Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Вінницькі ліси – для майбутніх поколінь!

15.09.2011

uy99wjknd8_250.jpgЛіс – народне багатство! Лісистість Вінниччини становить 13,8% при оптимальній 15%. Майже 65% лісів області займають рукотворні діброви.

Вінницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства за 2011 р. створено 1005 га нових лісів на землях держлісфонду (105% до плану), 650 га – захисних лісових насаджень. Технологія створення рукотворних дібров Вінниччини є надзвичайно трудомісткою. Створення нових лісів – справа не лише лісівників. Це справа державної ваги – справа всього народу України.

На забезпечення виконання основних завдань «Концепції реформування та розвитку лісового господарства України, обласної програми, яка є складовою державної програми «Ліси України на 2002-2015 роки» та для досягнення оптимальної лісистості на Вінниччині необхідно створити 32 тисячі га лісонасаджень за рахунок еродованих земель, не придатних для сільгоспвиробництва. Спільно з облдержадміністрацією, обласною радою ми працюємо над збільшенням обсягів посадки лісу в області до 5 тис. га на рік. Але це можливо за єдиної умови: виділення достатньої кількості землі під заліснення. Наші держпідприємства успішно виконують державну програму підвищення лісистості Вінниччини. І спільна праця лісівників, органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, жителів області дала гарний результат: за останні роки обсяги лісорозведення в області нарощено майже у 3 рази! І більші завдання нашому трудовому колективу під силу! Завдяки високій самоорганізації кожного, чіткій дисципліні, підвищенню продуктивності праці лісівники Вінниччини домоглися непоганих результатів у роботі. Ефективне ведення лісового господарства лісогосподарськими підприємствами Вінницького ОУЛМГ принесло свої позитивні результати:

 - збільшилася площа дубових насаджень до 79% від загальної площі земель лісового фонду управління ( 55% – у 1955 р);

 - підвищилась продуктивність лісів більше ніж на 10 %;

 - загальний запас деревостанів складає до 45,9 млн. м3

 - середній запас на 1 га вкритої лісом площі - до 232 м3

 - щорічно проводиться відтворення лісів на площі близько 2000 гектарів.

Догляд за новоствореними лісами щорічно проводиться на площі 25 тис. га, рубки формування і оздоровлення лісів – на площі майже 15 тис. га. За 2006-2011 р.р. прийнято під заліснення 5457 га землі, заліснено 5287 га. Інтенсивно розвивається мисливське господарство, збільшується чисельність диких тварин. У кожному держлісгоспі закладено кормові поля (бобові, буряк, кукурудза, топінамбур, конюшина) та ремізи. Підготовлено достатню кількість кормосховищ, підгодівельних майданчиків, годівниць, солонців. Держпідприємства виконали план заготівлі сіна, гіллячкового корму. У вирішенні цих питань провідне місце по праву належить спеціалізованому мисливському господарству ДП "Дашівське ДЛМГ"

За 6 місяців 2011 р. заготовлено 247,6 тис. кубометрів ліквідної деревини: від рубок головного користування – 137,5 тис. кубометрів, від рубок, пов’язаних із веденням лісового господарства та інших, – 110,1 тис. кубометрів. За перший квартал 2011 р. реалізовано продукції на 49 млн 73 тис. грн. (149% проти відповідного періоду 2010 р.).

В умовах глобального потепління, враховуючи те, що на планеті щорічно зникає 8,5 млн га лісу, таким важливим є те, що ООН 2011 рік оголошено Міжнародним роком лісу! На Вінниччині вже стало доброю традицією проведення Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу – в твоїх руках", у якій беруть участь лісівники, керівники області, районів, студенти, учні загальноосвітніх шкіл, представники громадськості, журналісти... За період проведення акції наші юні помічники висадили на Вінниччині майже 3,5 мільйона саджанців лісових культур, створивши 190 га нових насаджень! Це втричі більше, ніж планувалося! Такої масовості при проведенні акції ще не було жодного разу за всі роки. Лише, скажімо, в ДП "Бершадський лісгосп" в єдиний день посадки лісу, 9 квітня, на різних заходах, організованих бершадськими лісівниками, працювало 1,5 тисячі чоловік. По області участь в акції взяли майже 4000 школярів.

 Масово й організовано відбулися 26 березня, 2, 9, 16 квітня суботники, проведені за участю місцевих організацій Народної Партії, лісівників Вінниччини. Під час суботників упорядковано 75,5 га територій парків, скверів, алей, створено 10 нових парків, алей, скверів площею більше 2 га, висаджено 8167 дерев, 3713 кущів, розчищено 102 джерела, очищено від несанкціонованих сміттєзвалищ 382 га лісових масивів. У багатьох населених пунктах нашої області за допомоги лісівників заклали нові парки, алеї та сквери.

Особливого значення ВОУЛМГ надає агітаційно-просвітницькій роботі з жителями області, підростаючим поколінням. У цьому напрямку організована тісна співпраця з обласною газетою "Вінниччина", усіма райгазетами, особливо з Вінницькою обласною державною телерадіокомпанією, обласним радіо. Спасибі педагогам області за велику допомогу в організації просвітницької роботи лісівників. В усіх школах проходять виховні години, уроки природи, уроки з багатьох предметних циклів на тему “Людина та ліс”. Діти Вінниччини жваво відгукнулися на участь у конкурсах дитячого малюнка та на кращий твір. А учениця Чечельницької СЗОШ П’яніщук Ангеліна та учень Тульчинської СЗОШ №3 Григораш Михайло на всеукраїнському рівні завоювали відповідно третє та друге місця в конкурсі на кращий твір та кращий малюнок. Активно в питаннях екологічного виховання дітей працює лісівничий еколого-просвітницький центр Вінниччини, який діє при ВОУЛМГ.

Анатолій Бондар,

депутат Вінницької обласної ради від Народної Партії,

начальник Вінницького обласного управління лісового та

мисливського господарства

 

 

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".