Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Людмила Дригало: «Соціальна захищеність громадян – основа розвитку демократичної держави»

27.08.2012

Соціальна захищеність громадян_250.jpgЦього року український народ відзначає 21-у річницю найвизначнішого державного свята – Дня незалежності України. Ми подорослішали ще на рік. Переконалися: за весь цей час добре навчилися хіба що виживати, але погано розуміємося на тому, як жити по-справжньому. Наші сподівання часів становлення молодої держави – досягти всього й одразу – достатку, соціальної забезпеченості, європейських стандартів життя – все ще залишаються мріями.

Маємо те, що маємо: мізерні зарплати й пенсії, скорочення соціальних виплат і пільг 16 категоріям громадян, підвищення тарифів на комунальні послуги, цінова недоступність якісного медичного обслуговування. І все це відбувається на фоні тотальної корупції всіх гілок влади, ускладнення розгляду судових справ, які пов'язані із пенсійним забезпеченням, нарахуванням зарплатні та соціальних виплат, а також невиплата вже відсуджених грошей та неможливість простій людині відстояти свої законні права – як пенсіонеру, чи робітнику, так і підприємцю або працівнику бюджетної сфери.

Розчарування! Воно їсть душу, мов іржа. Скрізь чути нарікання з приводу ухвалених «кнопкодавами» новітніх стандартів «соціальної справедливості». В перекладі зрозумілою мовою, тепер пільги і соцгарантії взагалі можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає. Люди гірко кепкують, мовляв, з точки зору діючого уряду, ідеальний українець – це той, хто все життя справно платив податки, завжди усім був задоволений, помічав «покращення життя сьогодні» ще вчора і помер у перший місяць після виходу на пенсію.

 

Як далі?

Посипати голову попелом, мовляв, що було, те й буде: історія України – це завжди історія її поразок? Ні, журитися-плакати, не отримавши бажаного – поведінка дитяча. А ми – дорослі, 21-річні. Бути дорослим – означає бути мудрим і відповідальним. Без ілюзій. Без політиканських істерик. І без самообману. Аналізувати й робити висновки. Перестати пливти за течією. Вимагати не передвиборних подачок від «годувальників», а звіту від нечистих на руку слуг народу за доручені їм громадські кошти, а також прийняття законів, що не декларуватимуть, а реально захищатимуть інтереси громадян. Це не є легкий шлях: ще Ганді вчив, що найважче – не змінити світ, а змінитись самому. Але іншого шляху немає, якщо ми хочемо коли-небудь вибратися з прірви.

 

Чому бідні? Бо в «тіні»!

Великою мірою соціальна захищеність громадян на місцевих рівнях залежить від соціальної відповідальності бізнесових кіл. Адже в усі часи існували меценати, які вкладали власні кошти в розвиток території свого проживання. Тож і нині бізнес має не гнатися за надприбутками з метою лише власного збагачення, не ховати заробітки за «тіньовими» схемами подвійної бухгалтерії, а працювати так, як це передбачено Трудовим законодавством – з наданням працівникам офіційного працевлаштування й повного соціального пакету. Окрім цього, варто чинити, як радить народна мудрість - «жити самому й давати жити іншому». З власного досвіду роботи ТМ «Дриґало» можу засвідчити: соціальні ініціативи, які здійснює благодійний фонд підприємства, реально змінюють на краще життя білоцерківців. Ми систематично відраховуємо від чистого прибутку певну суму для допомоги незаможним, на розвиток спорту та культури, відбудови храмів. Окрім того, надаємо адресну допомогу мешканцям Білої Церкви через мережу соціальних аптек та магазинів, маємо власний медичний центр, де працівників підприємства обслуговують за пільговими цінами.

Зрозуміло, що одне з найбільших податкових навантажень у світі жодним чином не сприяє бізнесу вкладати гроші у суспільні справи. Саме тому так важливо, що в майбутньому парламенті матимуть змогу працювати не лише «партійні бійці», а й мажоритарники, тобто люди «від землі». Адже саме господарники, обізнані реальним станом справ на місцях, здатні створити відповідний реаліям часу Податковий Кодекс та напрацювати дієвий механізм соціального захисту громадян України.

 

Людмила Дриґало,

голова Київської регіональної організації Народної Партії,

кандидат у народні депутати України

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".