- Головна
- Відео/фотогалерея
- Публікації
Олександр Кириченко: «Моя програмна мета – достойне життя для кожного!»
19.10.2012
«Хто, коли і як?», – запитує сьогодні себе майже кожний з нас, очікуючи зміни на краще. І кожний, хто цієї осені випробовує свою долю у передвиборчих перегонах, надає власний рецепт майбутніх перетворень.
Тут змішалися всі: співаки, спортсмени, олігархи, телеведучі, письменники та багато іншого люду. Є й політики. І сьогодні вся ця купа думок, обіцянок і лозунгів, часто-густо, нагадує такий собі казан киплячої демагогії, яка за задумом має стати на виході «кашею з сокири» для довірливих виборців.
Тому прикро, що в цій суміші можна легко згубити гарну ідею та дієву пропозицію. А такі – є. Саме в програмі Олександра Кириченка – кандидата в народні депутати, який балотується у 206-му окрузі – висвітлено конкретне практичне перспективне бачення щодо вирішення чутливих питань сьогодення. До речі, його програму незалежні експерти (громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» в партнерстві з «Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень») визнали, як таку, яка отримала найвищий можливий показник в 4 бали, що передбачає зазначення проблеми, вказування на її місцеву локалізацію, деталізацію способу її вирішення, строки вирішення та джерела фінансування: тобто, як найбільш деталізовану і змістовну. А про особливості своєї програми пан Кириченко розповість особисто.
- Олександре Володимировичу, сьогодні з красивими лозунгами і закликами виступає будь-хто: чи-то банер, відео ролик, листівки тощо. Але ж програма – серйозний документ. Для її створення потрібен час, досвід, чітке бачення перспектив і деталей. Що, працюючи над нею, ви, перш за все, ставили за мету?
- Коли ми спільно з фахівцями розробляли програму, ми запитали себе, а що потрібно звичайному жителю Чернігівщини і всім громадянам? Все просто: якісне і достойне життя, впевненість в майбутньому, покращення умов для роботи, навчання та відпочинку – саме цим ми керувалися, працюючи над нею, саме це буде моїм кредо, як депутата Верховної Ради України.
Водночас, хочу запевнити, що для мене важлива думка кожної людини, тому, зустрічаючись з жителями Чернігівщини, ми чули нарікання щодо проблем, які їх турбують. А головне, ми слухали їхні пропозиції, бачення шляхів вирішення негараздів і створюючи дану програму намагалися врахувати точку зору кожного з мешканців, адже лише спільна щоденна професійна робота всіх нас може наблизити позитивний результат і змінить життя всіх нас на краще.
Упевнений, що слова на папері мають ставати реальними справами і програма конкретних дій повинна бути не документом на період виборів, а програмою на перспективу, планом справ, який працюватиме в подальшому, слугуватиме фундаментом стабільності і прогресу.
- Ви маєте власну точку зору щодо відповіді на зазначені вище питання і пропонуєте своїй програмі ряд конкретних дій і шляхів вирішення негараздів як в окрузі, так і в країні загалом. За що виступаєте сьогодні і чого добиватиметеся в разі перемоги на виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року?
- Звісно, відповідь очевидна: достойне життя для кожного. Це і достойна робота, і достойна освіта, лікування, відпочинок тощо.
- Зрозуміло, але, якщо детальніше розглянути вашу ідею, що слід зробити, щоб, наприклад, достойною для кожного була робота?
- Перш за все, це відновлення роботи бюджетоутворюючих підприємств Чернігівщини із залученням висококласних фахівців та прийняття пакету антикризових законів. Ситуація, коли такі промислові гіганти Чернігівщини, як «Хімволокно», «ЧеЗаРа» та багато інших фактично зупинились, працівники місяцями і навіть роками не отримують платні і фактично змушені жебракувати. При цьому, держава звітує про їх зайнятість. З першого ж дня моєї роботи як депутата я разом з фахівцями з різних галузей промисловості почну розробку законопроекту, що унеможливить утримання власником підприємства, яке припинило роботу і стимулюватиме його або до відновлення виробничих процесів, або до передачі підприємства тим, хто хоче та вміє відроджувати і розвивати виробництво.
Відповідно, треба вирішити питання створення нових робочих місць та підвищення середньої заробітної плати завдяки руйнуванню місцевих монополій та допущення на ринок Чернігівщини українських та іноземних кампаній з масштабними інвестиційними проектами. Бюрократичний апарат, часто пронизаний корупцією, не дає можливості залучати кошти в регіон, і, відповідно, збільшувати кількість робочих місць та підвищувати заробітну плату працівникам, завдяки створенню конкуренції серед роботодавців в боротьбі за фахівця. Я зобов’язуюсь покласти край цим монополіям, я буду підтримувати прийняття законопроектів, що збільшуватимуть покарання за корупційні дії, долучатимусь до створення найбільш сприятливих умов для внутрішніх та зовнішніх інвесторів за умови створення якнайбільшої кількості нових високооплачуваних робочих місць.
