Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Виступ народного депутата України фракції Народної Партії Василя Шпака на пленарному засіданні Верховної Ради України 23 травня 2012 року

23.05.2012

Шановні колеги, шановні виборці! Останнім часом актуальним постало питання оформлення спадщини особливо людям, які проживають на селі. Щоб оформити спадщину на земельну ділянку, будинок тощо необхідно зібрати десятки різних довідок. За кожну потрібно заплатити доволі велику суму. Причому вартість довідок визначається організаціями на свій розсуд, де розбіжності в різних районах можуть сягати в сумі до 100 відсотків. А у нотаріуса вартість послуг за так званою домовленістю сторін, що законодавчо дозволено, визначається в сумі до 2 тисячі гривень.

Так, при оформленні спадщини на будинок і земельний пай жителька смт. Литичів Хмельницької області заплатила за заяву, подану в нотаріальну контору, 360 гривень, а потім до оформлення в нотаріальну контору ще 1 тисячу 32 гривні, в земельний відділ – 280 гривень, в БТІ – 420 гривень, приватному оцінщинку – 1тисячу 200 гривень, за інші довідки разом – 580 гривень. Крім того, сплатила податок 800 гривень за кожні 10 квадратних метрів житлової площі. Разом затрати на оформлення склали 8 тисяч гривень. При тому що вартість самого будинку оцінена значно меншою. Процедура оформлення сплачення займає по часу до півтора року, при цьому людині потрібно побувати по декілька разів у районному чи обласному центрі.

Безумовно, документи спадкоємця і довідки на право отримання спадку потрібно подавати в повному обсязі. А ось що стосується порядку отримання цих довідок і встановлення ціни за них, їх потрібно терміново впорядкувати, як за часом отримання, місцем оформлення, так і по вартості.

З огляду на указані факти, вважаю, що Міністерству юстиції необхідно встановити найбільш простий, раціональний і зручний для людей варіант оформлення спадку. Вважаю за доцільне повернути сільським радам право проведення нотаріальних дій. При цьому спадкоємець, подавши заяву у сільську раду і сплативши мито в розмірі не більше середньомісячної мінімальної зарплати в Україні, яка залишається в бюджеті сільської ради і в трьохмісячний термін повинен отримати документ на спадок. Ця норма також дасть можливість сільським радам засвідчувати людям інші угоди між фізичними і юридичними особами. Така практика діє в сусідніх державах Європи. Мою заяву прошу вважати депутатським запитом до Прем’єр-міністра України.

Дякую за увагу.

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".