Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Микола Дейкун: «Якщо суспільство не займеться сьогодні проблемою ВІЛ/СНІДу, хвороба займеться суспільством»

28.07.2011

Микола Дейкун_250.jpgДнями на офіційному сайті Чернігівської облдержадміністрації була опублікована інформація про проведення зустрічі заступника голови ОДА з гуманітарних та політико-правових питань із представником USAID, директором Проекту розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні. У даному заході участь взяв і головний лікар обласного центру профілактики та боротьби (ОЦПБ) зі СНІДом, голова фракції Народної Партії в обласній раді Микола Дейкун. Під час зустрічі Директор Проекту розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні поінформував присутніх про реалізацію проекту в Україні, метою якого є розширення комплексних профілактичних програм для груп високого ризику в усіх регіонах України шляхом розбудови організаційного, фінансового та програмного потенціалу ВІЛ-сервісних НУО (неурядових організацій). Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співробітництво між Чернігівською ОДА і міжнародною організацією USAID – Проект розвитку ВІЛ/СНІД-сервісу в Україні. Головною метою документа є розвиток місцевих можливостей у сфері планування, координації, моніторингу та оцінки виконання заходів щодо протидії ВІЛ/СНІДу в Чернігівській області шляхом надання інформаційної та технічної допомоги обласній раді з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Згідно з Меморандумом технічна допомога, що надається проектом, здійснюватиметься за кошти, які надходять від Агентства США з міжнародного розвитку.

Того дня журналісти поцікавилися точкою зору головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Миколи Дейкуна і щодо проведеної зустрічі, і щодо ситуації з ВІЛ/СНІДом в області. Спілкуючись із представниками ЗМІ, народник спочатку розповів про позитивні результати діяльності Центру, яким керує: «Я постійно кажу, що наша область, на жаль, долучилася до боротьби щодо протидії ВІЛ/СНІДу запізно (нашому Центру лише 5 років, в той час як в інших областях такі структури працюють понад 20 років), але і за такий короткий проміжок часу ми можемо говорити про позитивні результати».

М.Дейкун відзначив, що останні два роки лікарі Центру частіше виявляють ВІЛ-інфікованих, а не задавнені стадії СНІДу, як у перші роки роботи закладу. Це, на його переконання, свідчить про те, що Центр рухається у правильному напрямку щодо своєчасного виявлення на Чернігівщині хворих. Микола Петрович окреслив ще один напрямок, показники якого сьогодні можна назвати позитивними. Це стосується передачі інфекції від матері до дитини. «Доки в області не було Центру, 35% дітей, які народжувалися від ВІЛ-інфікованих матерів, були ВІЛ-інфіковані, – зазначив він. – За останні ж 18 місяців цей показник складає 3%». Головний лікар додав, що взагалі поява Центру в області і діяльність обласної ради в цьому напрямку позитивно вплинули, перш за все, на обізнаність населення: «Головне, почали говорити про проблему СНІДу, про шляхи передачі, наслідки, про шляхи захищення. Це вже немало. І завдяки такій потужній інформаційній тривалій кампанії, помітні певні результати. Це і допомога лікарям, адже тільки силами медицини вони не в змозі подолати проблему».

Микола Петрович висловив власну точку зору і щодо підписання Меморандуму та впровадження Проекту, представленого в ході засідання: «Вважаю, що цей факт увійде в історію Чернігівщини як новий етап подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в регіоні. Ми – десятий регіон, у якому впроваджується дана програма, і ми довго працювали над тим, щоб це відбулося». За його словами, проект увійшов в область своєчасно, що дасть можливість призупинити поширення епідемії ВІЛ/Сніду на теренах Чернігівщини і процес контролю за нею стане керованим.

Не оминув М.Дейкун увагою і програми, які працюють у напрямку підтримки вже інфікованих людей і догляду за ними, але водночас зауважив, що вкрай перспективними в області повинні стати проекти, спрямовані на профілактику боротьби з ВІЛ/СНІДом. «На жаль, перевага в цьому напрямку, – наголосив Микола Петрович, – віддається регіонам з високим рівнем захворюваності – Одесі, Миколаєву, Дніпропетровську, Херсону і ряду інших, але ми все ж таки просимо вчасно повернутися обличчям до цієї проблеми і на Чернігівщині, щоб не допустити загострення і так невтішної ситуації». За його словами, певне порозуміння вже є і найближчим часом такі проекти запрацюють і в Чернігівській області.

Нагадаємо, що відвідувачі офіційного сайту Народної Партії та сайту Чернігівської обласної парторганізації, а також читачі газети «Народна» вже неодноразово мали можливість ознайомитися з матеріалами, в яких Микола Дейкун піднімає тему ВІЛ/СНІДу. «Що робити? Перш за все знати ворога в обличчя, адже поінформований – означає захищений», – наголошує лікар-народник у своїх численних інтерв’ю та під час багатьох прес-конференцій і круглих столів. Усі його виступи спрямовані на пробудження самосвідомості пересічних громадян, адже і як звичайна людина, і, перш за все, як лікар, він піклується про те, щоб населення було ознайомлене не лише зі статистичними даними щодо цієї хвороби і страхіттями, які вона породжує, а й зі шляхами запобігання захворюванню і його поширенню. Тому він ніколи не втомлюється повторювати: «СНІД – соціальна проблема, яка вимагає уваги з боку влади, ЗМІ, громадських організацій тощо, тобто всього суспільства. Якщо все суспільство не займеться сьогодні проблемою ВІЛ/СНІДу, хвороба займеться суспільством».

Юлія Найда,

прес-служба Чернігівської обласної організації

Народної Партії

 

 

Матеріал про роботу Чернігівського ОЦПБ зі СНІДом та інтерв’ю з Миколою Дейкуном читайте на офіційному сайті Народної Партії:

http://www.narodna.org.ua/news.php?AYear=2010&AMonth=8&ADay=4&ArticleID=11199&

http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2010&AMonth=3&ADay=23&ArticleID=9897&

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".