Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ. Адміністративний тиск на бізнес має бути припинено

21.03.2012

Свобода підприємництва та вільний розвиток бізнесу є не тільки правовим положенням, закріпленим у Конституції і законодавстві України, а й невід’ємною умовою динамічного розвитку економіки, залучення інвестицій та, як наслідок, поліпшення соціально-економічного становища у країні.

Особливої уваги заслуговує створення належних умов для розвитку малого та середнього бізнесу, адже саме дрібне підприємництво зажди було і сьогодні залишається рушійною силою комерційної активності та стартовим майданчиком економічного підйому. Тим більше підтримка і стимулювання підприємництва важливі й необхідні на селі, де існують проблеми як з роботою, загальним соціально-економічним становищем, так і з підприємницькою активністю та залученням інвестицій.

Саме тому велике занепокоєння викликають факти незаконного втручання у господарську діяльність приватних підприємств, які трапляються дедалі частіше. Так, систематичний тиск на підприємців і грубе втручання в їхню діяльність сьогодні відбувається у Котелевському районі Полтавської області, де районна адміністрація навмисно перешкоджає діяльності Котелевського районного споживчого товариства.

Зокрема, райдержадміністрація не надає дозволу на проведення реконструкції підприємств Котелевського РСТ, заважає здійсненню торговельної діяльності та розвитку споживчого товариства. Останнім кричущим фактом тиску на РСТ стало звернення депутата райради з вимогою передати споживче товариство у власність територіальної громади, що є порушенням конституційного права на недоторканість приватної власності. Немає сумнівів, що керівництво райдержадміністрації своїми діями просто намагається взяти під контроль єдине господарююче об’єднання, яке не належить комерційним структурам, пов’язаним із Котелевською РДА.

При цьому слід зауважити, що згадане споживче товариство ефективно працює, створюючи умови для підтримання соціально-економічного становища цілого району. Котелевське РСТ налічує 1539 акціонерів, має 21 магазин та 7 закладів громадського харчування, від господарської діяльності товариства у 2011 році до державного бюджету надійшло 644 тисячі гривень податків.

Народники переконані: подібні випадки втручання у роботу успішних підприємств є неприпустимими і шкодять як соціально-економічному становищу місцевих громад, так і формуванню позитивного бізнес-клімату в країні. Вимагаємо від керівництва Котелевської райдержадміністрації припинити адміністративний тиск на районне споживче товариство, а правоохоронні органи закликаємо відновити порушені права підприємців та забезпечити законні можливості для здійснення господарської діяльності.

Сподіваємось, що спільними зусиллями нам вдасться створити належні умови для стимулювання підприємницької активності на місцях, що суттєво покращить рівень добробуту суспільства та кожної окремої людини.

 Політвиконком Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".