Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Інформаційний бюлетень Народної Партії № 158 (28.05 – 1.06.2012)

01.06.2012

1. Про мовне питання.

В Україні немає проблеми з мовними питаннями. З появою "захисників" у мовній сфері, з'явилися і певні надумані проблеми. Адже тільки таким чином можна пояснити несподівану принципову позицію окремих політсил напередодні парламентських виборів. Народна Партія принципово дотримується позиції, що дане питання не може бути предметом політиканства на найвищому рівні, до нього варто ставитися свідомо і з розумінням особливостей такої багатонаціональної країни, як Україна. „Двомовність в Україні складалась історично, не треба заважати людям спілкуватися тією мовою, яку вони отримали при народженні з молоком матері. Мова - це джерело, яке завжди проб'є собі дорогу, але, на жаль, політики намагаються його замутити. Більш того, у нас - прекрасний закон 1989 року "Про мови в Українській СРСР", у якому чітко сказано про роль і місце російської мови - мови міжнаціонального спілкування”, – наголосив Голова Верховної Ради України, лідер Народної Партії Володимир Литвин.

2. Щодо співпраці із Митним союзом.

Українська сторона активно вивчає основи діяльності Митного союзу і на яких принципах можлива участь в ньому України. Саме на економічних основах та вигодах для вітчизняної економіки має грунтуватися кожен інтеграційний процес. Там, де присутня політична гра та політична складова – процеси економіної співпраці не приживаються, а стають незрозумілим та невигідним обов'язком для обох сторін. „Сьогодні українська сторона уважно вивчає, як працює Митний союз, на яких принципах можлива участь Україна. Для вирішення подібних питань необхідний час і тверезий і об'єктивний аналіз. Там, де є наш інтерес, де за нас вирішуватимуть питання, які стосуються наших інтересів, ми повинні безпосередньо бути там представлені. Наразі більш вирогідно виглядає, що Митний союз - це, в першу чергу, економічний союз, а співпраця України з ЄС в плані асоціації - це політичний проект”, підкреслив спікер українського парламенту, Голова Народної Партії Володимир Литвин.

3. Про використання транзитних можливостей України.

У питанні використання транзитних можливостей України, в тому числі транспортування російського газу, потрібно виходити насамперед з українських національних інтересів. Проте реалізація національного інтересу щодо збільшення обсягів транспортування газу не повинна негативно впливати на відносини України зі своїми міжнародними партнерами, передусім із сусідніми країнами. „Якщо Україні вигідно транспортувати газ до Європи в обхід Білорусії, якщо Європейський союз буде просити про це Україну, то можна піти на цей крок, але я вважаю, що між Білоруссю і Росією днями буде знайдено компроміс. Тому не варто робити передчасних висновків та втручатися в чужі конфлікти. Треба лише послідовно відстоювати національні інтереси”, – переконаний заступник Голови Народної Партії, заступник голови депутатської фракції Народної Партії у Верховній Раді України Олег Зарубінський.

4. Про розвиток вітчизняної науки.

В Україні стався колапс університетської науки і значний „перекіс” у сферу гуманітарного знання. На разі стає все більш очевидним той факт, що в науково-технічному плані українська наука занепала і це вже зараз має економічні наслідки. Необхідно відродити технічну складову навчання із акцентом на розвитку інформаційних технологій – адже саме в даному напрямі спостерігається найбільш швидке зростання у глобальній економіці, що із часом дозволить Україні посісти чільне серед найрозвинутіших економік світу. „У нас відбувся колапс університетської науки. На стадії формування незалежної держави всі кинулися в академії, всі кинулися мавпувати, потім пішли за Болонською системою, не підготувавшись до цього, потім всі кинулися назад до університетів. В результаті цей колапс університетської науки, я бачу так: кращі їдуть, а 80%, які залишаються, працюють не за фахом. Абсолютно зрозуміло, що в XXI столітті без науково-технічного прогресу жодна держава перспективи мати не може. Що визначає науково-технічний прогрес? От у нас, мені здається, за останні 20 років стався перекіс, неправильно акценти розставлені. По-моєму, науково-технічний прогрес визначають математика, фізика, хімія, біологія, кібернетика, інформатика, приладобудування, машинобудування. А у нас пріоритет віддали соціокультурним, соціогуманітарним напрямкам. В результаті ми відстаємо. І, за великим рахунком, я не знаю, чи зможемо ми вже наздогнати чи ні”, – заявив заступник Голови Народної Партії, депутат фракції Народної Партії у Верховній Раді України Сергій Гриневецький.

5. Про соціальну підтримку молоді.

Система соціальної підтримки молоді повинна включати надання житла молодим сім’ям та сприяння працевлаштуванню молоді за кваліфікацією. „Потрібно стимулювати роботодавців брати молодих людей на роботу. Кожен роботодавець повинен знати, що за кожну працевлаштовану молоду людину він отримуватиме пільги, преференції та повагу від держави. Принципово нові підходи треба запроваджувати і у сфері житлового кредитування, щоб вона працювала на молодих людей”, – упевнений депутат фракції Народної Партії у Верховній Раді України Микола Шершун.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".