Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Незалежність крізь призму культури

27.08.2012

Незалежність крізь призму культури_250.jpgВідомо, що крізь призму культурних цінностей і того, як вони зберігаються і пропагуються, оцінюється сучасне становище і перспективи країни. Крім того, не слід забувати про те, що туристична галузь України щорічно збільшує свій вклад в дохідну частину бюджету країни. Напередодні Дня Незалежності разом з головою Львівської обласної організації Народної Партії Богданом Іщуком ми простежили тенденції розвитку культурної сфери.

Важливу роль, за словами Богдана Лук’яновича, в суспільному житті кожного народу відіграє належне збереження та популяризація культури, мови, літератури та традицій на загальнонаціональному і міжнародному рівні. «З кожним роком сучасне життя України збагачується різноманітними культурно-мистецькими подіями – виставки сучасного мистецтва, театральні дійства, літературні акції, різнопланові фестивалі. До 1997 року через падіння видавничого ринку фактично зник літературний процес, і коли із прийняттям пільги з ПДВ відновилося видання книжок, література почалася мало не з нуля. Згідно зі статистичними заними, у 1998 р. в Україні існувало лише 600 назв книжок, виданих українською мовою — дитячих та дорослих, художніх та публіцистичних, у тому числі і виданих на початку 1990-х. Сьогодні за рік видається майже 20 тисяч назв, з яких 60-70% – українською. За часи Незалежності українська література не лише народилася, а й стала чинником громадського розвитку, письменники стали персонами інформаційного поля, до них прислухаються, їх цитують. Книжковий форум, який щорічно проходить у Львові, набув світового статусу та приваблює чималу когорту найіменитіших митців слова», - поділився Богдан Іщук.

Щороку з’явяється багато нових видавництв, деякі з них непогано розвинулися, розвивається конкуренція, що сприяє покращенню якості книжок, доступності їх для споживача. Народилися і виросли нові автори, хоча їх не так і багато, як хотілось би.

Було запроваджено багато загальнонаціональних та регіональних ініціатив, скерованих на розвиток літератури та книговидання: конкурси, премії, фестивалі, книжкові ярмарки.

На думку Богдана Іщука, за два останніх десятиріччя в Україні було знищено потужне кіновиробництво, прокат, пресу. Проте найголовнішою проблемою залишається те, що вітчизняне кіно втратило глядача, масову аудиторію, відтак і можливості повноцінного зворотного впливу, зв’язку з соціумом. Не було створено належних умов для підготовки нового покоління режисерів. Добре, що за 20 років українці не втратили найдавніший міжнародний кінофестиваль «Молодість» і реанімували кілька інших. У міжнародних кіноколах про Україну заговорили після отримання трофеїв у Каннах Ігорем Стрембіцьким, Мариною Вродою.

«Попри всі негаразди, розвивається музейна справа. Сьогодні працює понад 400 державних музеїв і близько чотирьох тисяч громадських музейних закладів. На теренах Львівщини – 115 музеїв та музейних кімнат. У фондах громадських музеїв зберігається 93 тисячі пам’яток. Тільки у 1990-2005 роках у Львівській області було зареєстровано 60 нових громадських музеїв. Завдяки великій кількості культурних й архітектурних пам’яток і беззаперечній красі міста Львів внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. На території області є також низка визначних пам’яток архітектури. Однак сьогодні інфраструктура у сфері культури і мистецтва Львівщини є недостатньою для підвищення загальнонаціональної ролі міста у розвитку української культури. Складними є проблеми збереження історико-архітектурних пам’яток, фінансово-матеріальний стан культурних установ, особливо в малих містах», - підсумував Богдан Іщук.

 

Мілана ЗЛАТОВІЧ

 Фото автора

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".