Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ВОНИ І НАШІ

01.10.2019

Щоб відволіктись від теми телефонної розмови Трампа і Зеленського та їх наслідків, яку активно обсмоктують політики та ЗМІ, раджу погортати книгу «Становлення» Мішель Обами – дружини американського президента (2008-2016 рр.) Б.Обами (Обама М. Становлення; пер. З англ. М.Гоцацюка. – Київ: Форс Україна, 2010. – 480 с.).
В ній ви відчуєте надзвичайну відвертість першої леді, яка намагалась балансувати між сім’єю, у якій чоловік робить стрімку політичну кар’єру, та власною роботою. Щоб зберегти сім’ю, Обамам довелось звертатися за допомогою до психолога. «Наше рішення дати Баракові змогу і далі будувати кар’єру так само, як і до цього – надати йому свободу в досягненні мрій, призвело до того, що я, - констатує Мішель, - практично втратила своє власні кар’єрні можливості».
Унікальною є розповідь про вісім років життя у Білому домі, коли сім’я перебувала в центрі світової уваги.

Окремі моменти:

С.325-326.
- Мем, - сказав він (співробітник секретної служби), отримавши оновлену інформацію через свій навушник, - ваше життя скоро зміниться назавжди.
Я здивовано глянула на нього.
Просто зачекайте, - додав Корнеліус.
Потім він вказав праворуч, і я озирнулася, аби подивитися, що ж там. Ніби чітко за сигналом, з-за рогу виїхала ціла низка автомобілів, схожа на армійську автоколону, що включала фалангу з поліційних автомобілів та мотоциклів, кілька чорних позашляховиків, два броньовані лімузини з американськими прапорами на капоті, автомобіль радіохімічної безпеки, команда контрнаступу з неприхованими кулеметами, автомобіль швидкої допомоги та радарний автомобіль із обладнанням для виявлення ракет і снарядів, кілька пасажирських мікроавтобусів, а потім ще одна група поліційного ескорту. Автоколона президента. Вона включала щонайменше дванадцять автомобілів, які рухалися в організованому порядку, один за одним, перш ніж весь цей кортеж нарешті повільно зупинився, а лімузини під’їхали просто до місця, де зупинився літак Барака.
… Я оглянула ці тисячі кілограмів куленепробивного металу, підрозділ командос… Але справжній захист Барака був майже непомітним. Я не знала, що весь час неподалік баражував гелікоптер, готовий будь-якої миті його евакуювати, що на дахах уздовж його маршрутів розміщуватимуться снайпери, що поряд із ним відтепер завжди особистий лікар на той випадок, якщо виникне проблема зі здоров’ям, і що в його автомобілі завжди буде запас крові відповідного типу: а раптом знадобиться переливання. За кілька тижнів до інавгурації Барака президентський лімузин замінили новішою моделлю відповідної марки – «Beast». Це семитонний танк, замаскований під люксовий автомобіль, оснащений сльозоточивими газометами, стійкими до пошкоджень покришками та герметичною вентиляційною системою, розрахованою на те, щоб витримати можливі біологічні чи хімічні атаки.
Я одружена з одним із найзахищеніших людей на планеті. Це було полегшенням, а з іншого боку і обтяжувало.

С.336-337.
Від цього моменту, хоч би куди він ішов, із ним поряд завжди був військовий радник із двадцятикілограмовою валізою, в якій зберігалися авторизаційні коди для запуску та складний пристрій зв’язку. Його часто називають ядерним футболом. Це також була доволі важка ноша.

С.344.
У нього тепер було близько п’ятдесяти працівників, зайнятих обробкою президентської пошти. До його послуг були пілоти морської авіації, готові доправити до будь-якого потрібного місця, а також команда з шести осіб, які складали для нього стоси паперів до брифінгів, тримали в курсі нагальних питань і допомагали приймати обґрунтовані рішення. Він мав команду кухарів, які стежили за його харчуванням, і кількох осіб для закупів харчів. Водночас вони гарантували нашу безпеку від можливої продовольчої диверсії, анонімно навідувалися до різних крамниць, купували продукти не розкриваючи інформації про те, на кого працюють.
Нині Барак мав у своєму розпорядженні трьох військових камердинерів, обов’язком яких був нагляд за його гардеробом: щоб туфлі завжди блищали, сорочки були випрасувані, а спортивний одяг – свіжий і правильно складений.

С.346.
Нам щомісяця виставляли рахунок за їжу й навіть за туалетний папір. Ми сплачували за утримання кожного гостя, який приїздив до нас на ніч або приєднувався за вечерею. Наш кухонний персонал відповідав стандартам президентського рівня й всіляко намагався догодити, тож я мала слідкувати за тим, що нам подавали до столу. Коли Барак необачно зауважив, що йому сподобався смак деяких екзотичних фруктів на сніданок, а також суші на обід, кухонний персонал неодмінно включав їх до щоденного меню. І лише згодом, коли я переглядала рахунок, зрозуміла, що деякі з цих продуктів доправлялися до нас здалеку й надто дорого коштували.

С.327.
У Білому домі 132 кімнати, 35 ванних, 28 камінів на шести поверхах.

С.329.
Приватна площа Білого дому – близько двох тисяч квадратних метрів на двох поверхах головної історичної будівлі.

В книзі міститься безліч інших цікавих фактів, не кажучи про зміст життя і діяльності першої пари світу.
Не менш цікавим було б проведення паралелей щодо наших перших особистостей. Наприклад, щодо охорони.
У 1994 р. в особистій охороні Л.Кучми було всього 18 людей (це так звана «личка»). В останніх президентів вона (щоб не видавати секрет) була до десятка разів більшою. І це тільки особиста. Додайте сюди «виїздників», міліцію/поліцію, СБУ і отримаєте…
Суспільству було б важливим взагалі знати, скільки сьогодні (і вчора) посадових осіб перебуває під державною охороною. На яких підставах. І в яку суму це обходиться платникам податків.
Про оплату обслуговування і харчування я вже просто мовчу. Державне забезпечення!

 

Володимир Литвин

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".