Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Інформація про роботу депутатської фракції «Блок Литвина» у Верховній Раді України протягом останніх двох років

11.11.2009

Блок Литвина одразу після виборів Верховної Ради України шостого скликання взяв курс на конструктивну роботу в парламенті, маючи на меті реалізацію своєї передвиборної програми та захист інтересів своїх виборців.

Пріоритетність положень передвиборної програми стала головною і при визначенні членами фракції «Блок Литвина» своєї участі у роботі  парламентських комітетів. Зокрема, представники фракції очолюють Комітет з питань бюджету та Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Крім того, члени фракції представлені ще у 14 комітетах Верховної Ради України.

Такий чіткий і зрозумілий підхід депутатської фракції «Блок Литвина» до визначення своєї парламентської політики значною мірою сприяв налагодженню діяльності Верховної Ради України шостого скликання.

Ключові положення передвиборної програми фракція «Блок Литвина» реалізує у вигляді законодавчих ініціатив. Уже під час першої сесії членами фракції було розроблено і зареєстровано 21 законопроект та проект постанови Верховної Ради України.

Під час другої сесії членами фракції «Блок Литвина» було розроблено і зареєстровано у парламенті 47 законопроектів та проектів постанов Верховної Ради України. Крім того, представники фракції у цей період виступили співавторами 67 законопроектів, розроблених за участю членів інших фракцій.

Особливу увагу фракція «Блок Литвина» приділяла питанням підготовки законопроектів соціального спрямування, зокрема, про: захист інтересів дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування та напівсиріт; надання статусу державного службовця медичним, педагогічним і науково-педагогічним працівникам та ін.

Ще однією принциповою ініціативою фракції «Блок Литвина» на другій сесії була пропозиція прийняти законопроект «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель» і тим самим усунути один із найбільших корупційних інститутів у державі – Тендерну палату. Однак тодішня ситуативна більшість парламенту проігнорувала цей законопроект, засвідчивши тим самим, що досить часто при прийнятті рішень переважають корисливі інтереси окремих політиків та наближених до них бізнес-угруповань.

Усвідомлюючи всю вагу відповідальності за долю країни, депутатська фракція «Блок Литвина» в умовах політичної кризи, що загострювалася, запропонувала 8 липня 2008 року План невідкладних дій для подолання політичної кризи, забезпечення відповідальних дій влади та консолідації суспільства. Цей програмний документ містив низку конкретних комплексних заходів політичного, економічного та соціального характеру, спрямованих на подолання протистояння у суспільстві та забезпечення ефективних дій влади.

У ході третьої сесії парламенту, керівництво фракції брало активну участь у консультаціях і переговорах щодо утворення нової коаліції після припинення діяльності т.зв. «Демократичної коаліції», а також у погодженні кандидатури на посаду Голови Верховної Ради України. Як наслідок, фракцією було прийнято рішення про висування кандидатури В.М.Литвина на посаду Голови Верховної Ради України та входження фракції до коаліції депутатських фракцій. Це дало можливість надати роботі парламенту системного характеру, формувати порядки денні пленарних засідань, виходячи із злободенності питань та політичного консенсусу.

Під час третьої сесії членами фракції «Блок Литвина» було розроблено і зареєстровано у парламенті 22 законопроекти та проекти постанов Верховної Ради України. Крім того, представники фракції стали співавторами 63 законопроектів, розроблених за участю членів інших фракцій.

З метою привернення уваги суспільства до актуальних проблем соціально-економічного та суспільно-політичного життя фракцією «Блок Литвина» за час другої сесії  було виголошено 27 офіційних заяв. Вони, зокрема, стосувалися проблем: усунення практики блокування роботи парламенту; розвитку подій навколо прийняття змін до Державного бюджету на 2008 рік та прийняття Державного бюджету на 2009 рік; важливості підписання угоди про створення коаліції «Національного розвитку, стабільності та порядку»; необхідності врегулювання українсько-російських стосунків у газовій сфері та ін.

На четвертій сесії Верховна Рада України прийняла важливий соціальний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (стосовно погодинної оплати праці)» (Закон № 1574-VI), ініційований народними депутатами від фракції «Блок Литвина». Цим законом шляхом внесення змін до Закону України «Про оплату праці», Кодексу законів про працю України та Бюджетного кодексу України створені правові передумови для запровадження погодинної заробітної плати. Зокрема, в Бюджетному кодексі України передбачено норму щодо обов’язкового визначення у законі про державний бюджет України не лише мінімальної місячної, а й погодинної заробітної плати, що особливо важливо при частковій зайнятості працівників в умовах економічної кризи і скорочення виробництва. Таким чином, представниками Блоку Литвина зроблено вагомий крок на шляху до виконання своє передвиборної програми, одним із основних пунктів якої у соціальній сфері було введення погодинної оплати праці.

До здобутків фракції у соціальній сфері слід також віднести ухвалений на четвертій сесії Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Закону «Про трубопровідний транспорт» (щодо зняття заборони на приватизацію житлового фонду державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту) (Закон № 993-VI), внесений фракцією. Запропоновані зміни відновили права громадян, які працюють у системі підприємств магістральних газопроводів, на приватизацію житлових приміщень, що перебувають на балансі відповідних підприємств.

