Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Лісівники Львівщини відзвітувалися за свої фінанси

05.03.2012

Deineka.JPGЛіси у суспільному житті країни мають велике екологічне, економічне і соціальне значення. Невипадково 2011 рік був проголошений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародним роком лісів. В розмові з начальником Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, керівником депутатської фракціїї Народної Партії у Львівській обласній раді, членом виконкому Народної Партії Анатолієм ДЕЙНЕКОЮ ми підняли питання порушень та зловживань в лісовому господарстві, а також провели аналіз фінансових показників.

«У 2011 році в лісовому фонді Львівщини виявлено 9945 кбм. самовільно зрубаної деревини деревини. З них в лісах обласного комунального лісогосподарського підприємства "Галсільліс" 4509 кбм. деревини, в лісах Міністерства оборони України – 1209 кбм, - розпочав Анатолій Дейнека. І продовжив: В лісах Львівського обласного управління лісового та мисливського (ОУЛМГ) господарства виявлено 939 випадків незаконної рубки лісу загальною кубомасою 4167 кбм. деревини, що на 335 кбм. менше, ніж у 2010 році». Слід зазначити, що найбільше незаконних рубок минулоріч було скоєно в лісах «Галсільлісу» (30,8 кбм на 1 тис.га лісового фонду) та лісах Міноборони (30,1 кбм на 1 тис.га. Завдяки ефективній роботі працівників державної лісової охорони виявлено 382 лісопорушники, 207 справ передано до правоохоронних органів.

Для покращення якості контролю за дотриманням вимог лісового законодавства лісокористувачами області діє лісова інспекція Львівського ОУЛМГ. Як показала практика, створення інспекції є своєчасним і необхідним кроком. Минулого року спеціалістами інспекції було виявлено більше половини від загальної кількості незаконних рубок по області. За результатами перевірок лісової інспекції порушено 18 кримінальних справ.

За словами Анатолія Михайловича, однією з причин поширення незаконних рубок є діяльність малих лісопильних об’єктів (пилорам), яких в окремих районах нараховується більше сотні. У більшості лісопильних об’єктів відсутня інформація щодо приходу і розходу лісопродукції. Більша частина деревини, яка поступає на лісопильні об’єкти, не клеймована та не маркована, також відсутня документація щодо її походження. Власники лісопильних об’єктів не можуть пояснити джерел її походження та кому вона належить.

«В ході проведених рейдів перевірено 53 лісопильних об’єкти, на яких виявлено без відповідних документів 500 кбм. ділової деревини та пиломатеріалів. Матеріали перевірок лісопильних об’єктів направлено в райвідділи міліції та ГУ УМВСУ у Львівській області.

Хочу також зазначити, що керівництвом управління дається жорстка оцінка нерадивим працівникам лісової охорони, з вини яких скоюються лісопорушення. Так, протягом 2011 року із займаної посади звільнено одного директора лісгоспу, двох лісничих та чотирьох майстрів лісу», - пояснив Анатолій Дейнека.

У 2011 році видатки на ведення лісового та мисливського господарства склали трохи більше 92 тис.грн., в тому числі 10 % – за рахунок державного бюджету. Значне зростання витрат на ведення лісового та мисливського господарства, охорону і захист лісів та постійне зменшення питомої ваги коштів державного бюджету у загальних видатках призводить до вилучення значних сум обігових коштів підприємств, які можна було б залучати до оновлення лісозаготівельної техніки, придбання нових еколого – зберігаючих технологій, тощо.

Негативні процеси у світовій економіці вимагають зменшення затрат на виробництво і пошуку нових ринків збуту продукції. За підсумками роботи лісівників Львівщини у 2011 році було отримано прибутку в сумі 4,4 млн.грн. Як зазначає начальник управління, збиткових підприємств не було. Найбільше прибутків отримали ДП "Бібрський лісгосп" та ДП "Золочівський лісгосп". Протягом звітного року спостерігалося збільшення надходження податків та платежів до бюджету всіх рівнів на чверть в порівнянні з 2010 роком. Крім податків до бюджету, підприємствами галузі за 2011 рік сплачено 38,1 млн. грн. єдиного соціального внеску, що перевищив аналогічний показник за 2010 рік на 37%.

Всі підприємства управління в повному обсязі забезпечили виплату заробітної плати своїм працівникам. Найвищого рівня оплати праці досягли ДП «Стрийське лісове господарство» – 5615,9 грн., ДП «Славське лісове господарство» – 3671,4 грн., ДП «Рава – Руське лісове господарство» - 3070,3 грн, ДП «Бродівське лісове господарство» – 2881,9 грн.

У зв’язку із постійним збільшенням вартості енергоносіїв та залізничних тарифів, намітилася тенденція до зниження рентабельності лісозаготівель – з 9% у 2006 році, до 5,1% – у 2011 році. Вартість реалізованого знеособленого кубометра деревини в круглому чи переробленому вигляді зростає повільніше, ніж складники його собівартості.

Впевненими кроками лісівники Львівщини йдуть по 2012 року. Анатолій Дейнека підсумував: «Протягом 2012 року маємо досягнути ще вищих фінансово-економічних показників. Зважаючи на те, що обсяг реалізації продукції за 2011 рік склав 344,8 млн. грн., цьогоріч запланували збільшити обсяг реалізації продукції до 360,0 млн.грн. Рівень середньомісячної заробітної плати за 2011 рік виріс у порівнянні з минулим роком до 2564 грн. У 2012 році ми запланували підвищення середньої зарплати до 3 тис. грн.

Паралельно із цим, будуть збільшуватися суми сплати податків до бюджету та сплата єдиного соціального внеску. На завершення зазначу, що окрім складної ситуації на ринках лісоматеріалів, окремі політики будуть спекулювати на темі лісу. Ми маємо протиставити їм ефективну роботу з охорони, раціонального використання і відтворення лісових ресурсів. Переконаний, ми справимося із поставленими завданнями!»

 

Мілана ЗЛАТОВІЧ,

Фото автора

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".