Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ Нове виборче законодавство – запорука політичної стабільності

21.11.2011

Ухвалення Закону України „Про вибори народних депутатів” є важливим кроком, який закладає фундамент для розбудови демократичної і політично стабільної України.

Той факт, що нове виборче законодавство прийнято майже за рік до дня голосування, є беззаперечним свідченням послідовності, прогнозованості та відкритості української політичної системи.

Важливо і те, що Закон України „Про вибори народних депутатів” ухвалено конституційною більшістю голосів, рішенням усіх без винятку політичних сил, представлених у парламенті. Це не лише засвідчує ефективність роботи Верховної Ради України, а й демонструє здатність парламентаріїв до пошуку компромісу з важливих для країни питань та наявність спільної волі до забезпечення прозорості і прогнозованості політичного життя.

Нове виборче законодавство не лише унеможливлює фальсифікацію волевиявлення громадян, створюючи умови для об’єктивного і повноцінного відображення політичних уподобань українського суспільства в наступному парламентському скликанні, а й наближає вищий представницький орган України до людей.

Повернення до змішаної виборчої системи із обранням половини складу Верховної Ради України за одномандатними мажоритарними округами не тільки дасть змогу більш чітко репрезентувати інтереси громадян у парламенті, а й сприятиме підвищенню рівня відповідальності народних обранців перед своїми виборцями.

У нових реаліях кожен громадянин знатиме, хто є його представником у Верховній Раді, до кого можна звернутися зі своїми проблемами або ініціативами і кому адресувати свої побажання. Відповідно, депутат, обраний по одномандатному мажоритарному округу, звітуватиме перед своїми виборцями, а громадяни матимуть реальний важіль впливу на прийняття політичних рішень та дієвий інструмент оцінки депутатської діяльності – голосування на наступних виборах.

Народники переконані: нове виборче законодавство створить передумови для ефективної та відповідальної роботи законодавчої гілки влади, сприятиме утвердженню демократії та політичної стабільності в державі. 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
Оксана
22.11.2011 11:20:05

По моему мнению, нужно уже сейчас задуматься над ответственностью перед избирателями депутатов, избранных по партийным спискам. Ведь может получиться так. что мажоритарщики будут отчитываться перед ипзбирателями согласно закону, а вторая половина депутатов? Все депутаты без исключения должны нести ответственность перед избирателями за свою деятельность

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".