Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин. Таємні домовленості щодо Томосу виходять на поверхню

29.05.2019

Переконаний, що обраного президента України втягувати в проблему Томосу немає абсолютних підстав, судячи з публікацій щодо релігійного життя в Україні. На поверхню виходять кулуарні домовленості, які було досягнуто для того, щоб продемонструвати єдність і спільну позицію. А все, що має прихований підтекст, рано чи пізно стає набуттям гласності. Це перше.

Друге — цілком очевидно, що зараз той статус, який отримала Православна церква України, обмежує її можливості як автономної самоврядної церкви і ставить в повну залежність від Константинопольського патріарха.

Третій момент — ми ж не знаємо про те, якими ще культовими спорудами має розрахуватися Україна з Константинопольським патріархом. Очевидно, що це тільки перші факти щодо Андріївської церкви, а судячи з розмов і різного роду стверджень, ще декілька десятків культових споруд Україна має підпорядкувати напряму Константинопольському патріарху. Не говорячи вже про зарубіжні церкви, приходи, які перейшли під цей патронат. Думаю, що тут корінь проблеми.

Ще один аспект, який, судячи з публічних обмінів думками між патріархом Філаретом і Блаженнійшим Єпіфанієм, - не виконуються ті домовленості, які було досягнуто для того, щоб Філарет не претендував на керівництво новопроголошеної церкви. Те все, що було зроблено шляхом таємних домовленостей, далеких від релігійних канонів, воно сьогодні виходить на поверхню.

Гадаю, що у нового президента є безліч проблем, які входять, до речі, в його повноваження і компетенції, якими він буде перейматися. Сподіваюсь, що він не допустить такого неправильного кроку, який вчинив попередній президент Петро Порошенко, коли, по суті справи, зайнявся створенням державної церкви.

Погодьтесь, що ПЦУ — це фактично державна церква, а згідно з Конституцією церква відокремлена від держави, і очевидно, що президент Зеленський буде триматися цієї лінії, оскільки релігійне середовище у нас є надзвичайно складним, багатовимірним, і зрозуміло, що будь-яке адміністративне втручання рано чи пізно спричинить конфлікт.

 https://from-ua.com/mneniya/494300-volodimir-litvin-taemni-domovlenosti-schodo-tomosu-vihodyat-na-poverhnyu.html

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".