Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Для спокою душі…

06.09.2012

Для спокою душі_250.jpgУ комфортному затінку радісно-яскравого різнобарв’я великих парасольок, що надійно захищають столики від ще доволі спекотного сонечка, 7 вересня підопічні Білоцерківського психоневрологічного інтернату відзначатимуть 40-річний ювілей із дня утворення прихистку їх змучених тяжкими недугами душ.

Завдячуючи турботі голови Київської регіональної організації Народної Партії, кандидата в народні депутати України по Білоцерківському округу №90 Людмилі Дригало, яка заздалегідь попіклувалася про придбання набору із 8 парасоль для інтернатівського майданчика відпочинку, навколишній світ для бідолашних жінок, що страждають на психічні розлади, став трішечки світлішим і добрішим. Адже смакуючи на природі цілющі фіточаї, споглядаючи мальовничу красу раннього бабиного літа та насолоджуючись свіжим, тонізуючим повітрям, пацієнткам набагато простіше відволіктися від стресів, надмірних переживань і депресивного стану, ніж у задушливих, набридлих палатах установи, де постійно проходять роки їхнього життя. Радіють такій можливості як дівчата віком до 30 років із так званого «молодіжного» відділення інтернату, так і літні жінки з відділення посиленого догляду.

- Наш психоневрологічний інтернат наразі переповнений, - ділиться проблемами закладу його директор, Заслужений працівник соціальної сфери України Оксана Загородня. – Ми мали б утримувати 210 осіб, але на сьогодні опікуємося 221 пацієнткою. Звісно, для нашого контингенту вкрай важливе перебування на природі, особливо в теплий період, позаяк для нормального функціонування  та відновлення нервової системи й зняття тривожного стану конче необхідний кисень. Тож парасолі для нашої відкритої зони відпочинку, подаровані народницею Людмилою Дригало – не просто окраса ландшафту в європейських традиціях, а обов’язкова передумова організації відпочинку хворих поза стінами інтернату. Адже перебування на вулиці без укриття від прямих сонячних променів для наших підопічних, особливо тих, хто страждає на епілепсію, або пережив інсульт – шкідливе й не прийнятне.

З огляду на те, що пацієнтки психоневрологічного інтернату знаходяться на повному державному утриманні, а державне фінансування закладу, як зазначає директор інтернату, з кожним роком лише зменшується (наразі установа отримує лише 60% бюджетних коштів від потреб), впоратися самотужки із матеріальними проблемами адміністрація не в змозі. А от чекати допомоги від родичів, чи опікунів – годі й сподіватися. Бо навіть ті, хто не відмовився від недужих на психічний розлад, в основному й самі належать до малозабезпечених верств населення. Тому керівництво інтернату змушене звертатися по допомогу до благодійників. Однак, як із прикрістю зауважує Оксана Загородня, через стигматизацію – упереджене ставлення до пацієнтів із психічними розладами з боку суспільства, вона всюди чує зневажливі відмови.

- Людмила Дригало – єдина з підприємців Білої Церкви, котра завжди відгукується на наші прохання, з розумінням та співчуттям ставиться до потреб психічно хворих жінок, - констатує очільниця інтернату. – Вона – прекрасна людина з високоморальними душевними якостями, котра, мабуть, якби могла, весь світ обійняла б, аби захистити від бід та негараздів.

За словами Оксани Загородньої, очільниця народників Київщини Людмила Дригало співпрацює з психоневрологічним інтернатом вже понад 10 років, перераховує благодійні кошти на рахунок закладу, надає допомогу продукцією ТМ «Дригало», сприяє щорічному відзначенню 3-го грудня Міжнародного Дня інваліда. До того ж, її особисте знайомство і тепле спілкування з недужими, а також маленькі косметичні жіночі дрібнички в подарунок на знак уваги до підопічних, вселяють у пацієнток емоційне піднесення, позитивні емоції, можливість відчути себе потрібними і привабливими.

- Це, безперечно, дуже важливий внесок у їхню психотерапевтичну реабілітацію, за що ми, працівники інтернату, щиро дякуємо Людмилі Дригало, - зазначила Оксана Загородня. Насамкінець нашої розмови вона наголосила: «Але, насамперед, їй вдячні наші пацієнтки. Цих жінок життя не пестило, вони обділені долею, тому краще за інших, здорових і успішних, вміють цінувати тих, хто добре до них ставиться, хто небайдужий до чужого горя і завжди готовий прийти на допомогу ближньому».

 

Олена ЛИТВИНОВА

(м. Біла Церква)

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".