Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Ефективне місцеве самоврядування – запорука якості життя людей та розвитку країни

07.12.2011

Місцеве самоврядування є первинною ланкою у політичній та адміністративній системі країни. Саме з добросовісної й ефективної роботи представницьких органів влади на рівні місцевої громади починається забезпечення якості та комфорту життя громадян, благоустрій і розвиток країни.

Передусім, на місцеву владу покладенo сьогодні такі напрями роботи, як організація і фінансування діяльності закладів освіти та охорони здоров’я. Отже, багато в чому від результативності органів місцевого самоврядування залежить якість базової освіти, яку здобуде молоде покоління, рівень професіоналізму майбутніх працівників, конкурентоздатність української економіки. Так само від професійності та злагодженості роботи системи місцевого самоврядування залежить здоров’я суспільства, що починається зі створення умов для доступу громадян до якісної медичної допомоги.

Обов’язком і сферою відповідальності органів місцевого самоврядування є також благоустрій населених пунктів, де мешкають територіальні громади. Це розвиток транспортної інфраструктури, ремонт доріг, налагодження безперебійної роботи громадського транспорту, забезпечення функціонування закладів культури та відпочинку: від парків і театрів до дворів багатоповерхових будинків і дитячих майданчиків. Зрештою, це і створення ефективної житлово-комунальної інфраструктури, від чого залежить безпека, тепло і комфорт у кожній оселі.

Безумовно, виконання органами місцевого самоврядування цих завдань вимагає належного фінансування їх діяльності, а підвищення рівня відповідальності місцевої влади потребує розширення її повноважень. Першим кроком до цього має стати реформування міжбюджетних відносин у країні, щоб 60% коштів, зароблених територіальною громадою, залишалось на місцях, конвертуючись у добробут, розвиток і модернізацію кожного регіону, підвищення соціальної захищеності громадян.

Ще одним важливим напрямком роботи з утвердження місцевого самоврядування є створення системи контролю громадян за органами місцевої влади та реального впливу на їхні рішення. Створення ефективних юридичних механізмів врахування думки територіальної громади через інститут громадських слухань і місцевих референдумів, безумовно, сприятиме утвердженню відкритості та прозорості роботи місцевої влади, а отже – підвищенню її результативності.

Народники переконані: лише сильне, економічно самостійне та політично відповідальне місцеве самоврядування стане дієвою запорукою досягнення гідного рівня життя територіальних громад та динамічного розвитку всієї країни. 

Політвиконком Народної Партії

 

Коментарі
Оксана
09.12.2011 12:24:30

Самоорганизация, самодостаточность, самостоятельность должны стать не декларитивными, а действенными формами местного самоуправления в Украине. Закон "О местном самоуправлении в Украине", по моему мнению, остро нуждается в доработке с учетом реалий нынешнего дня. И ни в коем случае нельзя забывать о повышении статуса сельских и поселковых голов, ведь именно они - главные должностные лица территориальных громад, именно они "делают" политику на местном уровне.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".