Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Німецький журналіст про українську митницю: «Корупція – це хвороба» - Deutsche Welle

01.04.2012

З наближенням «Євро-2012» Україна привертає до себе дедалі більшу увагу журналістів з усієї Європи. Подорожі до країни-господаря футбольної першості не завжди пов’язані з приємними враженнями.

Олаф Зундермаєр та двоє його колег з німецької телерадіокомпанії RBB кілька тижнів провели у подорожі Польщею та Україною. «Ми вирушили з Берліна автомобілем. Ми хотіли поглянути на міста «Євро-2012» очима футбольних вболівальників, які відвідають ці країни влітку», - сказав у розмові з Deutsche Welle Зундермаєр. Результатом подорожі стане низка телевізійних і радіосюжетів. Крім того, про свої враження від побаченого журналісти розповідають у спеціальному блозі. «Як краще доїхати до місця проведення матчів, які дороги, як функціонує залізниця, як зорієнтуватися на вокзалі – ми ділимося практичною інформацією», - каже журналіст.

Кульмінацією подорожі німецьких репортерів стала ніч, проведена на українсько-польському кордоні, на пункті пропуску «Дорогуськ-Ягодин». «Всі формальності з польськими прикордонниками були з’ясовані за 15-20 хвилин. Це при тому, що як знімальна група ми мали із собою мікроавтобус, повний обладнання. На все це потрібно чимало документів, але наша телерадіокомпанія подбала про всі папери, і спершу проблем на кордоні не було. Вони почалися лише на українському боці кордону», - розповідає Олаф Зундермаєр.

Ніч очікування

За словами журналіста, українські митники змусили знімальну групу чекати сім годин. «Нам нічого не казали щодо якихось проблем із паперами. Нас просто змусили чекати, хоча жодних інших автомобілів на пропускному пункті на той момент не було», - каже Зундермаєр. Протягом ночі, поки німці чекали на пропуск, вони спілкувалися з водіями польських і українських вантажівок, з якими грілися гарячим чаєм. «Водії прямо казали нам, що ми зможемо проїхати швидко лише, якщо ми заплатимо прикордонникам. Зазвичай, залежно від того, що ти везеш, прийнято платити від 20 до 50 євро», - каже здивований репортер з Берліна.

Зрештою, під ранок журналістів таки пропустили, не пояснюючи, у чому полягала складність контролю документів у їхньому випадку. Найбільшим же шоком, зізнається Олаф Зундермаєр, стала розв’язка «нічної епопеї на кордоні»: з журналістів почали вимагати сплатити гроші за понаднормове перебування їхнього авто на стоянці прикордонників! Адже замість «безкоштовних» чотирьох годин, машина RBB простояла сім… «Ми нічого платити не стали. За що нам платити? Ми журналісти і виконуємо свою роботу. Нам немає, за що платити. Ми принципово ніде нічого в Україні не платили», - наголосив Зундермаєр, назвавши Україну «найбільш корумпованою країною Європи». «Корупція – це хвороба. Вона робить людей хворими», - написав журналіст у своєму блозі.

Ледь не запізнились на інтерв’ю

Роздратовані, але щасливі, що можуть їхати далі, журналісти помчали до Києва, де на них того дня чекав на інтерв’ю голова організаційного комітету «Євро-2012» Маркіян Лубківський. Чиновник під час розмови запевнив співробітників RBB, що під час футбольної першості «все буде гаразд», іноземні журналісти зможуть працювати без жодних перешкод.

Репортери RBB Адріан Бартоха, Йо Ґолль і Олаф Зундермаєр у Києві

Репортери RBB Адріан Бартоха, Йо Ґолль і Олаф Зундермаєр у Києві

Ягодинські митники відмовилилися прокоментувати Deutsche Welle причини затримки колег з RBB. Не змогли пояснити причини затримки і в центральному офісі Державної митної служби у Києві. Митники повідомили, що цей інцидент стане предметом внутрішнього службового розслідування. «Розслідування буде проведене на прохання Міністерства закордонних справ України, за його результатами ми й зможемо сказати про причини затримки німецьких журналістів на митному пості «Ягодин» і про те, чи було при цьому порушено закон», – повідомила Deutsche Welle керівник прес-служби української митниці Олена Мочалова-Колесник.

Стурбованість профспілки

Чи існують в Україні закони, які встановлюють часові рамки перевірки документів на кордоні, німецьким журналістам не відомо. Навіть якщо перевірка не виявить «порушень законодавства», головним наслідком цього інциденту стане негативний резонанс у Німеччині. Вже відреагувала на інцидент німецька журналістська профспілка DJU. «Повідомлення про те, що репортерів годинами тримають на кордоні між Україною і Польщею, не викликає позитивних очікувань щодо вільного і незалежного висвітлення «Євро-2012», - заявила виконавчий директор DJU Корнелія Гас. Журналістська профспілка закликала футбольну асоціацію УЄФА нагадати Україні про необхідність забезпечення вільної і безперешкодної роботи під час європейської футбольної першості. «У майбутньому УЄФА має зважати при виборі країни проведення чемпіонату на те, чи існують у країні належні умови для роботи журналістів», - наголошується у заяві DJU.

Автор Євген Тейзе

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".