Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Веніамін Тимошенко: призупинення навчання у КНУ – як дзеркало так званих економічних реформ

28.01.2018

Уточнення від редакції: до публікації матеріалу, через великий суспільний резонанс керівництво КНУ імені Тараса Шевченка прийняло рішення не переходити на дистанційну форму навчання. Отже, кошти на опалення у виші знайшли. Звісно, добре що студенти повернуться до аудиторій ще до початку весни, однак проблеми підняті в матеріалі не втратили своєї актуальності. Отже, пропонуємо вашій увазі текст інтерв'ю.

Призупинення навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка викликало хвилю обурення серед користувачів соцмереж. Як виявилось, в одному з найкращих вишів країни вирішили відправити студентів на дистанційне навчання. Де-факто – подовжити їм канікули аж до 1 березня. Причина – нібито нестача коштів на опалення. Громадськість не може зрозуміти, чому у виші, де контрактна форма навчання на одному з найдорожчих факультетів – юридичному коштую понад 46 тисяч гривень, не знайшлося грошей для сплати комуналки. Ситуацію i-ua.tvпогодився пояснити голова Об`єднання незалежних профспілок авіапрацівників Веніамін Тимошенко.

– Один з найкращих вишів країни немає коштів на сплату комунальних послуг. Чи не здається Вам ця ситуація дивною? Звісно, перерва у навчанні – гарна нагода для биття байдиків. Зрозуміло, що студенти зраділи продовженню канікул.

– Знаєте, є дуже гарна фраза: коли припиняють будувати школи – починають будувати тюрми. У ситуації навколо КНУ імені Тараса Шевченка я вбачаю програму поступової дебілізації суспільства, я вбачаю цілеспрямоване знищення країни. Освічені люди в Україні не потрібні. Цей університет є одним з найкращих в країні і він небезкоштовний. На мою думку, при бажанні, тільки за гроші, які виш отримує від сплати за навчання студентів найвідоміших факультетів, можна було б вирішити питання з комуналкою. Схоже, хтось просто дав команду не вирішувати.

На жаль, наша освіта на міжнародному рівні і так не користується популярністю, у тому числі – через корупцію. Крім того, багато студентів не мотивовані і віддають перевагу байдикуванню. Не дивно, що деякі зраділи, отримавши звістку про продовження канікул. Тепер замість навчання вони будуть пити пиво і дивитись серіали. Нажаль, вони себе руйнують самі, бо не прагнуть здобувати знання. Якби подібна ситуація відбулася десь в Єльському, чи Принстонському університетах – студенти і викладачі схопилися б за голову і підняли на вуха всіх. В Україні скасування занять через економію на комуналці сприймають як норму. 

Те, що зараз відбувається у КНУ, нагадує ситуацію на величезному авіабудівному заводі «Антонов». Я нещодавно спілкувався з колегою, який має відношення до цього підприємства. Там під Новий рік оголосили простій. Тобто, завод не працює, а робітники сидять вдома і отримують дві третини своєї зарплати. Звичайно, що це рішення керівництва викликало обурення серед працівників. Але відповідь директора просто приголомшила: «Підприємство має контракт, ми не можемо виплатити всі кошти, тому візьмемо їх з ваших зарплат». Тобто проблеми простіше вирішувати за рахунок працівників. 

«Антонов» – це колись потужна корпорація. Потрібно туди трохи вкласти грошей – і можна будувати якісні літаки. Тоді б українським авіакомпаніям не потрібно було брати у лізинг стільки «Боїнгів» та «Аеробусів», або ж мрія про національного лоукостера стала б реальністю. Такі кроки дали б людям робочі місця і сприяли розвитку вітчизняних технологій і науки. Зрештою, це ж не бульбу саджати і потім продавати її на ринку. Правда ж? Але керівництво замість розвитку підприємства, влаштувало простій, як і українська влада влаштувала простій всій країні.

