Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин: «Майбутнє країни асоціюватиметься з місцевим самоврядуванням»

12.03.2011

f3kjk7hg_250.jpg Учора Голова Верховної Ради Володимир Литвин відвідав з робочою поїздкою Івано-Франківську область. У місті Яремче він провів Консультативну раду з питань місцевого самоврядування за участю голів обласних рад. Учасники засідання розглянули питання про законодавче забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Частину функцій центральної влади планують передати на місця

Відкриваючи засідання ради, Володимир Литвин, зокрема, зазначив, що такі зустрічі допоможуть краще зрозуміти один одного і стати консолідуючим чинником суспільства. «Як представники народу ми маємо чітко демонструвати саме такий підхід до вирішення непростих проблем адміністративно-територіальної реформи», — наголосив глава парламенту. Загалом головний лейтмотив його виступу: рішення щодо нової моделі облаштування місцевого самоврядування треба приймати на державному рівні, і в основу організації влади на місцях необхідно покласти Європейську хартію місцевого самоврядування. «Маємо вийти на спільне бачення реформування місцевих влад, бо майбутнє України асоціюватиметься з місцевим самоврядуванням», — зазначив В. Литвин. 

Про підходи до розв’язання цієї проблеми розповів міністр юстиції України Олександр Лавринович. Промовець, зокрема, зазначив, що сьогодні адміністративно-територіальний устрій в Україні базується на принципах, далеких від потреб того чи іншого регіону. За його словами, проблема вимагає непростих рішень. Не секрет, що за здійснення адміністративно-територіальної реформи бралися різні попередні уряди. Але жоден із них не доводив справу до кінця. Тепер, на його думку, в державі є прагнення і воля здійснити ці реформи. Звісно, роботу не починаємо з нуля. Маємо напрацювання за часи роботи багатьох урядів. Їх треба використати. Але реформування проводити незалежно від політичних поглядів, виходячи з державних інтересів та інтересів громади. Адміністративно-територіальна реформа, на погляд міністра, більше стосується виконавчої влади. На першому етапі, за його словами, необхідно здійснити ретельну інвентаризацію її функцій. Не секрет, що сьогодні є величезна кількість придуманих функцій, створено багато організацій, що мають статус державної служби, але насправді не мають до неї жодного стосунку. Є багато неузгодженостей між органами державної влади і місцевого самоврядування, які гальмують розвиток. Тому передусім треба створити таку систему управління, яка б не створювала проблем для громади.

Після того, як буде оптимізовано функції державної виконавчої влади, вважає міністр, наступним кроком має стати суттєва ревізія функцій системи місцевого самоврядування. На його думку, їх кількість має суттєво зменшитися. Деякі старі функції відпадуть, з’являться нові. Частину функцій центральної влади буде передано місцевому самоврядуванню.

— Маємо зробити так, — підкреслив О. Лавринович, — щоб принаймні половину управлінських функцій виконували органи місцевого самоврядування. Центральна влада має забезпечувати лише ті, які не можна вирішувати на місцевому рівні. Децентралізація функцій державного управління — реальний шлях до народовладдя.

За словами міністра, сьогодні ще немає однієї концепції адміністративно-територіальної реформи. Ця проблема поки що на рівні обговорення варіантів.

Голова Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Олександр Омельченко запропонував відпрацювати модель адміністративно-територіальної реформи в кількох областях різних регіонів України для того, щоб реально оцінити її ефективність.

Думки з приводу

Микола Дерикот, голова Хмельницької обласної ради:

— Реформа давно на часі. Якщо ми говоримо про самодостатні сільські та селищні ради, то вони повинні забезпечувати себе місцевим бюджетом хоча б на 50%. Потрібно вирівнювати кількість населення в тій чи іншій громаді. Адже сьогодні в одній може бути 200 осіб, в іншій - п’ять тисяч. Коли утворювалися сільські ради, то була одна ситуація, нині все кардинально змінилося. Змінилася також структура виробництва на селі. Все це треба враховувати і узгоджувати. Треба реально визначитися, які саме реформи ми маємо здійснювати.

Віктор Пелех, голова Херсонської обласної ради:

— Я вважаю, що територіальну реформу треба відділити від адміністративної. Бо якщо ми будемо їх проводити одночасно, то зіткнемося з великими проблемами. Які наслідки будуть, важко сказати. Спочатку давайте проведемо адміністративну реформу, а потім — інші. Учасники зібрання обговорили також стан і перспективи розвитку туризму в Івано-Франківській області.

Рух у бік Європи

У другій половині дня Голова Верховної Ради Володимир Литвин зустрівся з професорсько-викладацьким та студентським колективом Івано-Франківського медичного університету, дав прес-конференцію для ЗМІ та виступив по обласному телебаченню «Галичина».

«Загальне враження від Консультативно-дорадчої ради полягає в тому, що потрібно такі зустрічі проводити частіше — вибирати одну з тем, виділяти більше часу і приділяти більше уваги, щоб вислухати обгрунтовану позицію кожного із учасників ради, — сказав Володимир Литвин під час прес-конференції. «Поки що, — зазначив він, — у нас домінує констатація, перелік і нагромадження проблем. Нам потрібні не проблеми, а вирішення їх», — наголосив Голова Верховної Ради.

Позитивна оцінка Кабміну

Володимир Литвин позитивно оцінив діяльність уряду Миколи Азарова за рік.

За його словами, Кабінет Міністрів був сформований одразу після президентських виборів і не дав країні «потонути в руїнах». «На коаліційній основі сформовано уряд, і це великий плюс, адже він має підтримку в парламенті», — додав він. Крім того, Кабінету Міністрів вдається виплачувати борги й утримувати ситуацію під контролем, за макроекономічними показниками минулий рік було закінчено позитивно. «Треба закріпити та розвинути цю тенденцію нинішнього року», — підкреслив Голова Верховної Ради.

Голова Верховної Ради переконаний, що найближчим часом відставки уряду не відбудеться, а 2011 рік назвав «роком витримки і роком здійснень тих перетворень, без яких країна не матиме перспективи».

Говорячи про мінуси у роботі уряду, керівник парламенту назвав, серед іншого, програну інформаційну кампанію під час обговорення і прийняття Податкового кодексу та розробки пенсійної реформи.

Івано-Франківська область.

(На фото) Міністр юстиції України Олександр Лавринович, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Струтинський,голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Омельченко, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Валерій Баранов.

Дарина Назарчук,

газета „Голос України” №45 (5045) від 12.03.2011

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=219939

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".