Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
ЗАХИСТИМО СЕЛЯН – ЗБЕРЕЖЕМО ЗЕМЛЮ

14.11.2007

Народившись у селянській, хліборобській сім'ї на Кіровоградщині, з дитинства душею і серцем приріс я до квітучої землі. Не вагаючись вибрав сільськогосподарський вуз. Отримавши агрономічну освіту, працював на Київщині агрономом, головою колгоспу, начальником управління сільського господарства, керівником одного з столичних районів області. Ось чому земля, нерозв’язані проблеми болять, а точніше – печуть щодня і щомиті.

Очолюючи майже 11 років обласну партійну організацію Народної Партії, будучи депутатом Київської обласної ради ІІІ-ІV-V скликань, бачу, що новим господарям, на жаль, не до раціонального використання та охорони земель, примноження їх родючості. Тому за обсягами сільськогосподарського виробництва ми лише на 62% досягли рівня 1990-го року. Але найбільше сьогодні хвилює людей і звичайно мене – це перерозподіл землі, її нецільове використання. Як заявив лідер нашого Блоку Володимир Литвин, «…позиція та дії центральної влади, окремих її представників, які слухняно втілюються у життя відповідними рішеннями на місцевому рівні, у тому числі й за допомогою судів, щодо роздачі землі тим, кому вона не повинна належати, незаперечно вказують: фінансово-промислові групи та олігархи приступили до вирішення основного питання в Україні – земельного. Зрозуміло, вирішення для себе, на свою користь». Я повністю поділяю думку Володимира Михайловича, що минулі позачергові парламентські вибори – це не вибори бути чи не бути політичній реформі, це не вибори між українською і російською мовами. Це вирішення питання: чи буде у людей ЗЕМЛЯ і чи стануть врешті-решт люди ЛЮДЬМИ.

Захоплення сільськогосподарських угідь, земель державного резерву разом із водними ресурсами, лісових масивів, посягання на земельні паї селян на Київщині, треба відверто сказати: набули масового і скоординованого характеру. Особливо цинічно і зухвало оббирають жителів сіл Бориспільського району – Щасливе, Гора, Олександрівка, Гнідин, працівників колишнього радгоспу «Бориспільський». Це ж можна сказати і про Обухівський, Києво-Святошинський, Броварський, Макарівський та інші райони. Тут усе робиться з абсолютним ігноруванням думки людей, тут демонстративно зневажаються їх права. У хід йде все: суди, погрози, тиск, шантаж, підтасування та знищення документів. Дуже прикро, що до відвертого грабунку долучилися обрані торік на пропорційній основі, Ради усіх рівнів, компрометуючи цим самим свою демократичність і служіння народу.

Київська обласна рада п’ятого скликання, в якій фракція «Народного блоку Литвина» налічує 6 чоловік, за півтора року з відомих усім причин, не прийняла жодного реального рішення щодо земельних питань, в тому числі й меж населених пунктів та гірничих відводів. Ми вносили відповідні пропозиції, програми, проекти рішень щодо поліпшення ситуації на селі, в аграрному секторі, але вони так і не були розглянуті на сесіях, а залишилися на папері.

До цього часу відсутні рішення щодо проведення земельних аукціонів з боку обласної та районних державних адміністрацій і міських Рад. Нічого не було зроблено, щоб перекрити легалізовані та напівлегальні тіньові схеми роздачі та скупівлі землі. Тобто, все робиться для того, щоб село остаточно зруйнувати і забрати в народу землю. І прикро, що на цій біді селян окремі політики, їх політичні партії заробляють девіденди. Для прикладу розглянемо ситуацію в Бориспільському районі. Лише у передвиборний період провідні парламентські партії та блоки виставили свої пікети на захист селян щодо відібраних у них паїв. У названих вище селах побували майже всі керівники держави і лідери партій, щедро обдаровували зневірених людей своїми черговими обіцянками. Але тільки Володимир Литвин зробив з даного приводу заяву у пресі та на телебаченні, долучив до цієї гучної справи досвідчених фахівців, юристів, які домоглися розгляду і позитивного, справедливого вирішення в суді. Тепер справа за виконавчою службою. Хочу наголосити: у Програмі Блоку Литвина ключовим завданням на селі було і є недопущення масштабної земельної афери, у результаті якої селяни втратять будь-які перспективи на майбутнє. А ще – невідкладне прийняття комплексної та спрямованої на потреби людини Програми відродження села, яка зокрема, передбачає:

– публічне проведення ревізії та інвентаризації землі, виявлення та усунення зловживань при проведенні розпаювання земель, незаконних операціях купівлі-продажу;

– притягти до кримінальної відповідальності тих, хто займається земельним шахрайством та ошукуванням селян ;

– введення державної реєстрації всіх орендаторів земельних паїв та суворий контроль за розрахунками із селянами-орендодавцями.

Народ має знати, що робиться із землею, бо вона їхня за усіма законами – за законами правди і справедливості. Обласна парторганізація Народної Партії, депутатський корпус усіх рівнів, зробить все для того, щоб наша Програма була втілена у життя.

Звертаючись до вас, шановні виборці, однопартійці я висловлюю вам щиру вдячність за те, що ви прийшли 30-го вересня на виборчі дільниці та віддали свої голоси за «Блок Литвина». Завдячуючи підтримці, разом з обласним, районними, міськими виборчими штабами, головами первинних партійних осередків Народної Партії, обласна партійна організація здобула нелегку перемогу у виборчих перегонах до Верховної Ради України. За результатами виборів, обласна партійна організація посіла 8 місце серед регіонів України, набравши 5,13 %, або 46707 голосів виборців. Слід відзначити позитивну роботу Фастівської, Сквирської, Макарівської, Білоцерківської, Вишгородської районних; Фастівської, Бориспільської, Білоцерківської міських партійних організацій, які досягли кращих результатів. Це свідчить про зрілість, активну життєву позицію, насамперед, голів названих парторганізацій та вісімнадцяти тисячного обласного колективу народників. Вагомий внесок у перемогу на виборах вніс депутатський корпус місцевих рад всіх рівнів обраних за підтримки «Народного Блоку Литвина», який нараховує 1541 особу.

Під час виборчої кампанії, вісім представників обласної парторганізації НП виборювали право бути народним депутатом України. Незалежно від місця у списку претендентів від Блоку Литвина, вони внесли значний вклад у подолання 3-х відсоткового бар’єру до Верховної Ради України.

Згідно з проведеними заходами, обласна, всі 35 районних та міських парторганізацій Народної Партії Київщини на партійних конференціях, засіданнях виконкомів проаналізували підсумки результатів роботи на виборах кожного первинного осередку, дали їм принципову оцінку. Також дана оцінка кожному депутату обласної, районних, міських рад.

Нині зусилля обласної парторганізації зосереджені на подальшій активізації організаційної та ідеологічної роботи партійних осередків, підбору, розстановці та навчанні кадрів, особливо депутатів усіх рівнів. Надихає на перспективу той факт, що регіональна парторганізація Народної Партії має необхідний потенціал у поєднанні молодих та зрілих, професійних кадрів, що є запорукою виконання обласної передвиборної Програми та Статуту Народної Партії.

ВІКТОР СІНЧЕНКО, голова Київської обласної п/о НП
«Народна» №44 (117) від 10 листопада 2007 р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".