися з представниками ЗМІ.
Про здобутки театру у 84-му театральному сезоні та плани на ювілейний сезон розповіла комерційний директор Національної оперети України Оксана Когут. Вистави ставили переважно запрошені режисери, більшість з яких — творча молодь. На великій сцені відбулося дві гучні прем’єри — «Біла ворона» і «Сімейка Аддамсів» (поставити другу виставу запросили литовських колег). Цікавими були прем’єри на сцені «77» — «Москалиця» Марії Матіос та «Оркестр» Жана Ануя. Також на цій сцені йдуть вистави театру «Під небом синім» і «Любовний діалог». Дві вистави з’явилося у репертуарі експериментальної сцени. У Міжнародному фестивалі «О фест», який організовує театр, цього року взяло участь 18 виконавців з 14 країн. Також були спільні проекти з Угорщиною, Румунією і Польщею. Багатим на прем’єри має бути і 85-й сезон. Вже у грудні тут покажуть нову постановку оперети «Баядера» Імре Кальмана — режисер очільник театру, народний артист України Богдан Струтинський.
— Мені дуже приємно, що саме в Національній опереті України я можу продемонструвати свої режисерські здібності, — зізнався режисер-поставник Ігор Ніколаєв. — Вистава «Розмова, якої не було» для мене надзвичайно близька. Я хотів сказати сьогоднішньому глядачеві, що жити щасливо потрібно кожен день. Не можна допускати помилок, яких потім не можна виправити. Це історія про двох чоловіків, один з яких, на жаль, помер через передозування наркотиками. Він начебто приходить до свого друга і вони роблять переоцінку свого життя. Що врешті пішло не так, а що було й хорошого? І під час цієї розмови чоловіки знаходять сенс у тому, що треба повноцінно жити кожен день і цінувати кожну мить свого життя.
Сподіваюсь, що нова вистава сподобається глядачеві, що кожен знайде у ній щось своє. Режисер говорить у виставі про ті речі, які болять саме йому, а якщо вони будуть перегукуватися з тими речами, які болять глядачеві, значить вистава вдалася.
Постановку присвятив своєму товаришу і одногрупнику Олександру Терехову, з яким разом навчалися в університеті. На превеликий жаль він помер через зловживання алкоголем. У студентські роки ми разом грали уривок з цієї вистави.
У виставі можна побачити всіх тих людей, які трагічно закінчили своє життя через наркотики, алкоголь, інші спокуси нашого життя. Ми живемо в той час, коли начебто все дозволено, немає ніяких рамок. Як знайти вихід з цієї ситуації? Сподіваємось, що вистава допоможе знайти відповідь на це непросте питання.
Виконавець ролі Ігоря Максим Булгаков розповів, що для нього це вистава про чоловічу дружбу, яка є для нього дуже важливою. З Ігорем Ніколаєвим це вже їхня друга спільна робота, якщо у попередній поставці Максим був балетмейстером-постановником, а Ігор грав одну з ролей, то тепер Ігор — режисер, а Максим — актор. Валентин Котенко (виконавець роль Героя) зазначив, що для нього така робота не зовсім звична, адже вперше доводиться працювати з драматичним матеріалом.
Трагікомедія «Розмова, якої не було» про те, що ми так часто не цінуємо того, що маємо в житті, відмахуємося від проблем друзів і рідних. І саме тоді, коли ми їм потрібні нас немає поруч. Бо ми десь там, далеко, «варимося» у проблемах, які насправді не варті уваги. А коли раптово помирає дорога людина — прагнемо повернути час назад. Однак, залишаються лише спогади…
Коли кращий друг стає янголом-охоронцем, а подорож у минуле — ключем до майбутнього… Життєва історія про справжню чоловічу дружбу та людські цінності. Вистава, яка вчить на чужих помилках — тонко, психологічно, переконливо.
Сюжет розповідає про чоловіка, який потрапляє у реанімацію, де у нього зупиняється серце. І саме під час клінічної смерті до нього приходить його товариш Ігор, який раптово помер від передозування наркотиками. До чого приведе їхня розмова, якої не було в реальності…
Єдуард Овчаренко, https://i-ua.tv/culture/25028-buty-shchaslyvym-kozhen-den
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".