Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАЯВА НАРОДНОЇ ПАРТІЇ

18.03.2010

УКРАЇНЦІ ІЗ ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ ПОТРЕБУЮТЬ БІЛЬШОЇ ДЕРЖАВНОЇ УВАГИ!

 

Суспільне ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями є тестом на укорінення в Україні  елементарних загальноприйнятих у розвинутих державах стандартів життя. Сьогодні в Україні проживає близько двох із половиною мільйонів наших співвітчизників із фізичними вадами – це 5,5% населення. Не зважаючи на те, що кількість державних  актів, спрямованих на покращення життєдіяльності інвалідів, зростає з кожним роком, а високопосадовці публікують численні заяви  про значне зростання державного фінансування потреб інвалідів, у реальному житті державна допомога не відповідає фактичним потребам та запитам цих людей. Більшість із них змушені самотужки шукати шляхів самореалізації та утвердження у житті.

За такого рівня державної уваги блискучий результат вітчизняних параолімпійців, на відміну від національної олімпійської збірної, не може не викликати захоплення та поваги. На п’ятий день X зимових Параолімпійських ігор у Ванкувері за кількістю виграних медалей українська збірна посідає третє місце, поступаючись лише Росії та Німеччині. Українці та німці отримали по 12 нагород, проте німці випереджають наших спортсменів за кількістю золотих медалей. Варто подякувати нашим паралімпійцям, які зарахували до активу спортивних здобутків України 3 золоті, 4 срібні та 5 бронзових нагород. Безумовно, такі результати не можуть не викликати пошани , захоплення та гордості!

Водночас прикро, що виборені нашими параолімпійцями нагороди є почасти нагородами всупереч, а не завдяки державній підтримці. Сьогодні Україна практично не має власних забезпечених на належному рівні баз для підготовки спортсменів-параолімпійців до змагань із зимових видів спорту. Так, Західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів України, покликаний забезпечити інвалідам сучасну базу для реабілітації, відпочинку і спорту, все ще залишається не добудованим.

Безбар’єрний світ і комфортне пересування  також поки що недоступні для більшості українців із фізичними вадами. Не зважаючи на те, що Україна на черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН підписала Конвенцію про права інвалідів та Факультативний протокол до неї, держава не виконує у повному обсязі взяті  по відношенню до інвалідів зобов’язання. Таким чином  близько двох із половиною мільйонів наших співвітчизників залишаються позбавленими вже давно укорінених в європейських країнах соціальних стандартів життя.

У час, коли до влади прийшла нова команда, Народна Партія висловлює надію, що проблеми інвалідів – людей, що потребують особливого піклування з боку суспільства, не залишаться поза увагою державних керманичів. На часі є наповнення реальним змістом та виконання обіцянок, взятих на себе Україною не тільки перед світовою спільнотою, а й перед двома з половиною мільйонами співгромадян.

 

Політвиконком Народної Партії

Коментарі
гость
18.03.2010 13:23:52

Виникає логічне питання: хто з спортсменів інвалід? Ті, що були на звичайній Олімпіаді і не привезли жодної медалі, чи параолімпійці, успіхи яких дійсно можуть бути предметом гордості країни??? З іншої сторони виникає питання чому складася така ситуація? Напевно тому, що державні чиновники більше дбали про власний прибуток, ніж про престиж країни.

Оксана
18.03.2010 09:57:05

Действительно, невозможно спокойно смотреть. с каким достоинством, упорством и отвагой участвуют спортсмены-инвалиды в спортивных состязаниях программы Зимней Олимпиады. Вот кто поистине достоин звания Героев Украины! И тем более это заслуживает уважения и удивляет. ведь о базах подготовки параолимпийцев по зимним видам спорта мы совсем ничего не знаем. А условия для полноценного участия в жизни общнества. похоже, никто им создавать никогда и не собирался.

Yakimenko
18.03.2010 09:50:11

Народники завжди піднімали і вирішували гострі соціальні питання. Будемо сподіватися, що Литвину і його команді вдасться привернути увагу держави до проблем інвалідів та розв'язати їх.

Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".