Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Василь Черній: «Після 20 років незалежності, ще й досі залишається гострим і актуальним питання земельної реформи»

27.08.2012

Після 20 років незалежності_250.jpgКлючовим питанням розвитку аграрної сфери в Україні за роки незалежності стала необхідність адаптації сільського господарства, законодавства у цій сфері до нових умов виробництва.

Зазначений процес об’єктивно супроводжувався змінами. І змінами не завжди на краще. Розповідати, що на селі підвищилися соціальні стандарти – значить брехати самому собі.

Українське село, яке у радянські часи перебувало в єдиній системі народногосподарського комплексу, опинилося сам-на-сам з усіма проблемами перехідного періоду.

Проте, з часом, зусиллями, насамперед, фахівців сільського господарства, господарників і виробничників ситуація в аграрному секторі економіки України почала змінюватися на краще. Так, у Вінницькій області, починаючи з кінця 2008-х, постійно збільшувався урожай зернових, а минулого року було зібрано понад 3 млн. тон зерна, що не було жодного разу за часів СРСР.

Ключових проблем дальшого розвитку села я бачу дві.

Перша. За радянської доби соціальна сфера села і аграрне виробництво  перебували у тісному зв’язку. Сьогодні, як і будь-якій країні з ринковою економікою, менеджерів сільськогосподарського виробництва соціальна сфера цікавить дуже побічно. Відповідно, соціальні зобов’язання має брати на себе держава. І нині, у цій площині є найбільші проблеми розвитку сільських територій. Тож першочерговим завданням є розробка і втілення програми наближення якісних стандартів життя на селі хоча б рівня життя у містах.

Друга. У нас, після 20 років незалежності, ще й досі залишається гострим і актуальним питання земельної реформи. Почавши реформування, держава неодноразово призупиняла процес змін і, навіть, робила певні кроки назад. Така невизначеність у правових відносинах призвела до того, що нині фактично існуючий земельний ринок перебуває у законодавчій тіні. З’являються фактичні латифундії, виникають чисельні порушення у земельних питаннях, а держава часто не може на це реагувати. Тому я вважаю, що одним з нагальних завдань, яке має вирішити Верховна Рада нового скликання є питання прийняття Закону про земельні відносини, яке нарешті врегулює ситуацію з найбільшим українським капіталом – землею.

 

Василь Черній,

народний депутат України

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".