Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Микола Дейкун: «Сьогодні на Чернігівщині проблема СНІДУ постає дуже гостро»

23.03.2010

P61636c25_250.jpgВсесвітня історія – це не лише плеяда імен, ланцюг подій, дат. Це велике надбання всіх епох в центрі яких завжди знаходилася людина. Це великий підручник уроків і помилок, знання про які дозволяють новим поколінням вчитися жити, розвиватися, протистояти часу. Літописи, які вона залишила нащадкам, сповіщають не лише про чисельні перемоги, подвиги і поразки, культурні надбання і наукові винаходи.  Вони не дають забути і про одного з найбезжаліснішиих, найстрашніших «ворогів» в історії людства, якому корилися переможці і переможені, царі і звичайні люди. Його не долали ані зброя, ані молитва. Протягом століть він знову і знову, у нових образах підіймав свою спотворену голову, щоб захопити нові міста, держави, континенти. Ім’я йому – епідемії. Чума, холера, віспа… З кожним століттям їх кількість зростає, набуває нових назв, форм, наслідків. І в наш науково-продвинутий час людство гине від їх страшних нащадків: грипу, туберкульозу... І поки що, нажаль, програє битву СНІДу. Сьогодні на Чернігівщині це питання стоїть гостро і ми маємо усвідомлювати, в якому небезпечному світі живемо, ми повинні якомога більше про це говорити, щоб знати ворога в обличчя. Це тема не однієї розмови тому зараз наша перша зустріч із головним лікарем обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом Миколою Дейкуном.

Прес-служба

Чернігівської обласної організації Народної Партії

 

ДОВІДКА

Микола Петрович Дейкун Народився 05.08.1954 року в с. Савенці  Срібнянського району. Працював завідувачем фельдшерсько-акушерського пункту в с. Іванківці Срібнянського району, лікарем-інфекціоністом Коропської ЦРЛ, де був заступником головного лікаря. З 1994 по 2003 роки працював головним лікарем Чернігівської міської лікарні №4. З 2003 р. до поч.2009 р. – начальником управлянні охорони здоровя Чернігівської ОДА. Кандидат медичних наук. Для реалізації своїх принципів займається політичною діяльністю: 1990-2002 рр. – депутат Чернігівської міської ради; 2002-2006 рр. – депутат Чернігівської обласної ради. Заступник голови обласної організації Народної Партії (Блок Литвина).

 

Миколо Петровичу,  розкажіть, будь ласка, про роботу очолюваного Вами закладу.

Нашому Центру тільки 4 роки. Проводимо обстеження на ВІЛ-інфекцію, організаційну роботу по профілактиці цього захворювання серед населення області. Порівняно із 2008 роком у 2009 році у нас збільшилась кількість звернень: з 8294 до 11837 осіб, в тому числі осіб з ВІЛ-інфекцією, які стоять на диспансерному обліку. Серед обстежених на 31% зросла кількість пацієнтів із груп ризику. В минулому році нами було досліджено 98% вагітних та 100% новонароджених.

Крім того на Чернігівщині прогресує туберкульоз, тому для раннього виявлення цієї хвороби у ВІЛ-інфікованих в закладі проводиться туберкулінодіагностика.

Наші представники брали активну участь у роботі по створенню міжсекторальної робочої групи при обласній раді з питань протидії туберкульозу, ВІЛінфекції/СНІДу. Зазначу, що рішенням обласної ради від 24.12.2009 року затверджена програма «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на 2009-2013 роки в області»  і на її основі центр виробив і здійснює план впровадження цієї програми. Хворі на ВІЛ-інфекцію/СНІД, котрі перебувають на антиретровірусній терапії (АРТ), мають соціально-психологічну підтримку. Створені та працюють чотири мультидисциплінарні команди (лікар, лікар-психолог, медична сестра, соціальний працівник, соціальний працівник громадської організації Всеукраїнської мережі людей,  які живуть з ВІЛ), які протягом 2009 року підготовили та взяли на АРТ-терапію 114 осіб.

Проводимо моніторинг причин смерті ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, а також постконтактної профілактики особам, що мали ризик інфікування ВІЛ (протягом 2009 року цю процедуру призначено 25 особам). В рамках реалізації Загальнодержавної програми на базі закладу проводяться дозорні дослідження у групах ризику: серед споживачів ін’єкційних наркотиків та жінок комерційного сексу.

Хочу згадати добрим словом наш. Його праця відповідальна і дуже небезпечна. Фахівці Центру впродовж минулого року виїжджали  й у медичні заклади до 11 районів області для надання організаційно-методичної допомоги, де також проконсультували 186 хворих. Підвищуємо рівень підготовки працівників Центру: запроваджені 2-денні індивідуальні навчання лікарів-лаборантів з використання швидких тестів для діагностики ВІЛ-інфекції, відбуваються семінари, тренінги на робочих ях.

У подальших планах – підготовка лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції до державної атестації на право проведення метрологічних досліджень, організація роботи Центру моніторингу і оцінки «Виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу», удосконалення роботи мультидисциплінарних команд з медико-соціального супроводу хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, створення маніпуляційного кабінету при кабінеті «Довіри» і обов’язково продовжити навчання кадрів.

Про роботу нашого Центру можна розповідати ще дуже багато, а більш детальну інформацію отримаєте на нашому офіційному сайті www.spidcentr.com.ua

 

Нещодавно я почула розмову, в якій юнаки скаржились, що хотіли пройти тест на СНІД, але не змогли знайти адресу закладу або телефон «гарячої лінії». Де все ж таки можна здати цей аналіз (в м. Чернігові – примітка прес-служби) і отримати консультацію?

Протягом останніх чотирьох років Чернігівська область – на першому місці в Україні за кількістю осіб, які пройшли обстеження на ВІЛ: у 2009 році – понад 130 тис. осіб, що становить 11,7% населення області, і з кожним роком цей показник збільшується.

Нагадаю, що в усіх районах і містах області працюють кабінети анонімного обстеження на ВІЛ-інфекцію, де всі бажаючи можуть отримати консультації з питань ВІЛ/СНІДу та безкоштовно пройти обстеження. Отримати консультацію лікарів, психолога, юриста можна в обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом за адресою:

14005, Чернігів, вул. Щорса, 3

тел/факс (04622) 4-40-56

Електронна адреса: spidcentr@mail.ru

Адреса сайту www.spidcentr.com.ua

Головний лікар: Дейкун Микола Петрович

Амбулаторно-поліклінічне відділення

Тел. (0462) 640-121

Завідуюча: Малюта Ольга Яківна

Кабінет «Довіра»

Тел. (0462) 660-926, (04622) 4-04-71

Бесіду вела

Юлія Найда

 

Чернігівська обласна газета «Деснянська правда. Вільна»,

№32 від 23 березня 2010 року

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".