Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Учора котів душили-душили, душили-душили…»

19.12.2016

Насправді, гарячі новини про варварські методи наведення «комунального порядку» на вулицях столиці України почали досягати температури кипіння не тепер-ось. 

Скориставшись хештегом #демонтажМАФів, легко дізнатися, що упродовж 2016 р. під войовничим натиском «підвідділу очистки Києва від бродячих тварин» (вибачте, а ким іще виглядають малі приватні підприємці у очах чиновників КМДА?) припинили своє бізнес-існування безліч торговельних площадок і точок громадського сервісу. Для прикладу, згадаймо:

- червень ц.р. – поблизу метро «Святошин» невідомі у масках, без жодних підтверджуючих документів, назвавшись співробітниками КП «Київблагоустрій», потрощили торговельні намети і міні-маги разом із товаром, не зачепивши тільки «Аптеку низьких цін», бутік мобільних телефонів, пункт обміну валюти і кіоск Roshen. Збурені комерсанти стихійно перекрили рух транспорту на проспекті Перемоги, а потім довго і марно вимагали компенсацій завданої шкоди; 

- початок серпня ц.р. – біля метро «Лісова» комунальники розправилися з черговим десятком МАФів, використавши спецтехніку та діючи під прикриттям патрульної поліції. Власників «незаконних» ларьков завчасно не повідомили про факт демонтажу, тож весь їх крам був зіпсований. За повідомленнями, у ході «розборок» між комунальниками і підприємцями стався конфлікт зі стріляниною;

- вересень ц.р. – демонтаж десятків МАФів у Печерському районі столиці, вочевидь, переслідував незбагненну духовно-рятівну мету: цього разу не встояли кіоски Києво-Печерської Лаври та тимчасові торговельні споруди, власники яких вели торгівлю алкогольними напоями;

- жовтень-листопад ц.р. – тривало послідовне виселення «незаконних» і «пожежонебезпечних» МАФів із вестибюлів і підземних переходів Київського метрополітену тощо. 

Й нарешті у грудні ц.р., як ніби намагаючись на 100% виконати певний утаємничений план-графік по боротьбі з МАФами, комунальні тітушки пішли у «останній і рішучій бій» з дрібними торговцями, що отаборилися на Петрівці, Оболоні та при Політесі… 

Паралельно зазначеному, найбільш уперті підприємці, відсунувши роздратування і відчай на другий план, намагаються у судах доводити своє право на життя і заробіток «в симбіозі» з велелюдними об’єктами комунальної інфраструктури. 

Примітно, що хвиля приборкання дрібних «позасистемних» бізнес-ініціатив цьогоріч прокотилася й обласними центрами України. Так, боротьбу з МАФами (уособленнями яких, наче за калькою, стали такі собі пиріжечні-чебуречні, кава-мобілі, побутово-господарські, канцелярські, тютюнові лавки, газетярні тощо) зробили своєю «PR-фішкою» чиновники муніципальних органів влади у Дніпрі, Житомирі, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі та ін.

Причому, мало кого цікавить, що навіть не маючи статусу, якого вимагає зарегламентоване чинне законодавство, винищувані об’єкти справно, у мороз і спеку, з ранку до пізнього вечора обслуговують невідкладні соціально-побутові потреби населення на перехрестях усталених маршрутів його пересування: «дім – школа/університет/робота – дім». 

То про нагальні потреби людей чи про щось інше думають ініціатори війни зі «шпаківнями»?

Здається, про інше.

Можна припустити, що таким є один з винайдених і погоджених «нагорі» способів нашкрябати грошенят у діряві місцеві бюджети, чимдалі гірше поповнювані з успішної виробничої діяльності базових підприємств, а ще менше – від залучення інвестицій. 

А можна вбачати, що #демонтажМАФів є прибутковою для когось справою, яка має корупційне підґрунтя. Принаймні, як повідомляли громадські експерти (http://gromex.com.ua/ru/novyny/401-miljoniv-na-znesennya-mafiv.html), постійний партнер КП «Київблагоустрій» – ТОВ «Україна Бізнес Груп» у 2016 р. заполучило сумнівними шляхами тендер на 9 млн. грн. на знесення МАФів, попри те, що вартість його послуг виявилася учетверо вищою, ніж у інших підрядників. 

Варто звернути увагу й на дотичний суспільно-політичний аспект. 

Чи стане патріотична, відповідальна влада тяжко воюючої країни усвідомлено розбурхувати свій народ, який доведений до жебрацького стану і тягнеться в нитку, щоб вижити? Чи богобоязна влада насмілиться робити це напередодні Святого Миколая та Різдва Христового, коли навіть бомжі у підвалах сподіваються на невимовне чудо й готові увірувати в покращення своєї бідолашної долі? Зрештою, чи премудра влада, яка вважає себе ще не вичерпаною, стане вкладати зброю проти себе у руки своїм опонентам, до того ж, не надто до неї прихильним?

До речі, на загальному фоні, у 2016 р. в Харкові ніхто навіть не заїкнувся про боротьбу з МАФами. 

От цікаво, чому?..

Дмитро Шеберстов, аналітик-експерт Національної Асамблеї України

http://i-ua.tv/

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".