Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Інформаційний бюлетень Народної Партії № 165 (16.07 – 20.07.2012)

20.07.2012

1. Про діалог між владою та суспільством.

Відвертий діалог із суспільством має стати основним пріоритетом як для влади, так і для всієї країни у цілому. В складних, нестабільних ситуаціях першочерговим для влади є завдання з'ясувати мотиви тієї чи іншої поведінки громадян. Саме через відкритий та безпосередній діалог, донесення власних позицій один одному стане можливим досягнення компромісу і стабільності у суспільстві. Я спокійно і водночас відповідально ставлюся до того, що люди заявляють про свої претензії, і не є прихильником розмов про неправомірність акцій протесту або про те, що хтось їх стимулює. Адже в основі цих акцій лежить незадоволення людей тими чи іншими процесами, які відбуваються в Україні. На мій погляд, сьогодні ключове завдання для країни, для влади - налагодження гранично відвертого діалогу з суспільством. Думаю, тоді з боку людей буде розуміння. У всякому разі, не буде опору тим зусиллям, які влада змушена вживати, враховуючи загрозливі процеси, що розвиваються у світовій економічній системі, – зауважив спікер парламенту, лідер народників Володимир Литвин.

2. Щодо важливості підтримки виробництва хліба з боку держави.

Хлібопекарська галузь потребує підтримки з боку держави. Така підтримка дасть змогу не тільки здешевити вартість хліба для населення, а й зробити більш вигідним виготовлення якісних хлібопродуктів для виробників. „Якщо держава не може забезпечити дотації виробникам хліба, то вона повинна регулювати це ціною на газ. Крім того, для великих хлібних підприємств зерно має продаватися за фіксованими цінами з держрезерву. Також потрібно встановити додаткові податкові пільги для виробників хліба. Встановлюючи пільги для виробників, держава може зберегти низьку ціну на соціальні види хлібобулочних виробів”, – переконаний Голова Верховної Ради, Голова Народної Партії Володимир Литвин.

3. Про соціальне становище працівників медичної сфери.

Необхідно забезпечити гідну соціальну підтримку працівників медичної сфери, починаючи від встановлення гідного рівня заробітної плати і закінчуючи покращенням умов праці. Якісна медицина є основою здоров’я і добробуту людей, показником розвиненості країни. Тому держава повинна забезпечити гідний рівень життя і оплати праці медиків. „Медицина – це сфера, про яку потрібно думати всім, адже так чи інакше всі через неї проходять і звертаються до лікарів. Свого часу медики і вчителі були поважними людьми у суспільстві, сьогодні відбувається девальвація їхнього професійного статусу. У 1990 році зарплата медсестри становила більше трьох прожиткових мінімумів, а лікаря – майже шість. Тепер ці показники удвічі-втричі менші, при тому що рівень прожиткового мінімуму аж ніяк не можна назвати адекватним. Фактично працівники медицини опинилися перед вибором: або служіння людям, або годування сім’ї. І найстрашніше в цьому те, що люди, яким ми довіряємо власне життя, реально займають чи не найнижчі соціальні позиції у суспільстві. Як наслідок – у медицині постійний відплив кадрів”, – зазначив заступник Голови Народної Партії, заступник Голови депутатської фракції Народної Партії у Верховній Раді України Олег Зарубінський.

4. Щодо змін прав власності громадян в контексті реформи ЖКХ.

У контексті проведення реформи ЖКХ важливо змінити сам підхід до прав власності громадян. Люди повинні отримати у власність та спільне користування прибудинкові території та можливість власними силами вести та організовувати господарчу діяльність на них. У такий спосіб вдасться зламати і систему ціноутворення тарифів на житлово-комунальні послуги. Адже зараз, пори можливість створення ОСББ, повноваженнями з визначення виконавців житлово-комунальних послуг мають місцеві ради, в той час як самі споживачі послуг не мають достатніх механізмів, які дозволяли б їм самостійно визначати, хто, як і на яких умовах надаватиме їм дані послуги. „За зміст і нормальну роботу комунальних мереж і раніше відповідають підприємства-монополісти, якість та ефективність роботи яких залишає бажати кращого. До того ж багато з них або перебувають в оренді, або, як у випадку з "обленерго" - у приватній власності. Але їх монопольна сутність від цього не змінилася. Висновок очевидний: існуюча сьогодні система утримання житлового фонду та подання житлово-комунальних послуг безнадійно застаріла. І, що важливо, вона не сприяє розвитку конкуренції на ринку послуг, технічного переоснащення ЖКГ, впровадження таких необхідних енергозберігаючих технологій, і, нарешті, підвищенню якості. Саме тому більшість так званих реформ в ЖКГ звелися до банального підвищення тарифів на послуги”, – впевнений заступник Голови Народної Партії, член депутатської фракції Народної Партії у Верховній Раді України Сергій Гриневецький.

5. Щодо майбутніх виборів народних депутатів України.

Політики, які балотуються на виборах до Верховної Ради України, повинні намагатися пояснити громадянам важливість їхнього голосу під час голосування. Саме завдяки високій явці знижується ризик фальсифікацій, а сам вибір громадян буде більш репрезентативним. Це позначиться і на якості складу майбутнього скликання парламенту. „Для стабілізації ситуації в країні повинна діяти тільки мажоритарна виборча система, тоді люди будуть упевнені, що депутати понесуть персональну відповідальність за свою роботу. Також було б добре, щоб більший відсоток людей брав участь в голосуванні, оскільки останні вибори підтвердили, що на дільниці приходить 50% виборців, і ми не отримуємо повної картини того, які настрої панують у суспільстві. Якщо всі виборці не підуть на вибори і не проголосують, ми ніколи не побачимо повної картини того, що насправді відбувається в країні і чого хоче наш народ. Також необхідно у виборчому законодавстві передбачити покарання за фальсифікацію результатів виборів у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Тоді електорат стане відповідально ставитися до виборів депутатів, а депутати будуть відповідальними перед виборцями”, – заявив народний депутат фракції Народної Партії у Верховній Раді України Микола Рудченко.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".