Розсилка

підписатися

RSS-стрічка новин з сайту

Наші партнери
Тижневик "Народна"
Вектор взаємодії – наповнення бюджету Пенсійного фонду

22.07.2011

Вектор взаємодії - наповнення бюджету_250.jpgЩоб дізнатися, яка специфіка роботи органів Пенсійного фонду на Дніпропетровщині та завдяки чому регіон стабільно лідирує за показниками наповнення бюджету Фонду, темпами погашення заборгованості, ми звернулися до начальника головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, керівника фракції Народної Партії в Дніпропетровській обласній раді Юрія Івановича Козака.

Керівництво Пенсійного фонду України відзначає Дніпропетровську область серед регіонів із найбільшими темпами погашення заборгованості до бюджету Фонду. Які особливості в роботі маєте?

– На Дніпропетровщині обслуговується 1 мільйон 30 тисяч пенсіонерів, середній розмір пенсій на 1 липня складає 1 276 гривень. Роботу свою спрямовуємо, перш за все, на збільшення надходжень до бюджету Фонду для максимального забезпечення пенсійних виплат власними коштами.

Завдяки щоденній копіткій роботі працівників головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за півроку перевиконано планове завдання із надходження власних коштів на 2,5%, це на 21% (1 мільярд гривень) більше, порівняно з минулим роком.

В умовах чинної солідарної системи сплата страхових внесків є не лише обов’язком, а й набуває морального змісту, адже забезпечує поточні пенсійні виплати та, головне, торкається інтересів найманих працівників, їхніх майбутніх пенсійних прав. Тому для нас одним з пріоритетних завдань є погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду, і це спрямовуючий вектор взаємодії з органами місцевої виконавчої влади та самоврядування, прокуратурою, правоохоронними органами, соціальними партнерами. Ми завжди відчуваємо потужну підтримку голови Дніпропетровської облдержадміністрації. За 6 місяців поточного року борг зі сплати страхових внесків зменшився і становить на початок липня 93 мільйони гривень, що на 11 мільйонів гривень менше, ніж на початку цього року.

У межах чинного законодавства вживаються усі заходи, спрямовані на погашення заборгованості, серед яких – індивідуальні співбесіди з боржниками, постійно діючі комісії з погашення заборгованості. Також заборгованість відпрацьовується вимогами про сплату боргу та позовними заявами. Надходження від проведеної роботи склали 23 мільйони гривень, у тому числі надходження через органи державної виконавчої служби за вимогами про сплату боргу 10 мільйонів гривень.

На колегії облдержадміністрації було розглянуто питання погашення заборгованості зі сплати страхових внесків та єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Як наслідок, голова облдержадміністрації видав доручення, яке зобов`язує голів райдержадміністрацій, міських голів та голів районних рад вжити дієвих заходів щодо забезпечення скорочення заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду економічно-активними, зокрема, комунальними підприємствами. У свою чергу управління юстиції у Дніпропетровській області повинні посилити роботу зі стягнення коштів з підприємств-боржників відповідно до виконавчих документів Пенсійного фонду.

У районних адміністраціях проводяться колегії та засідання комісій, загалом їх було 375, де розглядаються питання наповнення бюджету та погашення заборгованості до Пенсійного фонду.

Проведено розширену колегію у прокуратурі області, де заслуховувалося питання погашення заборгованості до Пенсійного фонду. Увага була сконцентрована на контрольно-перевірочній роботі органів Пенсійного фонду, на взаємодії з органами податкової служби. Поставлені вимоги стосовно боржників, як до Пенсійного фонду, так і до прокурорів міст та районів щодо посилення взаємодії з даного питання.

Отже, час вимагає вести жорстку політику стосовно порушників пенсійного законодавства.

Юрію Івановичу, в чому ще ви бачите резерви щодо наповнення бюджету фонду?

– Ми долучаємося до розгорнутої в області активної роботи з легалізації заробітної плати та робочих місць у складі створених за дорученням голови Дніпропетровської облдержадміністрації робочих груп, куди входять представники податкової адміністрації, управління праці та соціального захисту населення та інші органи, для обстеження підприємств з метою виявлення неофіційно працевлаштованих осіб.

Так, з початку року нами направлено 16687 матеріалів до органів місцевого самоврядування, територіальних органів державної інспекції праці, правоохоронних органів та органів податкової адміністрації. Унаслідок проведених 537 перевірок щодо дотримання законодавства про оплату праці, за даними податкової адміністрації, виявлено 2321 неоформленого працівника, крім того вдалося залучити до сплати страхових внесків 2121 працівника. Оформленим на роботу працівникам нараховано 1,3 млн. грн. заробітної плати, а Пенсійний фонд додатково отримав майже 0,5 млн. грн.

Аналіз звітності роботодавців до системи персоніфікованого обліку  дає змогу визначати порушників законодавства про оплату праці. Так, серед 6 тисяч страхувальників області у 75% їх найманих працівників зафіксована виплата заробітної плати на рівні або менше мінімальної за умов неповної та повної зайнятості.

Сьогодні також аналізується стан сплати внесків такими категоріями платників як фермери, працівники сфери обслуговування, торгівлі та ресторанного бізнесу, підприємці-перевізники, про що буде поінформовано облдержадміністрацію з метою застосування важелів впливу щодо легалізації заробітків.

Серед чинників, які сприятимуть детінізації трудових відносин на Дніпропетровщині, – Регіональна угода на 2011-2013 роки між Дніпропетровським об’єднанням професійних спілок, Дніпропетровською обласною організацією роботодавців та головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, укладена на розширеному засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю голови Дніпропетровської облдержадміністрації в березні поточного року. Зокрема, нею передбачено підвищення середньої заробітної плати в області до 4 тисяч гривень (на сьогодні, за даними статистики, вона становить 2767 гривень). Отже, це конкретні кроки до легалізації заробітних плат та ринку праці.

Важливу роль ми також відводимо роз’яснювальній роботі з платниками щодо підвищення їхньої свідомості стосовно обов’язковості та повноти сплати страхових внесків до Фонду. Використовуємо можливості засобів масової інформації по всій області: оприлюднюємо списки боржників, на обласному телевізійному каналі щодня демонструється інформаційний рядок, зокрема і про стан заборгованості, ведуться бесіди в режимі прямого ефіру в постійних передачах «Пенсійний фонд інформує». У нашій практиці також безпосереднє спілкування із людьми у трудових колективах, профспілкових організаціях.

Ми керуємося в роботі принципом «ні кроку назад, тільки вперед», тобто якщо досягнуто певних показників, то надалі намагаємось їх тільки покращувати.

 

Ірина Логуш,

прес-служба Дніпропетровської обласної організації

Народної Партії

Коментарі
Топ - новина
ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

02.10.2019

Замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України

Публікації
Правда, яку не кажуть людям

02.11.2019 

Україна, як Система, має продукувати "умови для максимальної самореалізації та задоволення матеріальних та духовних потреб кожного та умови для гідного життя всіх своїх громадян".