Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

25.05.2010

 

 

Охорона здоров’я має стати соціальним пріоритетом держави

 

Україна переживає наслідки тривалого і систематичного нехтування охороною здоров’я з боку держави. Відсутність достатньої уваги до медицини призводить не тільки до зростання кількості тяжких захворювань, а й рівня смертності людей. У кінцевому підсумку це виливається у хронічне зменшення чисельності населення нашої країни.

Показник смертності в Україні є найвищим серед Європейських країн і становить 16,6 випадків на 1000 осіб. Враховуючи рівень народжуваності – 11,1 на 1000 населення, коефіцієнт природного приросту населення є негативним: – 4,2. Натомість, у розвинутих країнах Європи і Північної Америки цей показник є позитивним: там природний приріст населення становить у середньому 1-2%.

Тривожним сигналом є те, що в Україні найбільш поширені хвороби серцево-судинної системи, органів травлення, дихання і злоякісні новоутворення, тобто рак. Це свідчить про відсутність належної роботи з профілактики захворювань і формування здорового способу життя на рівні первинної медико-санітарної допомоги. Утім, такий стан справ не є дивним з огляду на системне недофінансування вітчизняної охорони здоров’я. На сьогодні мінімальні потреби медичної галузі складають 56 млрд грн на рік.

Водночас для розв’язання потреб вітчизняної медицини потрібно не тільки збільшувати витрати на охорону здоров’я. Мають бути проведені системні реформи у галузі. Першим кроком у цьому напрямку має стати вдосконалення первинної медичної допомоги. Потрібно на рівні міст і районів створити центри первинної медичної допомоги з повним адміністративним, фінансовим і функціональним відокремленням їхньої діяльності від вторинного рівня. Також слід збільшити обсяги фінансування первинної допомоги по відношенню до фінансування вторинної медичної допомоги з урахуванням реальних потреб людей. Цього можливо досягнути за умови збалансування місцевих бюджетів. Більш доступною має стати екстрена медична допомога. Доставка відповідних бригад має здійснюватися у межах 10 хвилин у містах і 20 хвилин – у сільській місцевості.

Держава повинна правильно розставити соціальні пріоритети, приділивши охороні здоров’я більшу увагу. Адже здоров’я і життя людей – це найбільша цінність та найважливіший пріоритет державної політики у цивілізованій країні!

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
olin
27.05.2010 00:05:49

Система охорони здоровя повинна бути побудована таким чином, щоб громадяни відчували турботу про своє здоровя збоку держави.

darmoln
26.05.2010 23:40:21

Немає безкоштовної медицини... нічого, якщо пропозиції Народної Партії будуть враховані, тоді медицина вставатиме на ноги.

Гість
26.05.2010 10:39:52

У нашій країні вже давно немає безкоштовної медицини. Потрібно вже нарешті це визнати.

Voronyanska@ukr.net
25.05.2010 12:39:50

Ми постійно чуємо розмови про погану екологію, про слабке здоровя людей та високу смертність і низьку народжуваність, але чомусь дії щодо покращення такої ситуації в Україні далі розмов навколо цієї теми не заходять!Правильно роблять народники, що привертають увагу до цієї проблеми!Давно вже час не лише називати невтішні дані,а нарешті вже робити щось для їх покращення!

Dark Sun Light
25.05.2010 12:38:16

Приємно, що партія, яку підтримую я і багато моїх знайомих не розчаровує нас, а виступає з такими ініціативами!!! Реагує на дійсно болючі питання і працює над їх вирішенням.

Yakimenko
25.05.2010 12:34:35

Як людина пов'язана з медициною, скажу: народники пропонують дійсно дієві та ефективні кроки з покращення охорони здоров'я!

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".