Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

29.04.2010

 

 Україна має стати привабливою для іноземних інвестицій

Інвестиції – це двигун економічного розвитку. Тому факт зменшення обсягів іноземних капіталовкладень в Україну є тривожним сигналом для економіки. Протягом 2009 року в нашу країну було вкладено 192,878 млрд гривень, що на 79,196 млрд гривень менше, ніж у 2008 році. Таке суттєве зменшення обсягів інвестицій викликане не лише світовою економічною кризою, а й цілою низкою внутрішніх проблем України.

Головна з них – відсутність в нашій країні сприятливого інвестиційного клімату. Причинами інвестиційної непривабливості України є політична нестабільність, яка спостерігалася протягом останніх років, високий рівень корупції, недосконала податкова система. За рівнем корумпованості наша країна посідає 134 місце зі 180 країн у світовому рейтингу. Протягом останніх років середній рівень хабара зріс з 15 до 40 тисяч гривень. За витратами часу і ресурсів українська податкова система посідає 181 місце зі 183 країн: в Україні існує 147 видів податків і зборів, які сплачують різні суб’єкти підприємницької діяльності, витрачаючи на це більше 736 годин. Перераховані фактори дуже обтяжують ведення бізнесу як для вітчизняних, так і для іноземних підприємців. Потенційні інвестори не відчувають, що їхні капітали будуть захищені, а вкладені кошти будуть збережені та принесуть дохід. У результаті виникає бар’єр для збільшення обсягів інвестицій в Україну.

Водночас вітчизняна економіка дедалі більше потребує іноземних капіталовкладень. Основні виробничі фонди українських підприємств зношені в середньому на 80%. Гальмується впровадження нових технологій. Не збільшуються потужності виробництва. Як наслідок, українська продукція стає все менш конкурентоспроможною.

Україна має стати інвестиційно привабливою для іноземців. Для цього потрібно сформулювати чіткі та прозорі правила гри на вітчизняному ринку. Слід ухвалити Податковий та Інвестиційний кодекси. Адже необхідно регулювати не тільки систему сплати податків, а й умови вкладення коштів у економіку. Зокрема, варто передбачити скасування податку на додану вартість на інвестиції у вигляді основних виробничих фондів. Це дасть змогу легше і швидше модернізувати українські підприємства та стимулюватиме іноземців до довгострокових капіталовкладень. Також має бути сформована якісна інвестиційна інфраструктура, тобто система банків, товарних і валютних бірж, які виступали б ефективним інструментом для обслуговування інвесторів.

Необхідно чітко усвідомлювати, що лише комплексні та послідовні кроки у цій сфері дадуть змогу збільшити обсяги іноземних інвестицій і створити умови для подолання кризи, розвитку економіки та підвищення добробуту людей.

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
s_lanulya
29.04.2010 12:00:32

Для нормального залучення інвесторів потрібно вибрати пріоритетні галузі, які в нас не можуть без зовнішнього фінансування розвиватися, і заохочувати інвесторів йти саме туди. Бо якщо буде мозророшуватися на все, діла не буде

Voronyanska@ukr.net
29.04.2010 11:56:36

Україна - це держава з великим потенціалом та земельним, природнім і людським ресурсом!Тому має бути привабливим об'єктом для іноземних інвестицій!Але нажаль рівень її політичної стабільності та конструктивності роботи уряду є невідповіднимщодо їїї перших характеристик.Тому будемо сподіватися,що нова влада нарешті подолає цю розбіжність!

Оксана
29.04.2010 11:51:33

Действительно, порядок наводить нужно немедленно. У нас уже без коробки крнфет в учреждение и зайти нельзя. а для иностранных инвесторов наша система откатов - вообще дикость.

olin
29.04.2010 10:35:46

Державна влада давно повинна була звернути увагу на українсько економіку, а не займатись "міжусобними війнами". В умовах економічної кризи залучення іноземних інвестицій є одним з головних пріоритетів нашої держави, але для цього повинні бути створені відповідні умови.

darmoln
29.04.2010 10:24:42

Просто необхідно створити умови в нашій країні. Віримо, що народникам вдасться виповнити цю мету.

Yakimenko
29.04.2010 09:59:01

Дійсно, лише залучення іноземних інвестицій дасть змогу швидко та безболісно для людей вийти з кризи і модернізувати нашу вже досить сильно застарілу промисловість.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".