Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Володимир Литвин: «У 2013 році ринку землі не буде в силу цілої низки обставин»

09.10.2012

У 2013 році ринку землі не буде_250.jpgМинулого тижня Голова Верховної Ради України, Голова Народної Партії Володимир Литвин провів онлайн спілкування з користувачами соціальної мережі Facebook. Спікер парламенту розповів про введення біометричних паспортів, ставлення до відмови депутатів від продовження мораторію на продаж землі, поділився своїм баченням щодо законопроекту про вищу освіту, а також реформування МВС.

Відповідаючи на запитання щодо законопроекту про вищу освіту, який передбачає автономне фінансування для ВНЗ, лідер Народної Партії зауважив, що запропонований документ потребує доопрацювання, а уряд працює над власним варіантом. Він також повідомив, що є прихильником автономії вищих навчальних закладів. «Я за якомога більшу автономію вишів, починаючи з фінансової самостійності і завершуючи прив’язкою диплома до конкретного вишу. Вважаю, що це, окрім усього іншого, призведе до відсіювання тих навчальних закладів, які до цього статусу очевидно не дотягують», – сказав Володимир Литвин.

Розповідаючи про власне ставлення до відмови парламентаріїв продовжити мораторій на продаж землі, Голова Верховної Ради України висловив припущення, що запропоновані законопроекти були, швидше за все, додатковою гарантією проти введення ринку землі, а також спробою сподобатися людям старшого покоління, які не сприймають саму ідею продажу землі. Він висловив переконання, що у зв’язку з цілою низкою причин наступного року не буде введено ринок землі. «Переконаний, що й у 2013 році ринку землі не буде в силу цілої низки обставин. Але мене бентежить інше – тіньовий ринок землі, причому за заниженими цінами», – підкреслив В.Литвин.

Розмірковуючи про вірогідність проведення реформи МВС і плани щодо розгляду і схвалення законопроекту «Про поліцію», Володимир Литвин зауважив: «Спочатку скажу про очевидне і головне: бідний міліціонер – загроза для держави та її громадян. У запропонованому проекті закону багато гарних положень, які перегукуються з європейськими правилами і стандартами у цій сфері. Водночас він «хворий» на загальну українську хворобу – відсутність реальних розрахунків бюджетних коштів на цю сферу. Вважаю, що розглядати це питання треба з урахуванням, насамперед, цього чинника. Реформа заради реформи, особливо в системі МВС, небезпечна справа».

Обговорюючи питання введення в Україні біометричних паспортів, у Володимира Литвина запитали, чи не є такий крок лобістським рішенням в інтересах людей, які контролюють виготовлення таких документів. Лідер народників відповів, що група зацікавлених осіб вдало скористалася зобов’язанням України перед Європейським Союзом і провела в парламенті свій законопроект стосовно цього питання.

Леся Кіхно

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".