Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

24.03.2010

Стабільні і справедливі пенсії – соціальний обов’язок держави

У першому кварталі 2010 року стабільність і своєчасність пенсійного забезпечення опинилася під загрозою. За даними Міністерства фінансів, дефіцит Пенсійного фонду становить 29,8 млрд гривень. У результаті виникла цілком реальна проблема затримок із виплатою пенсій. Особливо ж гостро це питання стоїть перед тією категорією громадян, для яких пенсія – єдине джерело доходів. Адже ці люди найбільше залежать від своєчасності виплати пенсії.

Літні люди, які заслужили право на допомогу і підтримку держави важкою працею і всім своїм життям, не повинні рахувати копійки в очікуванні, коли відповідальні за це органи спроможуться виплатити їм пенсію. Тому не можна допустити зривів у системі держфінансів. Обов’язок влади – забезпечити своєчасність усіх соціальних виплат, передусім пенсій. Задля цього, в першу чергу, потрібно у найкоротший термін розробити та прийняти Державний бюджет на 2010 рік. Гроші мають виділятися згідно із законом, а не у „ручному режимі”. Також слід акумулювати необхідні грошові резерви на рахунках Пенсійного фонду, щоб ліквідувати загрозливий для стабільності і своєчасності пенсійного забезпечення дефіцит.

Разом з тим дедалі більшої актуальності набуває питання відновлення справедливості при визначенні розмірів пенсій. Дивною та нецивілізованою виглядає ситуація, коли мінімальна пенсія становить 695 гривень, а максимальна сягає 46 тис. грн., перевищуючи мінімальну у 66(!) разів. Середній же рівень пенсій у грудні 2009 року складав 999,4 гривні. У той же час пенсіонери з числа колишніх працівників Кабміну отримують у середньому понад 10 тис. грн, а народні депутати – 15443 гривні на місяць.

Такий величезний розрив між сумами пенсій пересічних громадян та чиновників вищого рівня є абсолютно неприродним для країни, яка декларує прихильність до європейських цінностей. Так, у країнах Європейського Союзу співвідношення мінімальної та максимальної пенсії становить у середньому 1:5, а у Франції взагалі – 1:2, причому мінімальна пенсія там є не нижчою, ніж 700 євро і нараховується у розмірі щонайменше 50% від середньої зарплати протягом 11 останніх років трудового стажу. У Німеччині ж і Данії мінімальна пенсія перевищує 800 євро на місяць. У Великій Британії ця сума є дещо нижчою і становить 600 євро. Причому варто наголосити, що мова тут лише про державні виплати, у той час як більшість європейців додатково отримують гроші з приватних пенсійних фондів.

Україна має прагнути до європейського рівня соціального, у тому числі пенсійного, забезпечення. Першочергове завдання влади на цьому шляху – встановлення справедливого співвідношення мінімальних та максимальних пенсій, яке слід законодавчо визначити на рівні 1:5. Справедливість при нарахуванні пенсій і стабільність їх виплати має стати одним із ключових пріоритетів державної соціально-економічної політики. Адже літні українці заслуговують на реальну підтримку з боку держави.

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
гость
25.03.2010 09:36:48

Бажано ще б побачити у заяві ставлення партії і депутатської фракції у ВРУ до питання збільшення пенсійного віку для жінок та урізання пенсійних виплат працюючим пенсіонерам (про що вже неодноразово натякав новий уряд країни).

darmoln
24.03.2010 21:57:32

Громадяни нашої держави потребують вчасних пенсійних виплат - за їх відсутності тягар лягатиме не тільки на самих пенсіонерів, але й на членів їх сімей. Неможна допускати такого стану в країні. Сподіваюся, Народна Партія зможе здолати цю проблему!

Гість
24.03.2010 14:34:48

У цивілізованих країнах пенсія це час заслуженого відпочинку, а нас - період боротьби за виживання.

Оксана
24.03.2010 14:24:47

Еще обсчитать нужно, какую сумму из госбюджета ежемесячно(!) выкачивают те госслужащие и приравненные к ним лица, которые находятся на пенсии и которым прподлен срок нахождения на службе! Вот уж где вопиющая несправедливость. Нашим депутатам обязательно надо этим заняться.

Voronyanska@ukr.net
24.03.2010 12:28:10

Стабільні і справедливі пенсії – соціальний обов’язок держави!!!Дійсно, слова надзвичайно актуальні для нашої країни... Але чи завжди про це памятає держава?!І дуже правильно і важливо,що Народна Партія ініціює підняття даного питання, яке уже давно потребує його розгляду та вирішення! Добре, що Народна Партія на чолі з Володимиром Литвином займаються даним питанням, значить його вирішення буде "не за горами"!!!!!

Yakimenko
24.03.2010 10:59:57

Народна Партія - це, напевно, єдина політична сила, яка переймається проблемами пенсіонерів. Дай Боже, щоб ця робота народників увінчалася успіхом!

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".