Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ДАТИ В МОРДУ РЕВОЛЮЦІЇ

01.12.2016

Чи можна взагалі "дати революції в морду"? Ще в 2004-му році російський політтехнолог Гліб Павловський вимовив ці слова, жалкуючи, що українській "революції не дали в морду". Але вже в 2013-2014-их роках той же Гліб Павловський публічно захоплювався революцією в Україні, розуміючи її прогресивний і важливий не тільки для України, але і для Росії характер.

На фейковому допиті, влаштованому нинішньою безсилою і контрреволюційною українською владою, Кривавий Президент, той самий, що не хотів бути шлепером, як його попередники, а крав системно і у великих масштабах, заявив, що жалкує про те, що не втопив революцію у крові. Це майже нікого не обурило, тому що кровожерливість – більша вона чи менша – залишається все одно кровожерливістю.

Символічно те, як Кривавий Президент почав свій захист в суді: "Я безумовно, як кажуть, не святий". Ці слова належать Жану Беделю Бокаса, президенту Центрально-Африканської республіки, якого звинувачували в державній зраді, вбивствах, канібалізмі і розтраті державної власності. Промову у суді на свій захист Бокаса почав словами: "Я, звичайно, не святий". Кровожер вчиться в кровожера.

Водночас і фейковий план "Шатун", і фейковий допит Кривавого Президента, і брехня щодо платіжок за завищеними тарифами, які нібито зменшать, – все це розробляється з єдиною метою: відвернути увагу від необхідності зміни влади, яка втратила легітимність.

Тобто існує ілюзія, що революції справді можна "дати в морду". Вважається, що це можна зробити багатьма способами – можна ввести військовий стан і потопити революцію в крові, можна превентивно здійснювати репресії революціонерів, можна влаштувати серію провокацій (революціонери виконують зовнішній план ворога). Все це в історії вже пробували.

Аугусто Піночет потопив чилійську революцію в крові. Царська охоронка Росії здійснювала репресії проти більшовиків та на тлі Першої світової війни (зокрема німецько-російської) звинувачувала більшовиків (зокрема Леніна) в тому, що вони німецькі агенти.

За Піночета в Чилі відбувся найглибший спад з усіх країн Латинської Америки ХХ століття. Зрештою Піночета було усунуто від влади шляхом виборів, і його переслідували до кінця життя. А революція 1917-року в кінцевому результаті призвела до жертовного, але значного розвитку СРСР за часи ХХ століття. І Сталін досі є фігурою, яку хтось шанує, а хтось ненавидить. Тобто жертви і там, і там, але успіхи СРСР при всій ліберальній критиці, не можна заперечити.

І причина руйнування СРСР теж в тому, що в 60-тих роках ХХ століття інтелігенції, яка починала готувати інтелектуальну (філософськи-гуманітарну) революцію, не просто дали в морду, її фактично каналізували. Саме каналізація пасіонарності інтелігенції Росії та України з боку радянської влади спричинила нинішню архаїзацію Росії, нинішнє ходіння по колу України та російсько-українську війну.

Якщо революція назріла, її не варто спиняти, бо цивілізаційні наслідки будуть катастрофічні. Каналізована соціальна енергетика громади призведе до великої руїни – в економіці, в політиці, в соціальному мисленні і в самій ментальності народу.

Революцію можна загальмувати і навіть каналізувати. Гальмування революції пов'язане з такими ж жертвами, як і жертви революції. В революції зовсім без жертв обійтися неможливо. Можна лише вибирати, які це будуть жертви – або це будуть жертви винуватців того стану, до якого дійшла країна, або це будуть жертви простих громадян, революційну пасіонарність яких правлячий клас буде утилізувати у війнах (громадянських чи зовнішніх).

Революції відбуваються через неадекватність правлячих класів новій ситуації в світі та в країні. Революції відбуваються через неспроможність правлячого класу рефлексивно аналізувати ситуацію та адекватно відповідати на виклики часу.

Зараз знов настав такий момент в Україні. Саме зараз український правлячий клас всією українською громадою переконують, вмовляють і навіть змушують – зробіть реформи, здійсніть люстрацію, покарайте явних вбивць, злодіїв та корупціонерів, знищіть монополізм в економіці та вплив олігархів на політику.

І саме зараз український правлячий клас намагається якщо не радикально дати революції в морду, то поступово каналізувати соціальну енергетику громади. Який може бути наслідок, коли провокації з планом "Шатун" владі вдадуться, коли відвернення уваги від реформ всілякими фейковими допитами Кривавого Президента та іншими фейками спрацюють, коли з підвищеними тарифами громадяни так чи інакше погодяться?

Наслідком цього буде не просто економічне падіння, соціально-культурна депресія і занепад української політики. Україна це не Чилі, вона знаходиться в центрі конфлікту декількох потужних цивілізацій. Тобто нинішнє намагання української влади каналізувати соціальну енергетику громади і її прагнення до революції це масштабна історична помилка, наслідки якої будуть прокляттям наступних поколінь українців, а ціною – руйнування України як такої.

Перевибори Парламенту та Президента – це найкращий і найбільш мирний шлях виходу з нинішньої кризової ситуації. Зовсім скоро настане час, коли перевибори стануть здаватися єдиним виходом. Але тоді вже може бути пізно.

"Дати в морду" українській революції це дати в морду Україні. Каналізувати українську революцію це злити Україну в каналізацію.

Сергій Дацюк, філософ

http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/583d52a633fc6/

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".