Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Росія та Україна прагнуть створення в майбутньому митного союзу з ЄС - EurActive

27.05.2011

Під час обговорення в рамках Європейського бізнес-саміту, що відбувся 18 травня у Брюсселі, було досягнуто консенсусу, що Україна, Росія та ЄС у довгостроковій перспективі утворять спільний економічний простір, зазначається у статті.

Олєґ Фомічєв, заступник міністра економічного розвитку Росії, заявив, що Москва відкрита до поглибленої співпраці із ЄС, в тому числі політичної і хотіла б «максимально можливо» наблизитися до ЄС, за винятком хіба що членства. Через великі розміри Росії, на його думку, Москва не може розглядатися як потенційний член ЄС, але Посква поділяє цінності Євросоюзу.

У довгостроковій перспективі відносини ЄС та Росії Фомічєв бачить у трьох етапах. Найближчим часом слід домовитися про безвізовий режим. У середніх часових рамках має йтися про підписання договору про вільну торгівлю. І років за 20, можливо, буде утворено митний союз із ЄС. До цього кроку, за словами заступника міністра, Москві слід ретельно підготуватися. Самі лише переговори триватимуть 10 –15 років. Крім того, слід зробити конкурентноздатною російську промисловість.

Валерій П’ятницький, заступник міністра економіки України, заявив, що відносини із ЄС – «один із головних пріоритетів» для його країни. А створення митного союзу між сторонами можливе за 15 років, вважає він. Він також зауважив, що у таких часових рамках можливі і тісніші форми інтеграції, йдеться у виданні.

П’ятницький висловив сподівання, що вже цього року буде підписано Угоду про асоціацію між ЄС та Україною: «Ми віримо, що це будуть всебічні відносини. Ми говоримо про політичний вимір, правосуддя та внутрішню політику, секторальну співпрацю, створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі, домовленості про візовий режим, про наближення нашого законодавства та покращення роботи наших інституцій і нашого бізнесу, щоб конкурувати на внутрішньому ринку ЄС».

Два представники бізнес-спільноти, які виступали на саміті, погодилися, що створення митного союзу – справа порядку 15 років, пише автор статті.

Ендрю Кренстон, старший партнер у Росії консалтингової компанії KPMG, зазначив, що деякі сектори економіки потребують часу для адаптації.

Єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Оттінґер заявив, що російські проекти з будівництва газопроводів в обхід України – Північний потік та Південний потік – «не вихід». Він закликав вийти на новий етап у транспортуванні газу – на засадах конкурентності, створюючи спільні підприємства, запроваджуючи передові енергозберігаючі технології в Росії та Україні.

 

Оригiнал матерiалу:
http://www.euractiv.com

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".