Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

25.03.2010

 

 

Зростання цін на бензин – це спекуляції недобросовісних нафтотрейдерів

 

Для українських автомобілістів весна розпочалася із декількох неприємних несподіванок. Першою став жахливий стан доріг після сніжної зими. Другою – раптове і необґрунтоване зростання цін на бензин та паливно-мастильні матеріали. За останні дні бензин різних марок подорожчав у середньому на 30 копійок. Так, ціна найпопулярнішого бензину А-95 підвищилася з 7,95-7,98 до 8,35 гривень за літр, а дизельне паливо „підскочило” з 6,90-6,95 до 7,37 грн/літр. Причому експерти переконують, що це ще не межа. За їхніми оцінками, до кінця березня ціни на паливо сягнуть 8,5 гривень.

Нафтотрейдери виправдовуються, нібито раптове зростання цін пов’язано з кон’юнктурою світових ринків, на яких росте вартість нафти. Насправді ж, це маніпулювання фактами. Адже на ключових товарних біржах світу нафта подорожчала лише на 8-13 американських центів за барель, що абсолютно не дає підстав для підвищення вартості одного літра бензину аж на 30-35 копійок.

Подорожчання палива має інші пояснення. Нафтотрейдери у середині березня мали чистий прибуток з одного літра бензину – 1-1,05 гривні. Підвищення ж цін відбувається з метою підвищити рівень прибутку до 1,5 гривень за літр. Тобто спостерігається відверта спекуляція, додатковою передумовою для якої стало наближення посівної кампанії. Зрештою, трейдери сподіваються, що наступне зниження цін буде меншим, ніж нинішнє їх підвищення. Це також дасть їм змогу отримати додаткові прибутки.

Особливо ж цинічним виглядає намагання спекулювати на посівній кампанії, коли загострюється потреба сільгоспвиробників у паливно-мастильних матеріалах. Вітчизняне сільське господарство знаходиться у затяжній кризі, і важку роботу українських аграріїв жодним чином не можна назвати прибутковою. Отже, підвищення цін на паливо лише ускладнює ситуацію в аграрному секторі, фактично добиваючи село.

Безумовно, спекулятивна цінова політика нафтотрейдетів потребує негайного і жорсткого втручання держави у ситуацію, що склалася на паливному ринку. Необхідно знизити ціни на бензин та інші нафтопродукти до обґрунтованого рівня. Також слід у найкоротші терміни надати сільгоспвиробникам бюджетні дотації для закупівлі палива на посівну кампанію. Не можна допустити, аби декілька осіб наживалася на проблемах країни і її громадян. 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
ЮБК
26.03.2010 09:10:29

Такое резкое и необоснованное повышение цен фактически загоняет в угол сельхозпроизводителей. Это может привести к сокращению объемов посева, а как следствие сократится объем урожая. Кто от этого выиграет? Разве что монополисты, поднявшие цены на бензин и нефтепродукты. Поэтому государство обязано вмешаться и отрегулировать это процесс.

darmoln
25.03.2010 22:24:59

Доречі, щодо покращення життя все сьогодні. Прохання не плутати партії!

darmoln
25.03.2010 22:24:17

Держава має дійсно конролювати цей "безпредел", інакше невідомо, що буде з країною.

гость
25.03.2010 14:07:37

Для "Гість" ---- Це називається покращення Вашого життя уже сьогодні. Віктор Федорович і його "молодая" комадна почала наводити порядок? Тільки дивні розрахунки: 8-13 центів дорівнють по теперішньому курсу долара - 0,64-1,04 грн. і це значно більше, ніж вказані 30-35 коп. зростання ціни на бензин. Вочевидь з арифметикою були проблеми, або щось недосказано :-)

Гість
25.03.2010 12:37:51

Коли зростає ціна на нафту - дорожчає бензин, коли дешевшає нафта, ціна на бензин не змінюється. Залізна логіка - чи не так?

lesha
25.03.2010 10:11:12

Повністю поділяю турботу. Питання куди дивиться Антимонопольний комітет? Чому ціни зросли в один час на всіх автозаправках?

Оксана
25.03.2010 10:08:56

Налицо безграничный цинизм, полное пренебрежение состоянием, в котором находимтся сельское хозяйство и простые граждане и увереннлсть в полной бесконтрольности и безнаказанности. Если есть в государстве тот, кто отвечает за эти цены, пусть немедленно отчитается перед Верховной Радой за ценовой беспредел.

Voronyanska@ukr.net
25.03.2010 10:08:43

Народники абсолютно правы: нельзя спикулировать на проблемах станы!!!

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".