Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Василь Черній: «До мене звертаються не лише з Вінниці, а навіть із Донецька та Криму»

17.02.2012

Колишній заступник голови облдержадміністрації Василь Черній уже активно займається законодавчою діяльністю. Окрім цього бере участь у пленарних засіданнях Верховної Ради, розглядає звернення громадян, працює у виборчих округах, у комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин.

Про свою діяльність в якості народного обранця Василь Васильович розповів під час свого перебування у Вінниці.

- Цікаво знати, чи вже всім мешканцям Вінниччини відомо, що вони мають ще одного народного депутата в українському парламенті, який пройшов за списком Народної Партії?

- На жаль, знають про це не всі, тому проявляю активність, спілкуюся з простими людьми й керівниками, виїжджаю в райони, допомагаю, чим можу, і школам, і медичним установам. Але був надзвичайно здивований, коли почав отримувати листи і звернення не лише з Вінниччини, а й з інших регіонів – Донецької, Київської областей і навіть із Криму. Частина з них стосується захисту інтересів громадян і носить особистий характер, але є й звернення з активною громадянською позицією. Запам’ятався лист матері двох дітей-дошкільнят із Вінниці, в якому жінка розповідає про те, як важко переживають малята перехід на літній та зимовий час, причому вона піклується не лише про своїх, а переживає за все підростаюче покоління. Аргументи видалися мені переконливими, тож підготував звернення з цього приводу до Прем’єр-міністра України. А взагалі моя пошта здебільшого складається із земельних питань. Читаю і про особисті образи громадян, і про корупційні схеми в цій галузі. Звичайно ж, мушу діяти, тому і в Держкомзем звертався з цими проблемами. Вони навіть попросили продовжити термін вивчення питання. З однієї зі східних областей надійшло звернення з жахливими фактами щодо несправедливого розподілу квартир, яке також нині в роботі. З Криму отримав цікаве повідомлення щодо реорганізації державних установ, йдеться про зміни в роботі дослідної станції. Колись я працював на півострові й дуже приємно, що там мене ще пам’ятають. Є звернення з Липовецького району, який став для мене, як рідний, адже допомагав тамтешнім мешканцям, особливо ветеранам та інвалідам, коли був депутатом обласної ради. Не залишу цей округ і тепер.

А взагалі працюю з виборцями в громадській приймальні обласного офісу Народної Партії, який знаходиться у дворі головного управління агропромислового розвитку. Тут можна залишити і звернення, і пропозиції, і поради.

- Робота Верховної Ради більше нагадує спектакль із багатьма акторами, принаймні це ми бачимо по телевізору. Там або б’ються, або мітингують. Як почуваєтеся в такій компанії?

- Насправді робота у Верховній Раді має три складових – участь у пленарних засіданнях, у роботі фракції та засідання комітету і діяльність на виборчих округах. Можу з гідністю повідомити виборцям, що я – сумлінний депутат і не пропустив жодного робочого дня, за винятком кількох годин, під час яких брав участь у засіданні аграрного комітету. У нас тепер нові правила: для того, щоб отримати зарплату, депутат мусить розписуватися в спеціальному журналі вранці й після обіду. В такий спосіб хочуть поліпшити дисципліну обранців.

- Чи вже проявляєте якісь законодавчі ініціативи?

- Дуже вдячний вам за це запитання, бо й справді я активно займався підготовкою законопроекту про ринок земель, який декілька разів розглядався на засіданні нашого комітету. Я вніс у нього аж 119 поправок, які підказував мій досвід роботи в аграрній галузі та виконавчій владі. Коментувати їх не буду, адже проект ще не став законом, але сподіваюся, що більше сотні моїх пропозицій депутати врахують. Мною підготовлено законопроект про аквакультуру, співавтором якого є Григорій Калетнік та ще чотири депутати.

- А з трибуни у Верховній Раді вже виступали?

- Так. І цей виступ присвячувався проблемі збереження здоров’я людей, та містив конкретні пропозиції щодо подолання диспропорції доступу до медицини, особливо в сільській місцевості. Пропонував збільшити видатки на галузь до 5 відсотків від ВВП (зараз – 3,5%), а в США – 13%, у Швеції – 12%.Тема наступного виступу – енергозабезпечення.

- Чи спілкуєтеся з депутатами-земляками?

- Звичайно. Достатньо сказати, що в аграрному комітеті нас четверо: головою Григорій Калетнік, його заступником Степан Глусь та ми з Анатолієм Матвієнком. Зустрічаємось із Валерієм Бевзом. А оце йшов на роботу з Катериною Лук’яновою.

- Яку користь земляки у Верховній Раді приносять Вінниччині? Чи займаєтеся лобіюванням регіональних інтересів?

- Я депутатом став нещодавно, лише з листопада, тож вплинути на формування цьогорічного бюджету не міг. Та й у ВР нас мало – лише семеро вінничан, але, звичайно ж, озвучуємо проблеми області, хочемо, щоб сюди надійшло якомога більше коштів. Щодо ініціатив, то було звернення щодо приватизації «Подільського «Артеку», ми зайняли активну позицію, спілкувалися з Мінагрополітики, і табір залишився власністю громади.

- Чи будете знову балотуватися в народні депутати?

- Питання стосовно майбутнього депутатства поки не вирішено, адже виборча кампанія ще не стартувала. Кандидатів у депутати визначатимуть на з’їзді Народної Партії. Поки що я намагаюся бути ефективним депутатом, щоб принести користь людям. А час покаже, де мені краще бути – у законодавчій чи виконавчій владі.

 

Розмовляла Анастасія Трошкова,

обласний щотижневик «Вінничина» №14 від 17 лютого 2012 р.

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".