Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Наш народник – депутат-аграрій-лицар

19.11.2012

Наш народник – депутат-аграрій-лицар_250.jpg«Інвестуючи своїх аграріїв, ми інвестуємо процвітаючу країну»,- постійно й упевнено зазначає молодий народник Юрій Байдала: уродженець с. Івашківка Городнянського району, що на Чернігівщині. На маленькій батьківщині він керує фермерським господарством та представляє інтереси Народної Партії в складі депутатської фракції Городнянської райради.

Він ініціативна, перспективна та добра людина. Саме так відгукуються про нього земляки і колеги. А нещодавно, одне з обласних видань розмістило на своїх шпальтах розповідь про те, що пан Юрій є ще й тренером-ентузіастом, який привіз у рідне село такий вид спорту, як бокс муай-тай («поєдинок вільних» або «вільний бій»), батьківщиною якого є далекий Тайланд...

Прес-служба

Чернігівської обласної організації Народної Партії

 

«Івашківський лицар тайського боксу»...

Юрій Байдала – чоловік, який створив сам себе в буквальному сенсі цього слова. З дитинства хлопець дуже хворів на серце, непритомнів, мав підвищений тиск, багато лежав у лікарнях. Фізичні навантаження Юрію були протипоказані. Але він мріяв про спорт, залізне здоров’я, атлетичну статуру. Таким сьогодні і є, бо наперекір усьому завжди вперто йшов до своєї мети – ще з підліткового віку сам по книжках вивчав різні спортивні методики і займався, займався, пересилюючи себе. Мріяв служити в армії. І таки досяг свого. Коли Юрій 2000 року проходив військову комісію, його визнали як призовника не просто здоровим, а гідним служби в елітних військах. Юрій Байдала охороняв штаб Міністерства оборони України, тодішнього міністра оборони Олександра Кузьмука, Президента Леоніда Кучму та інших поважних осіб. Там же, у 101-й бригаді охорони Міністерства Збройних Сил України, разом із офіцерами старший сержант Юрій Байдала і отримав медаль до 10-річчя Незалежності України. Після строкової служби служив у Чернігівській охоронній агенції «Балу», працював і в Івашківці на тракторі, й на Півночі в Новому Уренгої, що в Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Нині піднімає сільське господарство в рідному селі. Юрій ніколи не припиняв займатися спортом. А оскільки після вступу на відділення фізичного виховання в Чернігівському педагогічному університеті познайомився із фахівцем із тайського боксу Віктором Трохимцем, то й сам захопився цим видом спорту. Мало сказати – захопився: муай-тай просто вразив молодого чоловіка своїми можливостями для розвитку людини й одночасно – шляхетністю.

У Юрія завжди так – бачу ціль, не бачу перепон. Тренувався двічі на день, викладаючись як тільки міг. 2006 року на семінарі в Одесі він отримав тренерську ліцензію і тепер має право сам навчати муай-тай. Нині Юрій Байдала є віце-президентом федерації тайського боксу Чернігівщини, а його вчитель і товариш Віктор Трохимець – її президент.

Юрій почав тренувати в Івашківці підлітків іще того часу, коли прийшов з армії. А як став тренером із муай-тай, то вже має своїх вихованців із тайського боксу. І хоч займатися муай-тай юні івашківські спортсмени почали восени минулого року, вже мають досягнення, які викликають радісний подив і навіть шок. Як?! Як, не маючи матеріальної бази, навіть татамі (спеціальні мати з рисової соломи), жодного іншого необхідного знаряддя, вони досягли таких результатів? Діти займаються в івашківській школі просто на підлозі у спортзалі й навіть зараз, після всіх своїх перемог, тренуються з декількома жилетами, шоломами й наголінниками та двома спортивними матами, розподіляючи все це між собою по черзі. Як?! Як вони перемогли інших спортсменів, що мають і необхідне спортивне знаряддя, і матеріальну базу, котрих відбирали з дитинства, й навчали муай-тай по 10-15 років? А крім того, супротивники мають багатий досвід боїв на рингу? Як?!

Відкритий чемпіонат України з таїландського боксу відбувався в Одесі з 5 по 8 липня, де друге місце посів наш Руслан Бенза. Його срібло багато коштує як для Івашківки Городнянського району, так і для всієї Чернігівської області. Ще раніше, у червні, на відкритому чемпіонаті в Миколаївській області Руслан Бенза та Сергій Ященко зайняли перші місця. Їх привітав сам президент Федерації тайського боксу Миколаївскої області. «Молодці! Красиво виступили!», - сказав він, поклавши руку на плече кожного з юних і спортсменів.

Оце і є роль особистості в історії та непорушність істини: кожній людині, а тим більше – дітям повинна приділятися увага. Юні громадяни незалежної держави, івашківські «тайці» з дитинства вчаться того, що перемоги робляться своїми руками та працею. І якщо хочеш чогось досягти в житті – не очікуй подарунків, не сподівайся на те, що тобі хтось щось винен. Просто став перед собою мету, працюй на неї, йди до неї.

Наші починання з тайського боксу викликали багато сумнівів. І не тільки в Івашківці. Думали про нас так: ну, походять 2-3 підлітки, а потім усе й закінчиться. А я завжди казав і кажу: якщо хоч у одного з вихованців закладене зерно виросте в повноцінний колос – буду щиро радий. Та діти всі дуже старанно займаються, всі дуже змінилися. Коли починали, більшість і пила, і курила. Тепер – ніхто. Вони змінилися. І не тому, що я якийсь там особливий з’явився. Ні. Це вони – особливі. Коли я починав займатися спортом, мені ніхто не допомагав. Тому хочу допомогти цим дітям. І справа не в заняттях саме тайським боксом або просто спортом, хоча спорт необхідний кожній людині для розвитку. Діти побачили свої досягнення. Отримали мету, знайшли чим займатися, зрозуміли, що в житті мусять бути сенс і праця. У нас же не тільки спортивні уроки, а й психологічні. Я проводжу лекцію раз на тиждень. І розповідаю не тільки про муай-тай. Ми розмовляємо буквально про все, радимося. Вчителювання – це не заробляння грошей, наставник має вміти вислухати дитину, відповісти на її запитання. Дати їй можливість розкритися, виговоритися. Іноді розмовляємо по декілька годин. Намагаюся говорити про все, бо коли починали, я відразу сказав, що підтримаю своїх вихованців у спорті й житті. Дав їм свій телефон. А команда, у свою чергу, підтримує кращих представників. Без підтримки колективу Руслан Бенза та Сергій Ященко не зайняли би перших місць. І ми всі вважаємо, що їхня перемога – то перемога всієї нашої команди.

До речі, не має значення, чим ці діти займатимуться в дорослому житті: хтось стане політиком, хтось — спортсменом, хтось залишиться в Івашківці і працюватиме на рідних полях... Але, по-перше, вони будуть здоровими, спортивно розвиненим людьми, а по-друге – поважатимуть працю, вміння існувати в колективі, вибирати в житті мету й наполегливо йти до неї. Цінувати не тільки матеріальне.

Юрій Олександрович навчає їх безкоштовно. Директор школи, яка підтримує таке спортивне починання, пропонувала Юрієві працювати хоч на півставки. Він відмовився: діти повинні знати й запам’ятати: в житті головне – ідея, духовність. І тоді прийдуть і перемоги, і все інше.

Цієї осені 26 підлітків знову розпочали заняття в секції тайського боксу.

 

Анастасія Немирова

Чернігівська обласна газета «Деснянська правда»

№83 (28344) жовтень 2012 року

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".