Не можна забувати і про політику підтримки місцевого виробника на селі та в містах для стимулювання розвитку сільського господарства та середнього і малого бізнесу міст. Я стимулюватиму розвиток малого та середнього бізнесу для створення робочих місць з достойною оплатою праці завдяки зменшенню податків та стягнень. Їх частка має складати 50% підприємств регіону. Це приведе до повернення молоді в села та забезпечить кожному працюючому в селі та місті впевненість в завтрашньому дні.
І болюче питання підвищення зарплат та пенсій. На мій погляд, поетапне відродження промислового та економічного потенціалу дасть змогу протягом 4 років вдвічі збільшити надходження до бюджетів всіх рівнів, а, відповідно, і можливість підвищення заробітних плат та пенсій. За таких умов реальним стане збільшення даних виплат на 70-80% з урахуванням інфляції за 3-4 роки.
- А щодо достойної освіти молоді?
- Тут одним із шляхів вирішення проблем в освіті вбачаю подолання системи «зборів з батьків» на потреби школи та ВНЗ. Взагалі, відродження економічного потенціалу наповнить бюджетну сферу, а контроль за розподілом коштів створить ситуацію, коли школи та ВНЗ не будуть змушені перекладати тягар фінансування освіти з держави на батьків. Хабарництво та корупція при прийнятті на навчання мають і, вірю, будуть каратися звільненням та забороною займати відповідні посади протягом життя.
Також має бути достатня кількість садочків за місцем проживання. Я обіцяю, що в кожному населеному пункті де кількість дошкільнят є достатньою, буде створено нові садочки з подальшим повним їх фінансовим забезпеченням. Всі приміщення садочків, які були передані в приватні руки або передані на баланс інших державних установ будуть повернуті дітям.
Не залишаю поза увагою і питання надання житла в тимчасове користування для молодих сімей, один з членів якої навчається у вищому учбовому закладі. В перший же рік роботи я ініціюватиму створення фонду державного житла, що надаватиметься в користування молодим сім’ям за пільговими умовами для того, щоб кожна молода людина відчувала, що держава забезпечує її всіма умовами для розвитку і роботи на благо сім’ї та Батьківщини.
- В програмі Олександра Кириченка є і розділ «Достойний відпочинок – це…». Отже?
- Я виступаю за впровадження програми «Чернігівщина для туристів та паломників». Сіверський край, нарешті, буде заробляти гроші на власній історії. Настав час переходити від лозунгів до справ. Мною буде ініційоване звільнення від оподаткування на 3 роки для кожного, хто розпочинає бізнес у сфері туризму. Особлива увага буде приділена розвитку зеленого туризму, що дозволить тим самим пришвидшити відродження наших сіл. Також буде продовжено та збільшено державне фінансування розвитку історичних центрів Чернігівщини таких, наприклад, як Чернігів, Любеч, Седнів, Батурин, Шестовиця тощо.
Реальністю повинні стати нові розважальні та культурні комплекси – ковзанки, аквапарки, будинки культури. Це і нові робочі місця, і залучення туристів з інших міст України (не лише з-за кордону). Фінансування цих проектів на 80% буде здійснюватися приватними інвесторами, на умовах загально доступності та відкритості для кожного громадянина.
Також від забудови та вирубки мають бути збережені паркові зони. Для цього треба створити їх чіткий реєстр. За моїми програмними пропозиціями буде проведена ревізія забудов, що проводяться в історичних центрах міст. Всі незаконні будівництва будуть припинені, а недобудови ліквідовані. Дозволи на будівництво будуть видаватися на основі проведення відкритих тендерів і у відповідності до законодавства. Надання в оренду зелених зон буде здійснюватися на умовах: збереження насаджень, доступності для всіх жителів та впорядкування території.
- А щодо болючого питання доріг?
