Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Під час проведення реформ потрібні рішучі дії

01.03.2012

Лідер депутатської фракції Народної партії у Верховній Раді України Ігор Шаров вважає, що головним пріоритетом реформ у сферах освіти й медицини має стати підвищення престижу професій учителя і медика.

"Наріжним каменем гуманітарної реформи є підвищення якості освіти медперсоналу та працівників системи освіти, піднесення престижу професій учителя й лікаря", - заявив політик в інтерв'ю журналістам. На його думку, особливо потрібно звернути увагу на боротьбу з корупцією у сфері освіти. "Корупція у сфері освіти поступово приводить не тільки саму систему освіти, а й усе наше суспільство до деградації", - вважає Ігор Шаров.

"Професії вчителя і медика є головними гуманітарними професіями в державі, - сказав народний депутат. - Відповідно потрібно й ставитися до вчителів і медиків, культивувати в суспільстві повагу до працівників цих галузей, а держава повинна закріпити за ними високий соціальний статус. При цьому, не поборовши корупцію у сфері освіти, ми ризикуємо спровокувати серйозну кризу суспільних цінностей".

Водночас Ігор Шаров виступає за рішучі дії під час проведення реформи: "Гадаю, потрібно без усякого жалю ліквідувати "заробітчанські" вузи, які фактично займаються викачуванням грошей за липові дипломи".

Крім того, Ігор Шаров назвав абсолютно справедливою критику реформи освіти, висловлену Президентом Віктором Януковичем. "Розпочинати реформи, не уявляючи конкретно кінцевої мети і не маючи інструментів для їх проведення – це шлях у нікуди", - впевнений лідер фракції.

Також політик зазначив, що реформа в медицині ще по-справжньому не розпочалася. "Поки що відбувається експеримент у чотирьох регіонах, - сказав Ігор Шаров. - І від успіху цього експерименту залежить подальша доля реформи. Насторожує те, що за короткий час нинішнім медичним працівникам потрібно буде освоїти додаткові знання та вміння в галузі медицини. При цьому треба передусім думати про якість такої підготовки, а не про статистику, яка потрапить на стіл начальству".

"Якщо в Україні лікар і вчитель почуватимуться нікому не потрібними гвинтиками давно застарілої машини, для якої головне питання – підтримка самофункціонування, а не Людина, то ні про які реформи не може бути й мови", - висловив упевненість народний депутат.

 

Газета «Голос України» №40 (5290) від 01.03.2012

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=250255

 

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".