Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Соціальні питання не мають партійних кольорів

09.02.2011

aDSC_02e39_250.jpgУчора Голова Верховної Ради України Володимир Литвин відвідав із робочою поїздкою Житомирську область. 

Увага глави парламенту до Житомирщини завжди особлива — адже тут живуть його батьки і земляки. Однак поліський край, на жаль, дуже бідний. Населення старіє, не вгамовується безробіття, додав болю й Чорнобиль — тут живе багато постраждалих від аварії на ЧАЕС та переселенців. Тож саме соціальні проблеми поліського краю були в центрі уваги В. Литвина під час поїздки. 

«...І нарешті побудували»

Червоноармійська центральна районна лікарня десять років чекала на новосілля. Раніше тут були старі одноповерхові корпуси, зведені ще в дореволюційні часи. Крига скресла два роки тому, коли завдяки зусиллям місцевої та центральної влади, сприяння народних депутатів України від Народної партії та особисто Голови Верховної Ради В. Литвина на район було виділено вісім мільйонів гривень, з яких шість з половиною мільйонів буде направлено на реконструкцію всіх корпусів стаціонару. Торік у нові стіни з євроремонтом переїхали терапевтичне, хірургічне, пологове і реанімаційне відділення, операційний блок. Головний лікар райлікарні Тарас Собко розповів, що нинішнього року ще планують закінчити утеплення фасадів усіх корпусів, заміну дахів, вікон, теплотраси, котлів на енергоощадні. Придбано й новітнє медичне обладнання.

Однак найбільша проблема — кадрова, скаржилися медики В. Литвину. Сьогодні лікарня існує завдяки пенсіонерам, які продовжують працювати. Не вистачає близько 40 відсотків лікарського складу. І це не дивно, бо ставка в лікаря — близько тисячі гривень. Тоді як у лікарні працюють і висококласні фахівці, які нині завдяки новій апаратурі проводять дуже складні операції, на які раніше поліщукам доводилося їхати до столиці. Приміром, заміна колінного суглоба. Однак, незважаючи на загальне погіршення демографічної ситуації в області, як і у державі загалом, торік у пологовому відділенні червоноармійської райлікарні прийняли на 20 відсотків більше пологів, аніж позаторік. А днями в 27-літньої В. Будери (на знімку крайня праворуч) народилася... третя двійня, хлопчик і дівчинка. У жінки вже семеро дітей, однак мешкає подружжя в найманій двокімнатній квартирі. Породілля запросила В. Литвина стати хрещеним батьком її новонародженого сина, якого пообіцяла назвати Володимиром. А глава парламенту пообіцяв посприяти багатодітній родині в отриманні власного помешкання.

Уже не перший рік в очікуванні новосілля і Новоград-Волинська загальноосвітня школа № 8 І—ІІ ступенів, яку також відвідав В. Литвин. Три корпуси школи, побудованої ще сто років тому, розкидані по всьому місту. Торік через брак місця та аварійний стан навіть відмовляли в прийомі першокласників. З 2004 року триває будівництво нового корпусу школи на 360 учнів. Цьогоріч з державного кошторису на добудову виділено понад дев’ять мільйонів гривень. І якщо будівельні роботи триватимуть започаткованими темпами, наступного навчального року першого вересня діти підуть у нову сучасну школу.

Достукатися до кожного села

Під час зустрічі з мешканцями селища Червоноармійськ Голова Верховної Ради розповів, що планує побувати в усіх поліських районах. У свою чергу, голова Житомирської ОДА Сергій Рижук повідомив, що цього року Житомирщина, і зокрема Червоноармійський район, отримала серйозні дотації з держбюджету і започаткувала програму під назвою «1613» — саме стільки в області сіл. І щоб у кожному селі зробити якусь добру справу — від дороги, освітлення до газифікації та водопостачання.

В. Литвин пригадав свої враження ще з юнацьких часів: коли бував у Червоноармійську, біля льонокомбінату, почувався, як удома. Бо там теж багато льону. А до його рідного села Слободи Романівської звідти рукою подати — навіть якщо поламався автобус, можна було дійти пішки. На жаль, зараз льонокомбінат уже не працює... «Одне із спільних завдань — відновити льонарство, хмелярство, те, в чому можемо бути конкурентоспроможними, сприяти залученню інвестицій, забезпечити мешканцям поліського краю гідне медичне та соціальне забезпечення, довести газ до ще досі не газифікованих сіл», — відзначив В. Литвин. І хоча для цього потрібні колосальні кошти, багато проблем можна вирішити спільними зусиллями, переконаний він. «Усі ці питання передусім повинні мати соціальний вимір, — наголосив Голова Верховної Ради. — Можемо піднімати економіку, але може статися й так, що не буде кому працювати. Адже поки що людей помирає більше, аніж народжується, і Житомирщина, на жаль, не виняток».

Діалог замість емоцій

Особливо турбує людей започаткована урядом пенсійна реформа. Нинішній рік загалом буде вирішальним, вважає В. Литвин. Адже цьогоріч відзначатимемо 20-річчя незалежності. «Україна буде державою, але нам треба дати відповідь, якою, — підкреслив глава парламенту. — За півроку нам належить або закріпити позитивну динаміку, або знову з’ясовуватимемо стосунки». Водночас В. Литвин відзначив, що для реалізації реформ потрібна підтримка людей. І в пенсійній реформі треба все уважно прорахувати: якщо збільшується пенсійний вік, то водночас вирішити проблему робочих місць для молоді, а також ураховувати настрої людей передпенсійного віку. На думку В. Литвина, при збільшенні пенсійного віку треба сповідувати принцип добровільності: якщо людина хоче піти на пенсію, досягнувши пенсійного віку, нехай іде на заслужений відпочинок, а якщо залишається працювати — її зарплата і пенсія має збільшуватися.

І додав, що за нинішній стан у країні відповідальні всі — і ті, хто зараз при владі, і хто був. А змагання, на його переконання, може бути лише в одному: хто запропонує більш точне, виважене і обґрунтоване рішення і знайде підтримку в людей. В. Литвин запропонував започаткувати загальнонаціональний «круглий стіл» і провести системний діалог.

Юліана Шевчук

газета „Голос України” №24 (5024) від 9 лютого 2011 р.

http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=216049

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".