І КНУ, і завод «Антонов» призупинили свою роботу, на мій погляд, бо влада мародерів ставить на перше місце заробляння брудних грошей і набивання власних кишень. Ви тільки подивіться, що робиться навколо! Абсолютно всі державні інституції, правоохоронні в тому числі, потонули в корупції і злочинах. Політики і чиновники сидять на потоках і займаються лише дерибаном і пограбунком країни. Їх не цікавить репутація країни на міжнародному рівні, їх не цікавить розвиток країни. Нас і так у світі сприймають як ганчірку для витирання ніг, ганебні явища в освіті лише додають бруду до нашого «світлого» образу. Зараз нас знищують по всіх фронтах. Влада явно запроваджує програму, спрямовану на поступове перетворення України на аграрну сировинну недодержаву з безвідмовними мовчазними людьми, які будуть стояти на копальнях і працювати за їжу. Тобто, з нас бажають зробити і роблять рабів. Після знищення промисловості, нас може очікувати хіба що палка-копалка, огороди, шахти і кар'єри.

– Таке скрутне становище – результат недолугих реформ від недолугих реформаторів?

– Я вважаю, що так. Реформи по суті не відбулися. Влада продовжує грабувати країну, прикриваючись війною. Цікаво, як би себе поводили наші «реформатори», коли б бойових дій на Сході не було? Переконаний, вони робили б те ж саме, що і зараз: брехали і грабували, лише з виправданнями була б проблема. Яким чином вони б пояснили серйозні провали в економіці, штучну бідність населення, кримінальний розгул, драконівські тарифи і ціни та інші системні провали?

– Тобто війна – це засіб для виправдання бездіяльності влади?

– Так, на війну намагаються спихнути все, що тільки можна. Мовляв, у всьому винні бойові дії, а ми – класні реформатори. Але, якби не війна, всім було б зрозуміло, як вони працюють насправді. До влади прийшли комсомольці і кримінал, які мислять ще категоріями 90-х років і які добре знайшли спільну мову. Всі знають і розуміють яким чином вони отримали свої активи і статки.

І ці товариші не будуть проводити реформи: вони на них просто не здатні. У минулому вони віджимали-грабували і продовжують це робити зараз. Ці люди не вміють мислити по-іншому, в їх головах немає інших категорій. Вони не прагнуть розбудовувати країну, хоча, навіть будучи олігархами, можна ще більше заробляти, думаючи про розвиток країни і розвиваючи інноваційний і технологічний бізнес, мотивуючи до отримання освіти і як наслідок — високооплачуваного робочого місця. Вони ж проводять політику виснаження ресурсів і знищення країни. Для них це природно і зрозуміло.

– На Вашу думку, чому багато українців виїздить закордон?

– Люди, які мають освіту і здобули професію, розуміють, що тут їм робити нічого. Вони просто не хочуть витрачати своє життя на боротьбу з комсомольцями. Існує багато прикладів, коли українці з кількома вищими освітами збирають у Польщі фрукти, бо на батьківщині, на жаль, їм немає місця. У нас потрібні громадяни, які мовчки працюватимуть за мізерну зарплату, аби лише прогодувати себе і родину. На культурний розвиток у людей фактично немає грошей, люди деградують. З нас хочуть створити допотопне суспільство з первинними потребами і світоглядом. 

Деякі мої знайомі сподіваються на вибори президента у 2019 році. Мовляв, після них буде краще. Але такі надії є марними. До влади прийдуть ті ж самі люди з цінностями 90-х років. Ну стане президентом, наприклад, людина з прізвищем Іваненко. І що далі? Він буде таким самим комсомольцем-олігархом. 

– Який вихід із цієї ситуації Ви бачите?

– В стрімкому розвитку незалежного профспілкового руху. Бо представники жодної політичної партії не прийдуть на підприємство і не скажуть, що його працівники отримують занизьку заробітну плату чи небезпечні умови праці. Це можуть виборювати тільки справжні незалежні профспілки. 

Зараз суспільство знаходиться у стані великої напруги. А коли мародери доведуть країну до ручки – спалахне вогнище. Можливо, зараз для нього не вистачає маленького сірничка. Однак рано чи пізно, ситуація вибухне. І в цих умовах лише незалежні профспілки зможуть утримати свої підприємства від розграбування чи знищення, бо їх члени вболівають і за свої підприємства, і за країну, саме контроль згуртованих трудових колективів над своїми підприємствами, можуть врятувати цілі галузі і врешті всю країну від розвалу. Над розвитком незалежного профспілкового руху варто терміново працювати всім верствам населення, в цьому явищі я бачу шлях до порятунку країни. Нехай і повільно, але впевнено він завойовує все більше прихильників. 

http://i-ua.tv/index.php?newsid=12415

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".