Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
День знань, що примножують скорботу

09.09.2008

Верховна Рада бурхливо відновила роботу після літніх канікул. 2 вересня стало днем знань, що приумножують скорботу. Далеко не всі сподівання політиків справдилися – Президент зазнав дошкульного удару, коаліція демократичних сил почила в бозі, а Юлія Тимошенко в черговий раз довела, що вміє досягати поставлених перед собою цілей. Громадяни України переконалися, що зрада в українській політиці – справа звичайна.
З’ясувалося, що Віктор Ющенко спроможний демонструвати активність рівно до того часу, поки парламент не відновив роботу в пленарному режимі. Попри бажання виступити перед законодавцями з викладенням власної позиції стосовно подій на Кавказі, Віктор Андрійович був змушений проігнорувати відкриття осінньої сесії законодавчого органу. До речі, законодавці так і не зуміли ухвалити консолідовану позицію парламенту стосовно подій на Кавказі.
Утім, часом слуги народу є куди більш вправними за столом переговорів у далеких від сторонніх очей приміщеннях. Чи варто дивуватися, що поки на Банковій накручували громадськість заявами про державну зраду Юлії Тимошенко, прем’єр доволі успішно шукала спільну мову із представниками Партії регіонів. Лідер БЮТ зовсім нещодавно звинуватила Президента в руйнуванні коаліції, що не завадило їй спровокувати обвал коаліційних лав. Спільною платформою з «регіоналами» став наступ на президентські позиції. Подібний досвід, як відомо, вже мав місце у січні 2007 року та зрештою призвів до розпуску парламенту п’ятого скликання. Оперативно реалізоване прагнення бютівців та "регіоналів" демонстративно спростити процедуру імпічменту та знову переписати закон «Про Кабінет Міністрів» засвідчило – між цими політичними силами немає принципових розбіжностей.
Треба віддати належне пані Тимошенко: вона охоче грає другим номером, коли цього потребує політична ситуація. Наприклад, лідеру Партії регіонів Віктору Януковичу важливо було нагадати про себе – і Юлія Володимирівна охоче відійшла у затінок. Щоправда, політична поведінка Віктора Федоровича невблаганно засвідчує: він перестає бути самостійним політиком та віддає перевагу статусу «вічно другого» з максимальним збереженням власного політичного комфорту. Власне сама партія лишається заручником неповороткості свого лідера, але навряд чи зможе усунути його від керівництва.
Доля пропрезидентської політичної сили також не виглядає райдужною. Загравання з БЮТ закінчилися для фракції «НУ-НС» не лише втратою рейтингу, але й втечею «Народної самооборони», вожді якої зробили ставку на співробітництво з Тимошенко. Соратники Ющенка ризикують зазнати розгрому на президентських виборах, але не зможуть проковтнути публічне приниження.
Політрада Партії регіонів виключила з партійних лав секретаря РНБО Раїсу Богатирьову, що дозволила собі публічне припущення, ніби заява Януковича про підтримку визнання Росією незалежності Південної Осетії та Абхазії – його особиста думка. Керівний орган «регіоналів» зреагував миттєво – від 1 вересня Раїса Василівна стала позапартійною. Вислови на її підтримку з боку Бориса Колесникова та мовчазна солідарність Рината Ахметова не зможуть зарадити – Янукович позбавився гіпотетичного конкурента у боротьбі за лідерство.
Після демонстративно незалежного виступу на відкритті осінньої сесії парламенту його голова Арсеній Яценюк не зміг нічого протиставити наступу тріумвірату БЮТ – Партія регіонів на КПУ. Ситуативна коаліція мала у своєму розпорядження близько 350 голосів, адже і «Народна самооборона» вирішила орієнтуватися на БЮТ, а не Банкову. Наразі Арсенію Петровичу бракує політичного досвіду, часом згарячу він грюкає дверима, не задумуючись про те, що до сесійної зали йому доведеться повертатися. Спікер буде змушений охолонути та подивитися на речі тверезо, адже «регіонали» та бютівці забезпечили обрання двох його заступників – досвідченого юриста Олександра Лавриновича та політолога Миколу Томенка. Злі язики стверджують, ніби прихід останнього до парламентської президії є вірною ознакою наближення дострокових виборів. Лише наївна людина може сподіватися, що новоутворена коаліція проголосує, скажімо, за запровадження відкритих списків, прагнучи підвищити якість депутатського корпусу. Аналітики прогнозують, що наступним кроком стане спільне рішення БЮТ та Партії регіонів про підвищення прохідного бар’єра на наступних парламентських виборах. Яценюкові ж у цій ситуації лишається триматися «Нашої України» та вірити у власне політичне майбутнє.
На тлі панування політичної доцільності цікаво прозвучав виступ Володимира Литвина. Той не без сарказму запропонував замінити народ, якщо влада не хоче визнавати власних помилок та пообіцяв закидати гноєм Верховну Раду, якщо вона не відстоюватиме інтереси громадян. Литвин, на відміну від багатьох політиків, не соромиться свого селянського походження і добре знає, як працювати на землі. Шкода, що Україні постійно бракує реалістично мислячих та працьовитих політиків.
Стає очевидним, що осінь буде в Україні не лише гарячою, а й носитиме передвиборний характер. Не виключено, що українці будуть змушені обирати і Верховну Раду, і Президента, адже керівництву країни стало неможливим робити вигляд, ніби кризи в країні немає.
Євген Магда,
газета «Народна», №36 (160) від 6 вересня 2008 року
Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".