Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

21.04.2010

 

Клієнти банків мають право на всебічний захист з боку держави

 

Клієнти банків є однією з найменш захищених державою категорій населення. Саме вони найбільше постраждали від фінансово-економічної кризи. Вкладники банків отримали знецінені депозити, які „з’їла” інфляція, що за два останніх роки сумарно склала понад 30%. Для багатьох людей великою проблемою стало навіть повернення вкладів, адже гроші не видавалися у зв’язку із мораторієм, введеним Національним банком України. Все це сформувало велику недовіру до банків у суспільстві. Хоча у разі банкрутства фінустанови кожна фізична особа має право на повернення суми депозиту Фондом гарантування вкладів у розмірі до 150 тис. гривень, на ці гроші можна чекати роками. Тому побоювання вкладників за свої кошти є небезпідставними.

Що ж до позичальників, вони опинилися під особливо сильним тиском банків. Для багатьох людей повернення кредитів стало проблемою через майже двократне зростання курсу долара. Крім того, деякі банки взагалі вдалися до підвищення відсоткової ставки за кредитами, чим порушили первинні умови їх видачі. Це змусило багатьох позичальників звертатися по судовий захист. Кількість позовів позичальників проти банків у 2009 році зросла втричі. Прогнозується, що кількість таких позовів зростатиме і надалі приблизно на 10% щомісяця.

Ситуацію у відносинах банків та клієнтів потрібно кардинально змінювати. Держава має рішуче втрутитися у цю сферу та захистити права людей. Одним із кроків для покращення ситуації має стати заохочення банків до надання позичальникам кредитних канікул до завершення кризи. Відстрочка у погашенні тіла кредиту дасть людям змогу не ухилятися від виконання зобов’язань перед банками та зменшить рівень соціального напруження серед позичальників, які не можуть виплачувати кредити у повному обсязі. Також компромісними шляхами розв’язання ситуації є зменшення відсоткової ставки або продовження строку погашення кредиту. Крім того, слід поставити під контроль роботу банків із проблемними вкладниками. Повернення боргів має відбуватися лише за судовими рішеннями. „Вибивання” грошей колекторськими конторами неприпустиме і має бути повністю ліквідоване.

Вкладники ж банків мають отримати від держави чіткі гарантії обов’язкового і своєчасного повернення своїх депозитів. Тільки таким чином можливо відновити довіру людей до банківських установ. Компроміси і взаємні поступки сторін за активної підтримки держави – єдиний шлях цивілізованого, спокійного та максимально безболісного виходу з кризи. Україна має піти саме цим шляхом.

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
darmoln
23.04.2010 21:03:37

Необхідні взаємні поступки, і державі слід захищати права громадян, що вкладають гроші. Інакше незрозуміло, як простому громадянину виробляти ставлення до банків.

Yakimenko
23.04.2010 13:39:52

Проблеми відносин з банками, дійсно, турбують сьогодні дуже багатьох людей - і вкладників, і позичальників. Щоб нормально пережити кризу, необхідно шукати компромісні рішення. Держава, очевидно, має допомогти людям і забезпечити їхню рівність у відносинах із банкірами.

Voronyanska@ukr.net
21.04.2010 09:56:36

Нажаль, банківська система України вже давно втратила довіру людей - це дійсно так! Якщо раніше для більшості людей банківські кредити були останньою надією,то тепер українці обходять ці кредити "десятою дорогою", вже навчені гірким досвідом останнього часу. Банки мають знову стати гарантом та запорукою фінансової стабільност людей!

Komarova
21.04.2010 09:51:23

Якщо в країні - економічні криза, то відповідальність за її наслідки мають рівною мірою розділити всі учасники ринку фінансово-банківських послуг: громадяни, банки і держава. У нас же в країні традиційно відбувається так, що увесь тягар негараздів несуть найслабші і найменш захищені - громадяни. Водночас банки, попри кризу, залишаються прибутковими установами (якщо раніше їх рентабельність була 30-40%, то зараз становить 2-3%, але це все-одно не збиток, а прибуток). Держава зараз взагалі "усунулась" від фінансового ринку, забувши, що саме її недолуга валютно-курсова політика призвела до подвоєння кредитного тягаря, який ліг на плечі українських громадян. У підсумку - люди без грошей, майна і житла, банки - в прибутку, держава - сторонній спостерігач.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".