- Головна
- Наші новини
- Точка зору
Право на існування
09.02.2012
Проблема наявності людей без певного місця проживання здебільшого актуальна для міст обласного значення та столиці. Пересічні громадяни, як правило, цією проблемою не переймаються, адже у суспільстві існує усталений стереотип: якщо людина опустилася на дно суспільства, то в цьому лише її вина. Проте люди без певного місця проживання – це теж люди, у кожного з них своя історія життя і вони теж мають право на нормальне життя. Про проблеми бездомних розповідає депутат Черкаської обласної ради, голова Уманської міської організації Народної Партії Галина Кучер.
– Чи мають люди без певного місця проживання право на медичну допомогу, харчування і притулок? Чи є держава гарантом їх права на гідне життя?
– Система реінтеграції бездомних осіб – комплекс заходів для здійснення процесу повернення бездомних осіб до життя в суспільстві як повноправних його членів.
У процесі реінтеграції бездомних досить актуальним питанням є надання медичної допомоги, а також вчасне проведення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів у закладах соціального захисту для бездомних громадян. Спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я України №28/26 від 24.01.2007 затверджено Інструкцію про організацію надання соціально-медичних послуг і санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів у закладах соціального захисту для бездомних громадян та звільнених осіб та Порядок взаємодії закладів соціального захисту для бездомних громадян та осіб, звільнених із місць позбавлення волі, із закладами охорони здоров’я щодо надання медико-санітарної допомоги цим категоріям громадян.
Суб’єкти, які забезпечують реінтеграцію бездомних осіб, надають не лише соціально-медичні послуги, а й тимчасовий притулок, юридичні, освітні, реабілітаційні послуги. Послуги можуть надавати і на платній, і на безоплатній основі відповідно до законодавства.
– Чи мають бездомні право брати участь у виборах?
– Людина, яка не має постійного місця проживання, не може проголосувати на президентських чи парламентських виборах, оскільки у неї відсутня реєстрація за місцем проживання.
Відповідно до Положення про Центр обліку бездомних осіб одним із завдань цього центру є сприяння забезпеченню реалізації конституційного права бездомних осіб брати участь у виборах та подання органам ведення Державного реєстру виборців відповідних відомостей згідно із законодавством.
– Чи одержують пенсію бездомні?
– Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» бездомні громадяни, як і всі інші громадяни України, мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку із втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим законом. Але тільки за умови, що у них є реєстрація за місцем проживання.
Відповідно до Положення про Центр обліку бездомних осіб одним із завдань центру є також допомога у відновленні документів та збір документів для отримання пенсії за віком чи по інвалідності.
– Чи є державне забезпечення бездомних?
– Фінансування заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей, здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Додаткове фінансування здійснюється за рахунок залучення коштів об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, благодійних організацій та фізичних осіб.
Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади можуть надавати на конкурсних засадах бюджетні кошти для здійснення об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями недержавної форми власності заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей.
Правила проведення конкурсу на отримання бюджетних коштів для здійснення зазначених заходів встановлюються органами місцевого самоврядування та місцевими органами виконавчої влади.
З переможцями конкурсу укладаються договори щодо умов і обсягу фінансування заходів та порядку їх проведення.
Підготував Микола Костецький
(Черкаська обл.)
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»
02.10.2019
Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України
Публікації
Правда, яку не кажуть людям
02.11.2019
Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".