Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Чернігівщина: Бізнесмен, меценат чи законотворець? Знайдеш відповідь – отримаєш результат

13.09.2011

Чернігівщина_250.jpgСправедливо, що закон, за яким відбудуться наступні вибори до Верховної Ради України, має врахувати і забезпечити інтереси різних груп виборців. Тому на початку вересня в Чернігові за участю експертів, помічників-консультантів народних депутатів, депутатів обласних, міських і районних рад, представників політичних партій, громадських організацій та ЗМІ відбулося публічне громадське обговорення питання «Яких змін потребує виборче законодавство України? Позиція громадян». Метою його проведення було не тільки бажання організаторів зустрічі (Всеукраїнська громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив» у партнерстві з Чернігівською молодіжною громадською організацією «Молодь – XXI століття», за сприяння Міжнародного республіканського інституту та Національного фонду підтримки демократії) дізнатися, які ж точки зору панують у політичних і громадських колах Чернігівщини, а також розробити рекомендації щодо вдосконалення виборчої системи в Україні, враховуючи результати проведеного обговорення і в нашому регіоні.

Основним дискусійним питанням, яке постало перед присутніми, було питання «Яка ж виборча система потрібна Україні?»: кількісний склад депутатського корпусу Верховної Ради України, відсотковий бар’єр, структура бюлетенів, фінансування виборів, створення і робота виборчих комісій, співпраця з медійниками тощо. До участі в заході були запрошені і представники Чернігівської обласної організації Народної Партії, точку зору яких щодо виборчої системи та пропозиції щодо вдосконалення Закону про вибори народних депутатів України висловив голова фракції народників в обласній раді, заступник голови обласної парторганізації Микола Дейкун. «Ми впевнені, що зміни в законодавстві відбудуться. Головне, щоб представники влади почули думку пересічних громадян, які й обиратимуть нових представників своїх інтересів на найвищому державному рівні», – зазначив він.

Щодо системи виборів, депутат-народник запропонував присутнім відповісти на доволі просте, але водночас украй важливе запитання: «Якого депутата ми хочемо отримати: бізнесмена, мецената чи законотворця? Відповідно до цього треба впроваджувати і певну систему. Микола Дейкун пояснив, що останнім часом образ депутата (будь-якого рівня), яким він дійсно має бути, потворно викривлений, адже народ часто-густо сприймає обранців, як «банкомати», або як дарувальників всіляких презентів. На переконання Миколи Петровича, це відбувається через певні «стереотипи», які люди вже звикли бачити на блакитних екранах і на шпальтах газет. «Але мета діяльності депутата полягає не в тому, щоб сподобатися народу і загравати з ним», – наголосив народник. На його переконання, обранець має займатися не піаром свого обличчя і стилю, а законодавчою діяльністю і творити закони – однакові для всіх – на користь людей. «І, може, не так важливо, щоб депутат був надто публічною людиною, улюбленцем публіки, – додав Микола Дейкун. – Просто виборці повинні бути впевненими, що є особа, яка представляє їхні інтереси, до якої вони можуть звернутися і яка на законодавчому рівні допоможе вирішити проблемні питання». Отже, народники Чернігівщини віддають перевагу депутату-законотворцю.

Щодо прохідного бар’єра, тут представники Народної Партії висловилися за те, що він повинен становити 1%, з тим щоб були враховані уподобання навіть відносно невеликої кількості населення. А стосовно кількісного складу Верховної Ради України, то в новому скликанні він повинен бути 300 осіб. Пояснюючи таку думку, Микола Дейкун нагадав присутнім, що коли українці обирали Верховну Раду в 1994 році, на одного депутата в середньому припадало приблизно 120 тисяч осіб. Але вже кілька років поспіль ми спостерігаємо, як катастрофічно знижується кількість населення України. Отже, за деякими прогнозами, в 2012 році на одного депутата припадатиме значно менше, ніж 100 тисяч осіб. За словами народника, в такій ситуації повністю об’єктивним є питання щодо зменшення депутатського корпусу парламенту.

Слід зазначити, що Микола Дейкун висловився і за введення кваліфікаційних вимог до кандидатів у народні обранці: «Коли людина має намір обійняти певну посаду, їй висувають певні кваліфікаційні вимоги: освіта, досвід, стаж роботи тощо. А депутат Верховної Ради України – посадовець вищого рангу, тому до нього також – якщо не жорсткіше – мають ставитися кваліфікаційні вимоги. Така людина має бути підготовлена до законотворчої діяльності. І це не приниження особистості, це нормальна практика, перед якою, як і перед законом, всі повинні бути рівні. Тоді не буде розмов про некомпетентність значної частини наших законотворців, і масажистки та секретарки не складатимуть конкуренцію справжнім спеціалістам», – наголосив Микола Петрович.

Стосовно принципу формування виборчих комісій, вони, зауважив депутат облради, мають складатися не лише з представників партій. Треба більш демократично підходити до цього питання і дати можливість широкому колу представників територіальних громад долучитися до виборчого процесу. А щодо участі блоків у виборчому процесі, народники Чернігівщини зазначили: «Немає нічого страшного в тому, що на вибори партії підуть блоком. Для цього лише треба унормувати правила їх участі у кампанії на кшталт деяких країн Європи, які просто підняли прохідний відсоток, відповідно до загальної кількості партій у даному блоці».

Юлія Найда,

прес-секретар Чернігівської обласної організації

Народної Партії

 

 

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".