Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Інформаційний бюлетень Народної Партії № 162 (25.06 – 29.06.2012)

29.06.2012

1. Про внесення змін до Конституції.

Виклики, вимоги й запити новочасної доби вимагають адекватного та невідкладного реагування на швидкоплинні зміни, без урахування яких неможливо уявити ефективну дію Основного Закону. Однак ці зміни мають носити комплексний характер. А основне, про що повинні пам’ятати політики – це не порушити хиткий баланс консенсусу у суспільстві. Тому, внесення змін до Конституції не повинні торкатися перш за все основних прав людини та жодним чином не порушувати їх. „Сьогодні в Конституції голосно декларуються права і свободи людини. Але відсутній механізм їх реалізації. Я вважаю, що в ході роботи Конституційної асамблеї необхідно передбачити і прописати в Конституції механізм реалізації прав і свобод, і механізм покарання за недотримання в Україні прав і свобод людини. також потрібен механізм, згідно з яким державні службовці в ході своєї роботи відповідали б за невиконання цих норм. в Конституції необхідно внести норму, "жорстку норму щодо внесення змін до Конституції. Щоб це не могла робити кожна політична сила під настрій”, – наголосив Голова Верховної Ради України, Голова Народної Партії Володимир Литвин.

2. Стосовно скасування депутатської недоторканості.

Нинішній склад Верховної Ради, зважаючи на чинне законодавство, не зможе скасувати депутатську недоторканість восени цього року. Тому всі спроби політиків спекулювати на даному питанні – це очевидний передвиборчий інструмент, спрямований на те, щоб сподобатися «своєму» виборцю. На разі громадяни повинні чітко усвідомити, що напередодні виборів питання скасування депутатської недоторканості не може бути вирішено у законному конституційному порядку. Однак, політики можуть виявити політичну волю і використати інші механізми для гарантування своїх зобов’язань щодо зняття недоторканості у майбутньому. „Мене обурюють, смішать і розчаровують марнославство і запевнення, під якими немає абсолютно ніякої конституційної підстави, що, мовляв, ми у вересні остаточно проголосуємо за зняття депутатської недоторканості. Такі заяви є або свідомим обманом людей, або свідчать про те, що ініціатори цього питання абсолютно не розбираються у конституційних вимогах. Перед виборами кожен депутат публічно повинен написати розписку зі своїм підписом, що після виборів, незалежно від того, скільки це часу займе, парламентарії візьмуться за законопроект про зняття депутатської недоторканності”, – підкреслив спікер українського парламенту, лідер Народної Партії Володимир Литвин.

3. Про податок на розкіш.

Прийняття законопроекту про податок на розкіш не вирішить проблему оподаткування цих предметів в Україні. Адже в такому разі багатії знайдуть безліч інших юридично безпечних шляхів зареєструвати предмети розкоші без сплати додаткових подітків. Тому дане питання потрібно детальніше вивчати на досвіді зарубіжних країн. А найбільш прийнятним буде рішення про введення прогресивної шкали оподаткування доходів. „Коли введуть податок на будинки, автомобілі та літаки, це, насправді, нічого не дасть, оскільки всі олігархи в Україні перепишуть своє майно на юридичних осіб. "А юридична особа таким податком не обкладається. Необхідне ввести прогресивну шкалу оподаткування. Наприклад, у нас податок на заробітну плату становить 15-17%, на дивіденди - 5%, а основне, як показує практика, це саме доходи від дивідендів. Але як бачите, у нас в Україні від цих дивідендів йде лише 5%. Якщо сума доходів від дивідендів та зарплати становитиме більше 1 мільйона гривень, то 45% від цієї суми, як це записано в європейському законодавстві, повинні обкладатися податком”, – заявив Голова Верховної Ради України, лідер Народної Партії Володимир Литвин.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".