Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Еволюція чи революція?

27.03.2012

 

 

Останні події на політичній арені України ще раз підтвердили неприємний висновок – напередодні парламентських виборів основні політичні гравці налаштовані здобувати рейтингові бали виключно за рахунок нагнітання ситуації. Риторика політиків та залежних від них ЗМІ зводиться до взаємних звинувачень у злочинній діяльності, до закликів власним прихильникам чинити прямий опір намірам та ініціативам конкурентів, до публічного озвучення гасел, що лише відкрите протистояння зможе змінити ситуацію.

Аргументи у подібному шквалі претензій не потрібні – «влада» є поганою лише тому, що вона «влада», «опозиція» винна у всіх бідах теж завдяки тому, що вона «опозиція». Слова «влада» і «опозиція» у лапках, адже пересічний українець навряд чи згадає, скільки разів вони мінялися місцями.

Щоправда є між виборчими циклами і відмінності – кожного разу стиль політичного спілкування набирає більшого радикалізму, а сприйняття виборцями цього стилю – більшого відчуження. Відповідно сьогодні людей важко підняти на акції протесту не тому, що наслідки соціально-економічної кризи оминули їх стороною, а тому, що громадяни абсолютно втратили віру у здатність ворогуючих партій забезпечити інший, цивілізований шлях розвитку України.

У такому хаосі, коли кожна зі сторін апелює до європейського політичного досвіду, але чомусь уникає його втілення на практиці, виключно нагальною потребою для нашої політичної системи є акцентування уваги людей на справді конструктивних політиках і об’єднаннях. Насамперед – Народній Партії.

Скільки б не заявляли, що рутинна робота у комітетах Верховної Ради України та комісіях місцевих рад мало впливає на вибір громадян, і скільки б не казали, що участь політика у мітингу з приводу будівництва/ремонту дороги/лікарні/школи принесе йому більші електоральні здобутки, ніж забезпечення вирішення цієї справи – життєва мудрість нашого народу має взяти гору.

Люди починають розуміти, що популістський, мітинговий шлях до влади є набагато простішим для політика, але й абсолютно непотрібним для громади. Що захисту особистих інтересів слід чекати не від палких прихильників ідеологічних течій, а від досвідчених фахівців. Що реальну користь для округу може принести депутат, який знає його проблеми та вміє їх вирішувати, а не випадковий кандидат, єдиним досягненням якого є близькість до лідера партійного списку. Що слова набагато менше розповідають про людину, ніж справи.

Сьогодні Народна Партія має пройти черговий іспит на здатність конструктивної, поміркованої, центристської політичної позиції заявити про себе на тлі політиканської вакханалії, довести виборцям, що відмова від протистояння і готовність до діалогу – це й є справжній європейський шлях для України.

Олександр Логінов

(м. Вінниця)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".