Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Микола Шершун виступає за проведення роз’яснювальної роботи серед селян щодо їхніх прав і можливостей задля гідного пенсійного забезпечення

09.02.2012

Микола Шершун виступає за проведення_250.jpgНародний депутат України фракції Народної Партії у Верховній Раді України Микола Шершун звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням розробити відповідні нормативно-правові акти про заходи з роз’яснення членам особистих селянських господарств законодавства, а також їхніх прав і можливостей та необхідності правильного оформлення взаємовідносин із Пенсійним фондом України і центрами зайнятості задля достойного пенсійного забезпечення і врегулювання інших питань. Про це він заявив виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради України 8 лютого 2012 року.

За словами народного обранця, поза увагою з боку держави залишаються проблеми значної кількості селян – членів особистих селянських господарств. Адже умови здійснення господарської діяльності, особливості ґрунтів та несприятливі погодні умови не завжди дозволяють власникам паїв займатися сільським господарством і отримувати від цього прибуток. «Крім того, недосконала державна політика, високі відсотки за кредити і труднощі зі збутом виробленої продукції заважають селянам повноцінно працювати на землі. Тому вони часто здають свої паї в оренду майже за безцінь і шукають інші шляхи виживання», – акцентував М.Шершун.

За такої ситуації селяни мають право звертатися до центрів зайнятості з приводу працевлаштування й отримання допомоги по безробіттю. Але, за словами Миколи Шершуна, на практиці не все так просто і щоб звернутися до центру зайнятості, селянин повинен пропрацювати на своєму паї не менше року, а потім довести, що його діяльність була малоприбутковою. «Саме цей критерій і заганяє багатьох селян у глухий кут, без перспектив і надії на майбутнє, – зауважив М.Шершун. – До того ж членам особистих селянських господарств без оформлення підприємництва не нараховується трудовий стаж. Це призводить до неможливості отримувати гідну пенсію у старості, адже податки від такої діяльності до державного бюджету не надходили».

За чинним законодавством, селянину нараховується стаж роботи і він може розраховувати на пенсію якщо він оформив договір із Пенсійним фондом України і кожного місяця сплачує до нього певну суму зі свого прибутку. «Але, по-перше, не всі члени особистих селянських господарств знають про свої можливості, права і необхідність сплачувати податки. І це, мабуть, головне. По-друге, наявні механізми оподаткування все одно спричиняють значне, а іноді й непосильне навантаження на членів особистих господарств», – сказав Микола Шершун.

На думку депутата-народника, для розв’язання цієї загальнодержавної проблеми, яка, по суті, майже врегульована чинним законодавством, необхідно провести відповідну роз’яснювальну роботу серед селян щодо їхніх прав і можливостей. «Тому я звертаюся до Кабінету Міністрів України з проханням розробити відповідні нормативно-правові акти про заходи з роз’яснення членам особистих селянських господарств законодавства, а також їхніх прав і можливостей та необхідності правильного оформлення взаємовідносин із Пенсійним фондом України і центрами зайнятості задля достойного забезпечення і врегулювання інших питань», – наголосив М.Шершун. Він переконаний, що врегулювання цієї проблеми, зумовить пожвавлення аграрного сектору і певним чином зніме соціальне напруження на селі.

 

Леся Кіхно

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".