Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
«Мовний» законопроект як основна інформаційна технологія на парламентських виборах

10.07.2012

«Доброю» традицією в Україні стало педалювання напередодні чергових (чи позачергових) виборів питань, які у той або інший спосіб проводять низку умовних кордонів в українському суспільства: «свої – чужі», «російськомовні – україномовні», «западенці – східняки», «православні – греко-католики» та інші. Зводяться по цим кордонам нові барикади, або ж оновлюються старі.

І разом зі зведенням кордонів лунають запевняння: «Ми єдиний народ», «Нас єднає майбутнє» чи щось подібне до цього.

Чому сьогодні, у котрий раз реалізовується зазначена технологія, і чи матиме вона успіх?

Єдиним виправданням політикам по той та інший бік «барикади», яку звели внесення та спроба прийняття дискусійного законопроекту є абсолютний вакуум програмних ідей та інформаційних приводів для ведення виборчих перегонів.

Чим один кандидат вирізняється від іншого? Кількістю розданої гречки? Тоді вибори стали б звичайною формальністю – у кого більше грошей на підкуп виборців – той і перемагає.

Але ж люди чекають на ідеї, і простими гаслами, на кшталт: «Зробимо усіх виборців щасливими», «Пенсіонерам – високі пенсії, молоді – достойну роботу», «Дітям морозиво, а бабі – квіти» уже не обійдешся. Люди цьому не вірять, а ті, хто під цими гаслами виступає, лише втрачає їхні голоси. Відверта брехня, що вже завтра зарплати в Україні будуть по 1000 євро, теж не сприймається.

Що ж залишається робити? Розпочинати конфронтацію! Втягувати у неї якомога більшу кількістю людей, нагнітати у ЗМІ суцільну істерію, звертатися до виборців уже не з пропозиціями: «Будь-ласка оцініть нашу програму», «Поміркуйте над пропозиціями», «Оберіть кращий для себе варіант», а з революційними гаслами: «Захистимо!», «Ганьба!», «Руки геть!» і таке інше.

Емоційно збуджені виборці, які ще кілька тижнів тому відчували себе зрадженими та розчарованими в усіх політиках та партіях, підуть на вибори. І у черговий раз проголосують не «за», а «проти» когось.

Миттєво забуваються економічні негаразди і соціальні проблеми, не помічаються помилки діючого уряду, не згадують і прорахунки колишнього. Під єдиним прапором йдуть на вибори і влада, і опозиція. Цей прапор – конфронтація. Причому, абсолютно байдуже через що. Не було б мовних проблем – знайшли б інші.

Немає жодних сумнівів, що все це робиться за попередньою домовленістю нібито ворогуючих сторін. І тим, і іншим подібна ситуація лише приносить електоральні бали. Це не бокс, і не боротьба, і взагалі – не спорт. Це – реслінг. Театралізоване дійство, шоу, в якому результат відомий заздалегідь.

Ось тільки грають мешканці українського політичного Олімпу не на публіку, а на результат. Який їм має забезпечити введені в оману виборці.

 

Марина Ковальчук

(м. Вінниця)

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".