Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Олексієнко: «Керівники стали мільйонерами, а прості люди – жебраками»

11.02.2011

Володимир Степанович – аксакал місцевого самоврядування, адже пропрацював головою Погребищенської районної ради Вінницької області вже 12 років. І недавно місцеві депутати знову довірили цю «булаву» представнику від Народної Партії. Не так давно В.Олексієнко відзначив пам’ятний рубіж у своєму житті – 60-у зиму, але і досвіду, й  бажання трудитися для місцевої громади ще вистачає, до нього щоразу за порадою звертаються колеги з інших районів та областей. Тож  ми говорили про успіхи та перспективи, проблеми і «гарячі точки» у соціально-економічному розвитку, наповненні бюджету, захисті населення та його працевлаштування.

«Влада ефективна лише тоді, коли життя людей поліпшується, – каже Володимир Степанович. – У такому географічно великому і розкиданому районі, як Погребищенський, добитися успіхів дуже складно. По-перше, наші села швидко старіють і працездатне населення не скрізь є, а це значить, що підтримати будь-які починання пенсіонерам з їхніми мізерними доходами, хоча саме в складчину нині громада вирішує багато своїх проблем. Ми проводимо каналізацію в райцентрі, продовжуємо реалізовувати програму альтернативного (електричного) опалення населених пунктів, ремонт доріг, шкіл, будинків культури та клубів, ФАПів. Кожна галузь має свій напрямок роботи і свій бюджет, але, зазвичай, за ці кошти багато зробити не вдається».

 - Ваше ставлення до реформи у медичній галузі, адже Вінницька область здійснює пілотний проект.

 - Вона дуже болюче торкнулася нашого району. На сесії прийнято статут, затверджено штатний розпис, а от грошей немає, бо треба провести реєстрацію центру первинної медичної допомоги. Поки це відбудеться, то невідомо, чи фінансувати його з районного бюджету, чи з обласного, чи з якихось інших джерел. Це все ще дуже сире і не зрозуміле, але повірте мені, бо вже зуби з’їв в місцевому самоврядуванні, що кожна реформа в нашій державі чомусь призводить до негативу. Боюсь і ще одного: щоб, бува, враховуючи малу кількість населення, не довелося закривати половину ФАПів. Хоча ми домовилися однозначно: поки що нічого не закривати, бо ж навіть якщо такий ФАП обслуговує 50 чоловік, то це теж живі люди і вони мають конституційне право на медичне обслуговування.

- Чи не надокучило вам очолювати районну раду?

- Переконаний, що на даному етапі саме мені треба виконувати ці обов’язки, бо маю і досвід, і велике бажання змінити життя людей на краще. З цими реформами я вже кілька разів хотів вступити в дискусію, але мене призупинили. Не погоджуюся багато ж чим. Гадаю, що вчитися в когось нам не потрібно, а треба йти своїм власним шляхом реформ, а не тим, що нам пропонують. Подивіться: провели реформу в АПК і що зробили? Керівники господарств стали міліонерами, а прості люди – жебраками. І тепер ми ще змушуємо кожного з них платити тим людям, хоча вони на нього горбляться, а не на місцеву владу. На мою думку, треба починати з найголовнішого – з економіки. Щоб ефективно працювали фабрики, заводи, різні підприємства, щоб усі по-чесному, наповнювали державний бюджет. Якщо зараз проведемо адміністративну  реформу, то частину працівників буде звільнено. Куди вони підуть? Знову ж сядуть на шию держави, а вона шукатиме кошти, щоб платити їм допомогу з безробіття, видавати по десять окладів. А все це йтиме з кишень платників податків, значить, ще важчим буде податковий прес на тих, хто їх платить. Бо якщо особа на керівній посаді, то вона часто ховає свій бізнес у «тінь», шукає шляхи як обійти закон, знайти пільги. Взагалі є ряд структур, які користуються пільговими податками. Чому?

- Щоб влада була справді самодостатньою і могла ефективно управляти територією, що, на вашу думку, для цього треба?

 - Мати дохід від підприємств, які є на цій території. Тобто, всі без винятку повинні сплачувати податки і щоб не було ні для кого жодних привілеїв. Тоді буде наповнення бюджету коштами, яких вистачить і на дороги, і на клуби, і на медикаменти.

- Як ви собі уявляєте розвиток промисловості на території Погребищенськонго району?

- Треба відновити роботу цукрозаводу, яка зараз призупинена, бо не достатня бурякосіюча зона. Господарства є, але вони мають орендарів і знайти цю землю практично неможливо. Але цей завод мав півтисячі працівників і його «консервація» – велика втрата для місцевого бюджету, не кажучи вже про конкретних людей. Не на повну потужність працює маслосирзавод, який може переробляти за зміну 150 тонн молока, а натомість заготовляє 25 тонн. На жаль, молоко в населення, яке отримує понад 5,5 тисяч корів, нині забирає ще близько десяти підприємств з інших районів і навіть областей, а в господарствах корів немає – лише 1800 голів. Та й навіть цієї кількості було б достатньо, якби вона потрапляла лише на наш завод (було б 60-70 тонн молока).

- На часі – будівництво тваринницького комплексу, чи не так?

- Звичайно, відновити розвалини вже нереально. Ми залучаємо інвесторів, сушимо мізки над тим, як зайняти людей і звідки брати податки? Звичайно, є в планах будівництво потужного тваринницького комплексу, але чи так станеться?

Спілкувався М.Маценко,

Погребищенська районна газета «Колос» (Вінниччина),

 №7 від 10.02.2011р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".