- Вирішення проблеми стану доріг та транспортного сполучення, одна з проблем, про яку – як довели нещодавні експертні дослідження – говорить сьогодні майже кожний мешканець будь-якого округу, не зважаючи на вік чи соціальний статусу. Це питання – одне з най найболючіших. Я буду виступати за відмову від застарілих та неефективних, так званих, «ямкових» ремонтів доріг: така практика призвела до того, що наші шляхи перетворилися на суцільні ями та вибоїни непридатні для проїзду не лише автомобілів, а і будь-якої техніки взагалі. Упевнений, має бути створений державний реєстр доріг, який визначить ділянки, що потребують першочергової заміни і – в разі мого обрання – я добиватимусь, щоб протягом 4-х років було проведено будівництво 60% нового дорожнього покриття не лише в містах, а й в селищах та селах Чернігівщини, що дозволить кардинально змінити ситуацію із шляхами в області. Фінансування цих робіт буде розподілено між державним, місцевими бюджетами та із залученням приватних інвесторів, як це робиться вже десятки років в країнах Європи. Мною буде ініційована державна програма розвитку транспортного сполучення: за рік автобусні маршрути з’єднають міста обласного значення з усіма, навіть, найвіддаленішими населеними пунктами області. Це буде досягнуто завдяки держаному регулюванню роботи приватних перевізників, а також державних і комунальних автотранспортних підприємств.
- Пане Олександре, але ж дороги не єдина проблема, про яку, майже щодня, говорять наші люди. Питання роботи житлово-комунальних служб не менш болюче для них.
- Ваша правда, тому в своїй програмі я також піднімаю дану проблему і обґрунтовую дії щодо її подолання.
На мою думку, щодо покращення роботи житлово-комунального комплексу, перший крок має бути наступний: оплата комунальних послуг строго по фактичному споживанню. До розрахунків за комунальні послуги не має бути включена оплата мережевих витрат. В такому разі, платники послуг не будуть сплачувати витік води через діряві труби та обігрів вулиць і асфальту не утепленими теплотрасами. А держава візьме на себе оформлення документів на встановлення індивідуального опалення і забезпечення соціально не захищених верств населення котлами українського виробництва.
Я не оминаю увагою й шлях впровадження енергозберігаючих технологій. Мною буде ініційована державна програма по енергозбереженню в комунальній сфері: за державний кошт буде проведена заміна вікон та дверей для малозабезпечених сімей, а також пенсіонерів. Прибуток від зекономлених енергоресурсів не лише відшкодує державні витрати, а й дозволить збільшити прибутки відповідних комунальних підприємств.
Можливістю доступу до отримання державної субсидії на придбання твердого пічного палива та скрапленого газу, а також субсидії на ЖКП будуть забезпечені всі, хто цього потребує. На законодавчому рівні буде закріплено, що витрати на оплату цих послуг не мають перевищувати 10% від сукупного прибутку громадян.
Неможна забувати і про облаштування прибудинкових територій, вулиць у містах та селах. Особлива увага має бути приділена облаштуванню під’їздів до будинків та дворів, адже ситуація, яка склалася на сьогоднішній день призвела до того, що дістатися свого дому на автомобілі, а часто-густо й пішки, майже неможливо. Мною буде ініційований законопроект, який дозволятиме – за поданням мешканців відповідних населених пунктів – знімати з посади службовців, які відповідають за облаштування цих територій, але не виконують своїх посадових обов’язків.
- Ви не залишили поза увагою і питання якісного медичного обслуговування. Що ви пропонуєте в цьому блоці?
- Перше і головне щодо створення системи якісного медичного обслуговування не лише на Чернігівщині, а й в Україні загалом – лікарні мають відійти від практики здирництва та хабарництва! Я продовжуватиму роботу над реалізацією реформи, спрямованої на оптимізацію лікарських закладів та впровадження страхової медицини. Виступатиму за включення Чернігівської області, ще в 2012 році, до переліку пілотних регіонів, де вже розпочалося реформування галузі. Кожен мешканець області вже за два роки матиме можливість отримати якісну своєчасну медичну допомогу в кожному населеному пункті – без витрат тисяч гривень на медикаменти та хабарів лікарям.
Але ж медицина – це, перш за все, люди, які тут працюють, тому я наполягаю на соціальному захисті працівників медичної галузі. Лікарі повинні отримати підвищення заробітних плат мінімум на 15%. За моєю програмою, щодо залучення молодих спеціалістів для роботи в сільській місцевості, буде створено обласний фонд, який забезпечуватиме лікаря на селі достойним житлом та умовами для проживання і відпочинку.
Також, важливим є право кожного громадянина самостійно обирати лікаря, який його лікує. Таке нововведення дозволить, по-перше, покращити якість послуг, по-друге, стимулюватиме лікарів до постійного підвищення своїх професійних навиків.
І ще я в програмі піднімаю питання забезпечення лікарськими засобами. Оптимізація мережі лікарських закладів, залучення коштів завдяки впровадженню системи страхування дасть можливість закумулювати кошти на закупівлю всіх необхідних ліків та обладнання. Це врятує тисячі життів, особливо в селах, де проблема забезпечення лікарських закладів всім необхідним стоїть дуже гостро.
- Дякую за змістовну бесіду. Головне, щоб ваш план дій не став просто «документом на папері».
Бесіду вела Котова Марина
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".