Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Виступ Народного депутата України фракції Народної Партії Василя Шпака на пленарному засіданні Верховної Ради України 19 червня 2012 року

19.06.2012

Шановні колеги! Шановні виборці!

Останнім часом у громадян України актуальним постало питання отримання державного акту права власності на землю. Процедура проходження проекту відведення земельної ділянки займає близько одного року. Після всіх пройдених експертиз в державних і не державних органах проект відведення земельної ділянки розглядає орган приватизації, який протягом одного місяця приймає відповідне рішення і передає документацію в кадастровий відділ для присвоєння кадастрового номеру. І вже після цього документація передається в територіальний орган земельних ресурсів для виписки державного акта. І це також займає чимало часу.

Щоб відвести ділянку в дійсності і виготовити документацію районні земельні управління пропонують людям свої приватні фірми і вони за роботу по домовленості стягують від 2 до 5 тисяч гривень. Таких фірмочок підконтрольних спеціалістам земельних управлінь в кожному районі нараховується 20-30 і більше одиниць. Ці фірмочки сплачують єдиний податок і тримають дві людини на ліцензійній процедурі, а 20 працюють не офіційно. Також існує ще ціла низка платних послуг не передбачених нормативними нормативами з якими доводиться стикатися людям при оформленні державного акта власності на землю.

По цим та іншим причинам на сьогодні у Хмельницькій області 211 тисяч громадян, що мають право на безкоштовне отримання у власність земельну ділянку їх не отримали. Летичівський районний відділ земельних ресурсів багато років утримує у себе пайові сертифікати мешканців села Волосівці і без будь-яких пояснень людям не видає їм державні акти на земельні паї. Трапляється, коли на одну й ту ж земельну ділянку видані акти двом, а то й трьом, власникам. Майже не мають місце випадки, коли земельні паї відводяться в реальності меншими по площі ніж вказані в сертифікатах. Наприклад, в селі Зяньківці Деражнянського району, Хмельницької області сертифікати видані на 2,54 гектара, а державні акти – на 1,4 гектара. В селі Капустин, Старокостянтинівського району громадянка Сполучених Штатів Америки, українського походження, обманним шляхом привласнила земельні паї, а також нерухоме майно селян, включила все це у власний бізнес і не розраховується з людьми.

В цілому ж, незважаючи на вжиті урядом заходи, спростити процес приватизації землі не вдалося і сьогодні. Взагалі викликає непорозуміння роль територіальних управлінь в процедурі оформлення державних актів власності на землю. Оскільки більшість цієї роботи виконується підрозділами центру ДЗК, які також є структурними підрозділами Держземагенства. При цьому вартість послуг подорожчала в декілька разів і громадянам доводиться по три-п’ять разів ходити від ДЗК до територіального управління та банку, і відстоювати в чергах десятки годин. А тому уряду необхідно у невідкладному порядку прийняти рішення про спрощення процедури оформлення державних актів власності на землю, яка б задовольнила громадян України.

Дякую за увагу.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".