Крім того, було схвалено в цілому розроблений за участю представників фракції закон про внесення змін до деяких законів України з питань забезпечення житлом громадян (Закон № 1510-VI), спрямований на розв’язання житлової проблеми для  військовослужбовців.

Під час четвертої сесії було прийнято низку законів, спрямованих на підтримку сільськогосподарських виробників і в розробці яких взяли безпосередню участь члени фракції «Блок Литвина». Йдеться, зокрема, про закони:

про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку сільськогосподарської продукції, страхування ризиків сільськогосподарського виробництва та впровадження заходів з відновлення тваринництва і реалізації соціальних програм на селі) (Закон № 1447- VI);

про оптові ринки сільськогосподарської продукції (Закон № 1561- VI).

Фракція «Блок Литвина» ініціювала також прийняття невідкладних заходів, спрямованих на підвищення соціального захисту населення. З цією метою представниками фракції було зареєстровано проект постанови «Про деякі невідкладні заходи, спрямовані на підвищення соціального захисту населення», яким передбачалося доручення Кабінету Міністрів підготувати з урахуванням вимог статті 3 Конституції України та внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції, спрямовані на підвищення соціального захисту населення.

Уже на початку п’ятої сесії фракція «Блок Литвина» виступила з низкою ініціатив, спрямованих на посилення соціального захисту громадян.

Зокрема, 3 вересня 2009 року від фракції були внесені проекти постанов:

про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення;

про державне регулювання цін на споживчі товари, які мають суттєве соціальне значення для населення;

про недопущення порушень прав на працю та оплату праці в умовах фінансово-економічної кризи.

На жаль, для підтримки цих життєво важливих ініціатив фракції у парламенті не вистачило кількох голосів.

Разом з тим Верховна Рада України ухвалила в цілому як закон внесений від фракції «Блок Литвина» законопроект про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати (щодо соціальних стандартів).

Цим законом передбачається встановлення з листопада 2009 року та на 2010 рік нових розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати, що має забезпечити належний соціальний захист кожного громадянина України у період фінансово-економічної кризи з урахуванням постійного зростання споживчих цін.

Члени фракції «Блок Литвина» 5 листопада ц.р. також підтримали внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (щодо забезпечення виплати пенсій та соціальних допомог у підвищеному розмірі).

До вагомих здобутків фракції «Блок Литвина» на п’ятій сесії парламенту слід віднести і те, що 23 жовтня 2009 року фракція домоглася прийняття Верховною Радою рішення про виділення коштів на будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро в місті Запоріжжі. Відповідний законопроект, що передбачає внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», був ініційований представниками фракції «Блок Литвина» і підтриманий майже 400 народними депутатами. Будівництво автотранспортної магістралі через Дніпро має стратегічне значення не лише для лівобережної і правобережної частин міста Запоріжжя, а й для всієї України.

Підбиваючи підсумки роботи фракції «Блок Литвина» за останні 2 роки слід зазначити, що за цей час члени фракції розробили і зареєстрували у парламенті 95 законопроектів та проекти постанов Верховної Ради України. Крім того, представники фракції є співавторами 113 законопроектів, розроблених за участю членів інших фракцій.

Реагуючи на злободенні події і проблеми соціально-економічного та суспільно-політичного життя депутатською фракцією «Блок Литвина» виголошено більше 40 офіційних заяв, що були розміщені на офіційному сайті Народної Партії, а також надруковані у газетах «Народна» та «Голос України». До активу народних депутатів – членів фракції «Блок Литвина» слід також віднести близько 950 виступів у сесійній залі парламенту при розгляді Верховною Радою України питань порядку денного.

Насиченою була робота фракції «Блок Литвина» із зверненнями, заявами та скаргами громадян. За час діяльності Верховної Ради України шостого скликання на адресу фракції та народних депутатів, що входять до її складу, надійшло понад 3400 письмових звернень громадян. Члени фракції провели у регіонах майже 2000 зустрічей з виборцями, а також понад 1200 особистих прийомів.

Аналіз звернень громадян засвідчив, що найбільше їх турбують питання соціального захисту та пенсійного забезпечення, повернення втрачених заощаджень, забезпечення законності й правопорядку, роботи органів влади усіх рівнів. На підставі звернень громадян було підготовлено близько 38 тисяч  депутатських звернень. З найбільш злободенних  проблем представниками фракції «Блок Литвина» подано 331 депутатський запит.

Для забезпечення постійного зв’язку та роботи з виборцями фракцією «Блок Литвина» визначено персональне представництво її членів в усіх регіонах України, де функціонують 127 громадських приймалень народних депутатів на місцях для проведення особистого прийому громадян.

Фракція «Блок Литвина» і надалі налаштована робити усе можливе для спрямування діяльності парламенту у конструктивне русло та прийняття ним рішень, спрямованих на розв’язання реальних проблем, які стоять перед державою і народом. Її законодавчі ініціативи та практичні дії будуть спрямовані на розумне державне регулювання економіки, підтримку найманих працівників і працівників бюджетного сектора, малого та середнього бізнесу, соціальний захист інвалідів та людей похилого віку, підтримку молоді.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".